Vyko Grikiškių sporto šventė

grigiskes

grigiskes

Projekto „Fortūna“ veikla vyko 2020 m., kuris finansuojamas Švietimo mainų paramos fondo lėšomis.

Projektu buvo siekiama skatinti aktyvų laisvalaikio užimtumą, į sporto veiklas įtraukti kuo daugiau vaikų, jaunimo, suaugusių, taip pat neįgaliuosius bei įvairių socialinių grupių asmenis, ugdyti jų komandinį darbą, toleranciją vienas kitam, stiprinti bendradarbiavimą, užkirsti kelią žalingiems įpročiams, skatinti sveiką gyvenseną.

Visą vasarą, projekto metu, vietos bendruomenė rinkosi į poilsio zonas, įrengtose sporto aikštelėse, sporto erdvėse su sporto įrenginiais, kur vyko fizinio aktyvumo veiklos. Čia buvo rengiamos pliažo tinklinio, stalo teniso, krepšinio, futbolo, stalo teniso, gimnastų ant turnikų užsiėmimai, rungtynės. Po karantino sąstingio fizinis aktyvumas kiekvieną dieną pamažu augo. Į sporto projekto veiklas įsiliejo šeimos, tėvai su vaikais, kurie stengėsi dalyvauti visose organizuojamose fizinėse rungtyse. Neatsiliko ir tėveliai, rodydami gerą pavyzdį vaikams, sportavo kartu, taip pat įsitraukdavo senjorai bei neįgalieji. Džiugu, kad sportuojantys drąsino vieni kitus ir skatino jungtis sportuoti čia ir dabar. Aktyviausiai, pasirodė jaunimas, propaguodami kūno kultūrą, sportą, sveiką gyvenseną. Daugelis jų tvirtino, kad didelę žalą daro kompiuteris, mobilus telefonas ir tik pasportavę visi jaučiasi žymiai geriau ir sveikiau. Tad galime teigti, kad tas kas sportavo, tam buvo užkirstas kelias žalingiems įpročiams ir be abejo, kiekvienas jų gavo gerą nuotaiką, emocijas.

Visos vasaros pasėkoje, 2020-09-26 buvo suorganizuotas renginys „Grigiškių miesto sporto šventė“. Renginys vyko Grigiškėse, Šviesos gatvės gale, prie Vokės upės, poilsio zonoje, supančioje gražioje aplinkoje, gryname ore.

Tą rytą, renginio vedantysis nuo scenos ragino ateiti į šventę, kurioje vyko sporto šakos, tokios kaip: krepšinio 3×3, pliažo tinklinio, mažojo futbolo, kvadrato, rankų lenkimo, virvės traukimo, prisitraukimo, svarmens kilnojimo, šeimos estafetės, bėgimas, šachmatininkų pasirodymas, kurios buvo suskirstytos pagal amžiaus grupes. Taip pat vyko visų dalyvių treniruotė, kurią pravedė Baltijos šalyse nusipelnęs TRX treneris Kazimieras Čiginskas, kuris savo sportiniais elementais sudomino ir išjudino ne vieną atėjusį į šventę. Kiekvienas turėjo galimybę išbandyti savo jėgas asmeniškai ar komandose ir ne vienoje sportinėje veikloje. Varžybos buvo įtemptos, besivaržantys atidavė visas jėgas, viską fiksavo patirtį turintys treneriai, teisėjai. Čia buvo pastebėti ir augantys sporto talentai, kurie buvo pakvieti į sporto treniruotes. Visi nugalėtojai buvo įvertinti ir apdovanoti. Renginio metu išdalinta 248 vnt. diplomų, medalių, taip pat 250 vnt. maikučių, kepuraičių, o tai suteikė daug džiaugsmo, motyvacijos. Šventės diena buvo saulėta, todėl gausiai rinkosi ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai. Aplink šurmuliavo namudininkų prekyba, vyko edukacijos. Čia net patys mažiausieji galėjo aktyviai judėti ant pripučiamų batutų.  Šventę puošė saviveiklininkų pasirodymai ir tradicinis daržovių troškinys bei vaišės. Taip buvo siekiama pritraukti kuo daugiau renginio dalyvių, sporto mėgėjų bei sportininkų.

Prie šventės organizavimo ir rungčių pravedimo prisidėjo specialistai ir 50 savanorių, kurie gavo maikutes, kepuraites ir džemperius su „Grija“ logotipais. Pastebėta, kad viso projekto metu fizinio aktyvumo veiklose dalyvavo – 5400 dalyvių, dalis jų dalyvavo pirmą kartą.

Džiugino pasiekti projekto rezultatai, kai po Covid-19 karantino, visos šalies sąstingio, buvo išjudinti Grigiškių miesto gyventojai. Visą vasarą sportuojant buvo pasiekti sporto rezultatai, sustiprėjo bendruomenės gyventojų tolerancija vienas kitam, komandinis darbas, bendradarbiavimas. Kadangi daug kas turėjo laisvalaikio užimtumą, tai lėmė, kad buvo užkirstas kelias žalingiems įpročiams, laikomasi sveikos gyvensenos.

Projektą organizuojant ir vykdant didelio masto sporto projektą „Fortūna“ bendruomenė gavo žinių, vertingos patirties, kuri bus perduota ateinančioms kartoms. Šventė visiems paliko įsimintinus įspūdžius ir bendruomenės yra laukiama šiemet, o tai teikia didelę motyvaciją organizatoriams, ypač bendruomenei „Grija“.

Sporto renginio viešinimas skelbimų lentose, ant gatvės apšvietimo stulpų, internetiniuose tinkluose ir reklama pritraukė ne tik dalyvius, bet ir renginio rėmėjus.

Projekto veiklų viešinimu buvo skatinamas dalyvių aktyvumas. Projektas buvo nemokamas, o tai pritraukė daugiau jaunimo, vaikų. Kadangi buvo pasirinktos populiarios rungtys – krepšinis, futbolas. pliažo tinklinis, tai įtakojo dar didesnį dalyvių dalyvavimą rungtyse.

Iš tiesu, projektą tinkamai vykdyti apsunkino dėl Covid-19 nuo 2020-03-16 skelbti karantinai, kiti vyriausybės nurodyti apribojimai. Daugelis žmonių dėl pandemijos vengė susibūrimų, taip pat buvo nedrąsūs sportuoti. Dėl Covid-19 pandemijos viruso plitimo ir duomenų saugos dalyviai atsisakinėjo pasirašyti teikiamuose dalyvių sąrašuose, kiti sportuojantys nenorėjo būti viešinami dėl duomenų apsaugos ir neįgalieji nenorėjo, kad būtų akcentuojamas jų neįgalumas. Paaugliai sunkiai išjudinami, pasyvus, nors daugumas jų turėjo viršsvorio ir sveikatos sutrikimų, dėl to buvo priimtas sprendimas renginius viešinti ir mokyklose.

Be sporto renginio „Grigiškių miesto sporto šventė“ Grigiškių bendruomenė „Grija“ vykdydama projektą „Fortūna“ kartu su partneriu 995-oji DNSB  turėjo įrengti Sporto erdvę, partnerio nuosavybės teise priklausančioje žemėje bei sutartimi buvo įsipareigojęs partneris projekto dalyviams ir vietos bendruomenei leisti naudotis įrengtu inventoriumi ir įranga, tačiau dėl Covid-19 pasekmių ir Projekto aplinkybių 995-oji daugiabučių namų savininkų bendrija priėmė sprendimą toliau nedalyvauti Projekte. Tad Projekto veikla „Sporto erdvė“ Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas, liko neįgyvendinta. Partnerių apsisprendimas nedalyvauti projekte turėjo didelę įtaką Projekto pilnam įgyvendinimui. Ateityje, įgyvendinant Projektą, svarbu įvertinti Partnerius ir force majeure aplinkybes.

 

Projektas „Fortūna“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra”

 

 

 

1. 2

2 7

3

4 2

5 3

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));