VSD įvykdė hibridinę ataką prieš Lietuvą – prastūmė projektą “kišeninis prezidentas G.Nausėda”

dainius_gaizauskas
VSD įvykdė hibridinę ataką prieš Lietuvą – prastūmė projektą “prezidentas G.Nausėda”
Aurimas Drižius
Seimas nubalsavo už tai, kad VSD vadovas Darius Jauniškis būtų paskirtas antrai kadencijai vadovauti šiai teroristinei organizacijai. Kuri už didžiulius kyšius įteisino Lietuvos Respublikoje slaptus CŽV kalėjimus, kuriuose buvo kankinami užsienčio šalių piliečius – itin ironiška, kad nė vienas Seimo narys neišdrįso net užsiminti apie slaptą CŽV kalėjimą, įskaitant ir Seimo narį Naglį Puteikį, kuris buvo man pažadėjęs, kad užduos šį klausimą D.Jauniškiui.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas “valstietis” Dainius Gaižauskas mano, kad VSD, “tikrindamas” 80 tūkst. Lietuvos piliečių, nepadarė nusikaltimo, nes informaciją “tikrino”, o ne “rinko”.
D.Gaižauskas Seime aiškino, kad informacijos tikrinimas nėra “rinkimas”. Mat informacijos rinkimą apie privatų piliečių žmonių gyvenimą be teismo sankcijos draudžia įstatymas ir baudžiamasis kodeksas.
Pats D.Jauniškis viešai pripažino, kad “tikrino” 80 tūkst. Lietuvos piliečių.
Tačiau kaip jis galėjo “tikrinti”, jeigu apie šiuos piliečius VSD nebuvo jau anksčiau be teismo sankcijos jau surinkusi informacijos?
Neįtikėtina, kad tautos išrinktieji apsimetė, kad nesuprato, kad informacijos “tikrinimas” negali būti daromas, prieš tai jos nesurinkus, ir nubalsavo už tai, kad D.Jauniškis būtų antrai kadencijai paskirtas šios nusikalstamos organizacijos vadovu.
„Mus šiandien bando įtikinti VSD vadovas ir Gaižauskas, kuris taip ir nepaaiškino, už ką buvo tikrinamas Marijampolės policijoje, kad informacijos tikrinimas nėra jos rinkimas, -stebėjosi V.Bakas, – noriu pasakyti, kad pagal Žvalgybos įstatymą neįmanoma patikrinti nesurinktos informacijos. Infomacija, esanti žvalgybos duomenų bazėje, yra žvalgybos informacija, kuri surinkta naudojant žvalgybos priemones. Todėl nurodymas žodžiu be pagrindo rinkti šią informaciją buvo grubus įstatymo pažeidimas. Todėl aš negaliu pavadinti tai, kas vyksta šiandien, kaip tik hibridine operacija prieš mūsų visuomenę, kuria bandoma įtikinti visuomenę ir mus visus, kad rinkti informaciją apie privatų mūsų gyvenimą ir sekti yra normali praktika mums visiems. O aš manau, kad tai nenormali praktika, ir norėčiau kreiptis į visą žvalgybos benduomenę – nevykdykite nusikalstamų nurodymų, nepakluskite konformistams, stokite į Lietuvos žmonių pusę. Jeigu jūs tai darysite, tai mes dar grįšime prie šio klausimo. Ir tada paaiškės tikrieji šios oeparcijos veikėjų veidai – jie bando pripratinti žmones prie minties, kad žvalgyboms kištis į jų gyvenimą yra normalu. Aš su tuo sutikti negaliu“.
„Šiuo sudėtingu mūsų šaliai laikotarpiu kalbame klausimais, kuriuos tikrai didelei daliai visuomenės nemalonu girdėti, bet jie yra labai svarbūs ilguoju valstybės laikotarpiu. Jie bus svarbūs tada, kai mes įveiksime šitą krizę ir kai sieksime ir norėsime, kad galėtume gyventi šitoje šalyje saugiai, saugiai daryti verslą, dalyvauti visuomeninėje veikloje, nebijoti reikšti savo nuomonę, nebijoti dalyvauti politikoje ir nebijoti savo pačių žvalgybos institucijų. Todėl turiu apie tai kalbėti, nes kitos progos nebus, kalbėjo V.Bakas, – keletas žodžių, kuriais tiesiog norėčiau paneigti dalį šmeižikiškos ir neteisingos informacijos, kuriai šiuo atveju atstovauja daugiau komiteto pirmininkas D. Gaižauskas, taip pat VSD direktorius.
Gerbiami kolegos, maždaug tuo metu, kai kovo mėnesį pas Lietuvos Respublikos Prezidentą atvykęs VSD vadovas pareiškė, kad fiksuos visus galimus, tai yra visus neigiamus pasisakymus, verčiančius abejoti valdžios priimamais sprendimais, ir, suprask, valdžios kritikus stebės VSD… (Balsai salėje) Pone Anušauskai, jūs 2009–2012 metų laikotarpiu vadovaudamas komitetui tylėjote, kai „MG Baltic“, kiti koncernai grobstė mūsų šalį. Dabar paklausykite, gerai? Būtent tuo metu, kai pas Prezidentą po susitikimo buvo pareikšta, kad VSD stebės visus valdžios kritikus, Estijos Prezidentė, surinkusi tarptautinę skaitmeninių technologijų bendruomenę, kvietė nuhakinti krizę, kitaip tariant, nulaužti krizę. Tai rodo, koks atstumas mus skiria, net žiūrint į mūsų šalių demokratiją, į mūsų šalių prioritetus.
Kolegos, noriu pasakyti labai aiškiai, kad VSD direktorius šiandien bando prisidengti įstatymo nuostatomis, kurios jam leidžia administruoti procesą, bando pridengti žodinius nurodymus savo pareigūnams rinkti informaciją apie politikus, verslininkus, žiniasklaidos, kultūros veikėjus.
Kolegos, aš čia noriu M. Majauskui pasakyti: Mykolai, nereikia jokių papildomų įstatymų. Žvalgybos įstatymas draudžia bet kokius žodinius pavedimus ir bet kokius neteisėtus pavedimus kištis į žmonių privatų gyvenimą. Negalima to pakišti po administravimo sprendimais, tam yra labai aiškios procedūros, labai konkretūs Žvalgybos įstatymo straipsniai, kur yra sakoma, kaip yra duodami pavedimai kištis į privatų gyvenimą. Kišimasis į privatų gyvenimą pagal tarptautinę teisę yra ir tie atvejai, kai iš valstybei prieinamų duomenų bazių renkama informacija apie asmenis.
Kolegos, faktas, kad tai buvo kišimasis, buvo pažeistas privatus gyvenimas – ir daugybės visiškai su Rusijos grėsmėmis nesusijusių žmonių. Virš šimto žmonių buvo patikrinta: verslininkų, politologų, žurnalistų, meno, kultūros veikėjų. Jie nėra susiję su Rusija ir jie nėra planktonas, VSD direktoriau. Nesvarbu, kad jie yra šalia Prezidento arba politiko. Jų reikia atsiklausti, ar jūs galite juos patikrinti. Jie, ne Prezidentas, yra tikrinami.
Dar daugiau. VSD nesiaiškino… ne VSD, o komitetas šiuo atveju net nesiaiškino, kaip informacija buvo panaudota. Dešimtys lapų, dešimtys dosjė, kurias mes išsiaiškinome. Kaip ji buvo panaudota, kam perduota? Komitetas nedrįso to daryti. Jūs tą šiandien turite girdėti. Mano versija, pranešėjo versija, kad šia informacija buvo išskirtinai aprūpinamas ponas kandidatas G. Nausėda. Dalis tam, kad surinktų informaciją apie savo galimus verslo rėmėjus. Dalis žmonių oficialiai, verslininkų, stambiausių įmonių, garsiausių įmonių buvo tikrinami žodiniais pavedimais. Dalis jų parėmė kandidatą į Prezidentus oficialiai. Kita dalis, neaišku, ar parėmė oficialiai, ar ne, bet skaičiai įspūdingi. …dėl pranešėjo. Dar viena melo dozė, kurią skleidžia D. Gaižauskas ir VSD vadovybė viešojoje erdvėje, kuria siekiama sukompromituoti pranešėją. Kolegos, aš jums negaliu atskleisti tos pavardės, bet tas žmogus kartais turi didesnę patirtį negu šiandieninis VSD direktorius ir jo pavaduotojas, kartais, jis daugybę metų dirba VSD, jis eina labai rimtas pareigas…ir mato visą paveikslą. Ir jis mato, kad taip elgtis, kaip elgiasi dabartinė VSD vadovybė, negalima. Aš turėjau pareigą tai pasakyti ir aš kviečiu jus pagalvoti, ar mes balsuodami nesankcionuosime tokių žodinių pavedimų!
Kita vertus, paaiškėjo, kad VSD dar prieš rinkimus jau dirbo kandidatui Gitanui Nausėdai – tikrino info apie šios kandidato komandos narius, ir verslininkus, iš kurių kandidatas prašė pinigų.
Taip mano Seimo narys Vytautas Bakas : „mano versija ir pranešėjo versija – kad šita informacija buvo išskirtinai aprūpinamas ponas kandidatas Gitanas Nausėda“.
„Iš dalies, tam, kad surinktų informaciją apie savo galimus verslo rėmėjus, dalis žmonių, žinomų verslininkų buvo tikrinami žodiniais pavedimais“, – tvirtino V. Bakas.
Bakas teigė esąs įsitikinęs, kad žvalgybos institucija, patikrindama per šimtą asmenų, kišosi į privatų žmonių gyvenimą. „Faktas, kad buvo kišimasis ir buvo pažeistas privatus gyvenimas. Ir daugybės su Rusija grėsmėmis nesusijusių žmonių, virš šimto žmonių buvo patikrinta: verslininkų, politologų, žurnalistų, meno, kultūros veikėjų. Jie nėra susiję su Rusija“, – kalbėjo V. Bakas.
„Jie nėra planktonas, VSD direktoriau. Nesvarbu, kad jie yra šalia prezidento arba politiko, jų reikia atsiklausti, ar jūs galite juos patikrinti. Jie, ne prezidentas, yra tikrinami“, – tvirtino Seimo narys. V. Bakas sakė, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, aiškindamasis situaciją, netyrė, kaip surinkta informacija buvo panaudota. „Komitetas net nesiaiškino, kaip informacija buvo panaudota. Dešimtys lapų, dešimtys dosjė… Kaip jie buvo panaudoti, kam perduoti? Komitetas nedrįso to daryti“, – teigė politikas.
Prezidentas G. Nausėda anksčiau yra paneigęs, kad prašė VSD patikrinti būsimus jo komandos narius ir rėmėjus. „Aš nesu jokių prašymų teikęs, pagaliau, kaip aš galėčiau“, – kovo pradžioje Seime žurnalistams sakė jis. „Ar jūs žinote, kas aš (tuo metu – BNS) buvau? 2018 metų vasarą aš buvau kuklus vyriausiasis ekonomistas SEB banke, rugsėjo mėnesį aš apskritai darbo neturėjau, buvau kandidatas į prezidentus“, – pridūrė šalies vadovas. VSD vadovas D. Jauniškis savo ruožtu yra teigęs, kad kandidatų į prezidentus aplinka tirta, aiškinantis, ar per juos negali būti daroma įtaka iš išorinės. Aukštas žvalgybos pareigūnas pernai balandį informavo tuometinį NSGK pirmininką V Baką apie galimą neteisėtą informacijos rinkimą VSD. Pareigūno duomenimis, VSD vadovybės nurodymu 2018–2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.