Vyriausioji rinkimų komisija veikia kaip organizuota mafija

vrk1

vrk1

Vyriausioji rinkimų komisija veikia kaip organizuota mafija

Aurimas Drižius

 

VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės (kairėje) pastangomis – dėl sąmoningai klastojamų VRK atmintinių rinkėjams ir kitų dokumentų rinkimus Grigiškėse laimėjo konservatorė A.Bilotaitė (nuotr. dešinėje)

ladinski

Nuotr. : Stanislav Ladinski rodo VRK išleistą biukletą, kuriame jis įrašytas kaip kandidatas rinkimų apygardoje Nr. 11, nors tai yra melas

Panerių – Grigiškių rinkimų apygardoje Nr. 11, kurioje dominuoja lenkų tautybės žmonės, į antrą rinkimų etapą buvo išrinkta konservatorė Agnė Bilotaitė ir „Laisvės partijos“ atstovė.

Tiesa, VRK veikla šioje apygardoje primena organizuotos nusikalstamos grupuotės metodus. Tam, kad įneštų kuo daugiau sumaišties šioje apygardoje, ir kad joje nebūtų neišrinkti „antisisteminiai“ kandidatai Artūras Skardžius ir Lenkų rinkimų akcijos atstovė Renata Cytacka, VRK išleido suklastotą rinkėjo knygelę šiai apygardai, į kurią buvo įrašytas ir rinkimuose nedalyvaujantis Stanislav Jedinskij.

Jis VRK medžiagoje buvo pateikiamas kaip kandidatas, nors iki kandidatų registravimo  šis kandidatas nebuvo surinkęs 1000 rinkėjų parašų ir VRK jo net neįregistravo.

Tačiau VRK knygelėje rinkėjams S.Ladinskij buvo įrašytas, ir daug žmonių rinkėjo biuletenyje ieškojo jo pavardės, o tada, jo neradę, matyt, kad supyko ir sugadindavo savo biuletenį. Jeigu VRK nebūtų klastoję rinkėjo knygelės, tie sugadinti 600 rinkėjų balsų greičiausiai būtų atitekę Cytackai arba Skardžiui, ir tada rinkimų rezultatai būti visai kitokie.  Pats S.Ladinskij LL sakė neabejojantis, kad VRK sąmoningai klaidino rinkėjus. Mat kitų rinkimams neregistruotų kandidatų, kaip Neringa Venckienė, rinkėjo knygelėse nėra.

Tokių sugadintų biuletenių šioje apylinkėje rasta daugiau nei 600. „Matyt, kad VRK norėjo pakenkti kandidatams Renatai Cytackai ir Artūrui Skardžiui, – mano S.Ladisnkij, – jie kaip ir aš, daugiausiai yra nepageidaujami šiam klanui, ir tie balsai, kurie sugadinti, būtų jiems atitekę. Jeigu aš nedalyvauju, tai jiems atitenka mano balsai ir jie patenka į antrą turtą. Taip ir nutiko, tačiau paskaičiavus paskutinės apylinkės balsus, Cytacką aplenkė ‚Laisvės partijos“ atstovė“.

„Kad konservatorė iš Klaipėdos, atvažiavusi į Grigiškes, čia surinktų tris kartus daugiau balsų, nei Lenkų rinkimų akcijos kandidatė Cytacka, jūs manęs jokiais argumentais neįtikinsite, – sakė signataras Zigmas Vaišvila, – ta yra tiesiog neįmanoma. Matome akivaizdų ir sąmoningą veikimą ir manipuliaciją balsavimo biuleteniais.

 

Stanislav Jedisnkij : „Rugsėjo 8 d. buvo priimtas sprendimas dėl visų, kurie nesurinko parašų, ar dėl kokių nors kitų priežasčių buvo neregistruoti rinkimuose. Tada kreipiausi į Vyriausiąjį administracinį teismą, ir šis teismas per vieną dieną išnagrinėjo mano skundą. Nors savo skunde aš tik prašiau kreiptis į Konstitucinį teismą išaiškinimo, ar Seimo rinkimų įstatymas atitinka LR Konstituciją dėl parašų rinkimų. Nes yra direktyva dėl privačių duomenų apsaugos (daug žmonių jo apygardoje atsisakė už jį pasirašyti, nes tokiu būdu bus atskleidžiami jų asmens duomenis. O Seimo rinkimų įstatymas iš vienų kandidatų reikalauja surinkti 1000 parašų, iš kitų – ne).  Kai nesurinkau parašų, nusprendžiau padėti vienai ar kitai kandidatei. Tačiau rugsėjo 27 d. man paskambino vieno rajono seniūnaitė, kuri man pranešė, kad aš melagis, nes sakiau, kad neva nedalyvauju rinkimuose. Nuvažiavau pas ją ir ji man parodė VRK išleistą rinkėjų knygutę, kurioje esu įrašytas ir aš – atsiverčiau tą knygelę, ten iš tikrųjų esu ir aš. VRK buvau pristatomas kai įregistruotas kandidatas, pristatoma mano programa ir pan. Pagalvojau, kad gal jie padarė tuos lankstinukus iš anksto, ir nespėjo manęs išimti. Tačiau vėliau sužinojau, kad kitų kandidatų, pvz., Neringos Venckienės  ar Kondrato, kuriems taip pat nebuvo leista dalyvauti rinkimuose,  rinkėjų knygutėse nėra. Buvau paliktas tik vienintelis aš. Ir aš spalio 11 d. nuvažiavau į savo rinkimų apylinkę Kirtimų gatvėje. Nuėjau pas rinkimų apylinkės komisijos pirmininkę, gavau biuletenį. Tada paprašiau pateikti man rinkėjo knygutę, ir ten parodžiau save, kaip kandidatą. Man tada pasiūlė balsuoti už save. Atsakiau, kad mano pavardės nėra rinkimų biuletenyje, tai apylinkės pirmininkė man pasiūlė save į biuletenį įrašyti ranka. Įsivaizduojate – rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė man siūlė save įrašyti ranka į rinkimų biuletenį. Iš Liublinavo apylinkės man skambino žmonės, kurie sakė, kad manęs neranda rinkimų biuletenyje, ir taip pat pakėlė triukšmą. Jiems pasakė, kad, matyt, mane pamiršo įrašyti, „tačiau, jis, matyt, dabar per namus vaikščioja“. Tada, kai nerado manęs, ant biuletenio įrašė Harį Poterį. Ir tokių negaliojančių biuletenių mano apylinkėje yra 570.  O jeigu aš būčiau rimtai dalyvavęs šiuose rinkimuose, kiek balsų būčiau surinkęs? Tačiau man buvo sakoma, kad tai sąmokslo prieš Renatą Cytacką dalis. Ji jau buvo praėjusi į antrą turą, tačiau pačioje pabaigoje ją 54 balsais aplenkė „Laisvės partijos“ kandidatė. O pirmauja BIlotaitė iš Klaipėdos. Mūsų apygardoje, kurioje daugumą sudaro kitų, ne lietuvių tautybės žmonės? Tam, kad lietuvių ten būtų dauguma, reikia kelių šimtų metų. Todėl sistema taip ir dirbo – jie žinojo, kad mano rinkėjai, atėję į rinkimus, ir manęs neradę, tą biuletenį sugadins. Ir buvo dar vienas žmogus, kuris buvo nepageidaujamas sistemai, tai yra Artūras Skardžius. Todėl padaviau skundą VRK, kad ji paskelbtų rinkimus šioje apygardoje negaliojančiais.

 

Rinkimų rezultatas – reikalingas pakartotinis balsavimas. Pakartotiniame balsavime dalyvaus
Rita BALČIŪNIENĖ ir Agnė BILOTAITĖ

 

Pastaba. Dalyvavusiųjų rinkimuose rinkėjų skaičius apskaičiuojamas nuo duomenis perdavusių rinkimų apylinkių rinkėjų skaičiaus, o ne nuo apygardos rinkėjų skaičiaus.

 

Balsavimo rezultatai apygardoje

 

Kandidatas Iškėlė Paduotų balsų skaičius
apylinkėse paštu iš viso % nuo galiojančių biuletenių % nuo dalyvavusių rinkėjų
Agnė BILOTAITĖ Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai 3382 510 3892 30,66 29,27
Rita BALČIŪNIENĖ Laisvės partija 1415 170 1585 12,48 11,92
Renata CYTACKA Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga 1334 158 1492 11,75 11,22
Artūras SKARDŽIUS Darbo partija 1177 127 1304 10,27 9,81
Liutauras VIČKAČKA Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 1143 100 1243 9,79 9,35
Linas BALSYS Lietuvos socialdemokratų partija 1016 129 1145 9,02 8,61
Vydas GEDVILAS Lietuvos žaliųjų partija 374 48 422 3,32 3,17
Jonas VIESULAS Krikščionių sąjunga 373 29 402 3,17 3,02
Karolis STASIUKĖNAS Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 298 46 344 2,71 2,59
Tomas KERŠIS Lietuvos socialdemokratų darbo partija 247 33 280 2,21 2,11
Rimas ANDRIKIS Partija LIETUVA – VISŲ 191 23 214 1,69 1,61
Andrej KAŽURO Centro partija – tautininkai 176 15 191 1,50 1,44
Kristina ULEVIČIŪTĖ-ROGĖ Partija „Laisvė ir teisingumas“ 165 17 182 1,43 1,37
Iš viso
11291 1405 12696 100,00 95,47

Pastaba. Duomenys išrikiuoti pagal Apygardoje gautų balsų skaičių mažėjančia tvarka.

Facebook komentarai
});}(jQuery));