VSD kelia grėsmę nacionaliniam saugumui

VSDpyderai

VSDpyderai

VSDpyderaiSeimo nario P. Gražulio pranešimas: Seimo nariai pageidauja išgirsti VSD vadovo atsakymus Seimo salėje

Mano iniciatyva kartu su kolegomis į artimiausią Seimo plenarinį posėdį pakvietėme Valstybės saugumo departamento direktorių Darių Jauniškį. Žengti tokį žingsnį paskatino 2017 m. balandžio 19 d. DELFI portale pasirodęs straipsnis pavadinimu „Kokia juoda katė perbėgo tarp G. Landsbergio konservatorių ir Seimo liberalų“. Straipsnyje pateikiamos Gabrieliaus Landsbergio ir Vitalijaus Gailiaus mintys apie sisteminę Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LS) ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) korupciją bei galimą grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Reaguodami į tai, paprašėme atsakyti į pateiktus klausimus:

 

Gabrielius Landsbergis ir Vitalijus Gailius viešai kalba apie TS-LKD ir LS partijų sisteminę korupciją, todėl susidaro įspūdis, kad šie politikai gali turėti reikšmingų duomenų, siekiant užkardyti grėsmes nacionaliniam saugumui. Ar Valstybės saugumo departamentas (VSD) apklausė arba planuoja apklausti minėtus politikus, mėgindamas užkirsti kelią galimoms grėsmėms nacionaliniam saugumui?

 

Vitalijus Gailius viešai pareiškė, kad neįvardytų dabartinių Seimo narių „kontaktai plius parama“ su tyrime nurodomais asmenimis bei jų atstovaujamais juridiniais asmenimis kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Ar galite patvirtinti, kad šiuo metu Seime yra asmenų, kurie yra gavę minimą finansinę paramą ir gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui?

 

Viešojoje erdvėje buvo prisimintas buvusios „Dujotekanos“ valdytojo Raimundo Stonio interviu, kuriame įvardijama TS-LKD bei politikai (Andrius Kubilius, Kęstutis Glaveckas, Eugenijus Gentvilas) gavę paramą iš šios įmonės. Ar VSD gali patvirtinti, kad minėta partija ir politikai buvo gavę (tiesiogiai arba per kitas įstaigas) finansinę paramą iš „Dujotekanos“?

 

Ar VSD turi duomenų apie dabartinių Seimo narių ryšius su Rusijos specialiųjų struktūrų darbuotojais (taip pat su Rusija siejamomis įmonėmis) ir galimą finansinę paramą atskiriems Seimo nariams ir partijoms?

 

Ar VSD turi duomenų, kad šios kadencijos Seimo nariai palaiko ryšius su asmenimis, minimais Mindaugo Basčio apkaltos procese?

 

Ar VSD buvo anksčiau suteikusi leidimą dirbti su slapta informacija Seimo nariams, kurie bendravo su asmenimis, šiuo metu minimais Mindaugo Basčio apkaltos procese?

 

Ar Jums žinoma, kiek Seimo narių, prisidengdami įvairiais fondais, yra gavę finansinę paramą iš asmenų, kurie minimi Mindaugo Basčio apkaltos procese?

 

Koks skaičius Seimo narių šios kadencijos metu prašė VSD suteikti leidimą dirbti su slapta informacija ir kokiam Seimo narių skaičiui VSD rekomendavo leidimą suteikti?

 

Tikimės, kad VSD vadovas aiškiai atsakys į pateiktus klausimus ir išsklaidys Seimo nariams kylančias abejones.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RIMAS RUDAITIS, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
});}(jQuery));