VSD atsisakė tirti, kodėl Lietuvos diplomatė Dalia Grybauskaitė 1999 m. buvo deportuota iš JAV

 

VSD atsisakė tirti, kodėl Lietuvos  diplomatė Dalia Grybauskaitė 1999 m. buvo deportuota iš JAV

Dalia Grybauskaitė iki šiol yra Rusijos Federacijos “valstybės paslaptis”

 

„Rugpjūčio 7 d. kalbėjau apie Vilniaus miesto teismo teisėjos Reginos Gudienės nutartį panaikinti GP ONTT vyr. Prokuroro Jovaišos atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą, – sakė Z.Vaišvila, – kreipiausi dėl to, kad prokuratūra jau 2,5 metai netiria mano pateiktos informacijos apie tai, kas, mano supratimu, yra didžiausia grėsmė Lietuvai – tai, kad Rusijos ambasada atsisakė pateikti duomenis  apie D.Grybauskaitės veiklą SSSR ambasadoje Vašingtone, nes “šis asmuo iki šiol yra Rusijos Federacijos valstybės paslaptis”, o saugomų asmenų duomenų pateikimas be jos susitikimo taip pat yra negalimas.

“Suprasdamas, kad tai yra velniškai pavojinga, aš pateikiau rašytinius įrodymus apie tai, kaip prezidentė klastojo savo biografijos duomenis 2009 ir 2014 m. kandidatų į prezidentus anketose, – pasakojo Z.Vaišvila, – dar 2009 m. prezidentė rašė, kad Vašingtone ji dirbo 1991 m., o 2014 m. anketoje ji jau rašė, kad Vašingtone buvo 1992 m.  Nors mes visi žinome prezidentės biografiją – nuo 1991 m. rudens visus 1992 m. ji dirbo čia, tarptautinių ekonominių santykių ministerijoje.  Jau neklabu apie tai, kad vienoje anketoje nurodyta TSKP, kitoje – LKP. Tačiau esminis dalykas yra kitas – išsiaiškinti, kodėl 1999 m. Dalia Grybauskaitė buvo deportuota iš JAV – tada šios šalis vyriausybė nurodė premjerui G.Vagnoriui ir UMR ministrui Saudargui, kad antras asmuo Lietuvos ambasadoje – būsima prezidentė – dingtų iš JAV per 24 val.  Kaip teisingai neseniai pasakė Ušackas, dar 1991 m. mūsų prezidentė atvirai dirbo Rusijos naudai, o vėliau pavadino šią valstybę teroristine. Tai kuri Dalia Grybauskaitė yra tikroji?

Įvertinusi šias aplinkybes, teisėja Gudienė nurodė išreikalauti medžiagą apie šiuos įvykius, ir jeigu ši veikla nebuvo tirta, tai nurodė “pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Žvalgybos tarnybų vadovų neveikimo”.  Prokuroras Martynas Jovaiša antrą kartą atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą – nes “nusprendė, kad tokia veikla nesusijusi su 2-as Operatyvinės veiklos departamentu prie KAM”.  Prokuratūra pareikalavo iš VSD paaiškinimo, kodėl ši Dalios Grybauskaitės veikla  nebuvo tirta. Darius Jauniškis atrašė, kad “netyrėm ir netirsime”, nes negalima tirti.

“Atvirai D.Jauniškio paklausiau, kodėl VSD atsisako tirti Dalios Grybauskaitės veiklą, nors tyrė prezidento Rolando Pakso veiklą, – pasakojo Z.Vaišvila, – kviečiau dar vieną žmogų dalyvauti sp. Konferencijoje tračiau jis neapsisprendė.

Nors įsiteisėjusi teismo nutartis turi įstatymo galią, tačiau VSD atsisakė paklusti teismo sprendimui.  “Nors gen. prokuroras mus patikino, kad teismų nutartis privaloma vykdyti”, – sakė Z. Vaišvila.

https://www.youtube.com/watch?v=P_HraByqFfc&t=0s&list=PLafTseM15bmHxW7xiQxAEn2bQBKOovPh_&index=2

“leisti bausti tuos, kurie pasikėsino į prezidento, seimo pirmininko ar premjero autoritetą?, – stebisi Z.Vaišvila, –  aš jau tris mėnesius susirašinėjus su VRM ir vyriausybe dėl to, kad žmonės nėra įleidžiami į šias spaudos konferencijas, kol kas gavau tik tokį atsakymą, kad neva jų neįleidžia todėl, kad apie juos gavo neigiamą informaciją. Jeigu tai yra reakcija į tą susirašinėjimą, tai leisiu pacituoti prezidentės reakciją:  „Prezidento autoritetas priklauso nuo atliktų darbų, o ne policinių priemonių kiekio. Net juokinga komentuoti bukumo ir neraštingumo viršūnę“.  

Facebook komentarai
});}(jQuery));