Vyriausybė šiandien dirbo 1,5 minutės – sprendė klausimą apie rusų tranzitą

Šokoterapija: Taip dirba LR Vyriausybė, žinodama, kad šiandien baigiasi reagentai 1 min ir 45 sek. trukęs šiandieninis LR Vyriausybės posėdis:

http://lrv.lt/lt/posedziai/lietuvos-respublikos-vyriausybes-posedis-104

 

 

 

KREIPIMASIS

DĖL COVID-19 KRIZĖS LIETUVOJE

2020 m. kovo 22 diena

Vilnius

 

Kreipiamės į Jus dėl neatidėliotinų veiksmų. Mums nesuprantama, kad Lietuvos valstybės ekstremalios situacijos metu neveikia valdžios institucijos, net Seimas.

Respublikos Prezidentas nekviečia Valstybės gynimo tarybos.

Netinkamas atskirų tarnybų ir institucijų darbas – tai nėra valstybės valdymas ekstremalios situacijos metu.

Šiandien 16 val. sušauktas LR Vyriausybės posėdis truko tik 1 min. ir 45 sekundes. Svarstytas tik vienas klausimas – supaprastintas Rusijos tranzitas per Lietuvą karantino metu.

Ir tai vadinama valstybės vadovavimui ekstremalios padėties atveju. Žinant, kad šiandien baigiasi paskutinieji Lietuvoje esantys reagentai dėl koronaviruso nustatymo.

Kadangi būtina gelbėti Lietuvos valstybę, įmones ir žmones, jų lėšas bei kasmėnesines pajamas, taip pat ir ekonomiką, reikalaujame nedelsiant imtis šių pirmaeilių klausimų sprendimo:

1. Pašalinti iš Grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui vertinimų Kinijos Liaudies Respubliką ir oficialiai atsiprašyti šios valstybės dėl šio nekorektiško Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos veiksmo – paskelbiant šią valstybę grėsme Lietuvai.

2. Reikalaujame Seimą atnaujinti darbą ir dirbti drauge su Vyriausybe.

3. Reikalaujame, kad Respublikos Prezidentas sukviestų Valstybės gynimo tarybą dėl padėties valstybėje svarstymo, dėl netinkamo vadovavimo ir Seimo neveiksnumo.

4. Įpareigoti dirbti Vyriausybės ekstremalių situacijų komisiją, priiminėti sprendimus  kasdien, nedelsiant suformuoti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą bei paskirti jo vadovą.

5. Įpareigoti Teisingumo ir Finansų ministerijas paruošti teisės aktų projektus dėl force-majeure situacijos reglamentavimo, siekiant išvengti chaoso ir stabilizuoti atsakingą, bet ne savavališką sutartinių įsipareigojimų vykdymą. Tame tarpe ir ekstremalios situacijos aplinkybėmis pagrįstus viešuosius pirkimus, dėl force-majeure atsisakyti vykdyti beprasmius karinius užsakymus.

6. Užtikrinti kontaktų sumažinimą, leidžiant verslui dirbti, nors ir ribotai.

7. Iškilus grėsmei dėl smulkaus ir vidutinio verslo sužlugdymo, Lietuvai neturint valstybės banko – skubiai ieškoti sprendimų. Mokioms įmonėms suteikti beprocentines valstybės paskolas, kad išsaugoti darbuotojus.

8. Seimo sprendimu užtikrinti lėšų, esančių Finansų ministerijos sąskaitose Lietuvos banke ir komerciniuose bankuose, nepriklausomumą nuo Europos Centrinio Banko.

9. Prasidėjus savarankiškam atsiskaitymų stabdymui ir iškilus grėsmei dėl smulkaus ir vidutinio verslo sužlugdymo, Lietuvai neturint valstybės banko steigti Valstybės kasą, kurioje būtų saugomos valstybės ir savivaldybių surenkamos pajamos.

 

Lietuvos Visuomenės Tarybos Valdyba

Lietuvos liaudies partija

Kovotojų už Lietuvą sąjunga

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));