Vos paskelbus, kad G. Nausėda išrinktas Lietuvos prezidentu, buvo aišku, kad prasidės totalinis jo puolimas

 

Prof. dr. Vytautas Radžvilas

Karo kirvis – jau pirmąją dieną

Vos paskelbus, kad G. Nausėda išrinktas Lietuvos prezidentu, buvo aišku, kad prasidės totalinis jo puolimas. Tuo abejoti neleido net nemėginta slėpti G. Landsbergio reakcija pranešus rinkimų rezultatus. TS-LKD ne šiaip sau paaukojo liūto dalį valstybės metinės dotacijos „nepriklausomai“ kandidatei I. Šimonytei.

Ne vienam politikui pradedant D. Grybauskaite ir baigiant jos savo įpėdine karštai trokšta padaryti ta pačia I. Šimonyte tai buvo nepaprastai svarbus – asmeninio neliečiamumo ir saugumo klausimas. Juk visiškai įmanoma, kad nepalankiai susiklosčius aplinkybėms gali tekti ne tik politiškai, bet ir teisiškai atsakyti už 2009 m. „žygdarbius“ ir per visas neoliberalias „reformas“ vėliau padarytus nuostolius Lietuvos valstybei bei jos piliečiams.

Susilpnėjus per dvi D. Grybauskaitės valdymo kadencijas žainiasklaidoje suklestėjusios (savi)cenzūros varžtams, pamažu atsiskleis tikrasis jos prezidentavimo rezultatų ir padarinių kraštui vaizdas, kurio kontūrai pamažu pradeda ryškėti:

http://www.respublika.lt/…/bus_…/ledo_rumu_karaliene_iseina/

Nekyla net menkiausių abejonių, kad šis vaizdas bus visiškai priešingas tam, kurį paskutiniais metais kūrė prezidentę liaupsinančių knygų ir kino filmų autoriai:

https://www.lrytas.lt/…/nenupudruotas-d-grybauskaites-10-m…/

I. Šimonytės išrinkimas ne tik būtų tapęs garantija, kad jokie nemalonūs klausimai niekada neiškils. Iš tikrųjų dar dviem kadencijoms būtų pratęstas jos pirmtakės valdymas, tik, ko gero, dar beatodairiškesnis ir labiau niokojantis. Todėl iš pat pradžių nebuvo pagrindo manyti, kad bus susitaikyta su tuo, jog išrinktas „ne tas“ kandidatas.

Kiek netikėta yra tik tai, kad karo kirvis buvo iškastas jau pirmą ir iškilmingą – prezidento inauguracijos dieną. Visas raudonas linijas peržengė LRT vadovybė, pakvietusi inauguracijos ceremoniją komentuoti V. Ališauską ir R. V. Valentinavičių – uoliausius I. Šimonytės šalininkus ir rėmėjus, jos rinkimų kampanijos faktinius dalyvius.

Ypač įsidėmėtina, kad V. Valentinavičius, būdamas D. Mockaus valdomo internetinio portalo alfa.lt redaktoriumi, rodė pavyzdinį uolumą stumdamas Lietuvos visuomenei iki tol menkai žinomą D. Grybauskaitę į šalies vadoves. Tai reiškia, kad anksčiau ar vėliau turės būti tiriama, kokiu mastu jos iškėlimas buvo MGB įgyvendintas politinis projektas ir kiek jos remtos Lietuvą niokojusios neoliberalios „reformos“ tarnavo šio koncerno interesams.

Abu „ekspertai“ net nepasivargino tramdyti savo antipatijos G. Nausėdai ir neįstengė susilaikyti nepasityčioję iš naujojo prezidento šiam parodžius žmogišką ir pilietinę pagarbą Lietuvos religiniams bei tautiniams simboliams.

Tai – tik pradžia. Kol kas sunku pasakyti, kokią vidaus ir užsienio politiką vykdys naujasis prezidentas. Tačiau aišku viena: jo paskelbta penkių punktų veiklos programa reikalauja atsisakyti ankstesnės prezidentės ir jos ištikimų sąjungininkų – konservatorių ir liberalų – visą dešimtmetį vykdyto griežtai antitautinio ir antivalstybinio neoliberalios politikos kurso.

Jeigu G. Nausėda nepasiduos spaudimui ir nepalūš, jo paskelbtoji programa netaps tik šventinę dieną pasakytais gražiais žodžiais ir bus iš tiesų įgyvendinama. Tačiau tokiu atveju jo lauks milžiniškas pasipriešinimas ir sunkūs politiniai mūšiai. Laimėti tokių mūšių be patriotinės visuomenės paramos ir tvirtos politinės atramos paprasčiausiai neįmanoma.

 

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/nausedos-sventes-finalas-elito-puotos-atgarsiai-ir-mislingas-grybauskaites-atsisveikinimas.d?id=81714329&fbclid=IwAR20t7ki4no97GkeuqflyED9cu8_3S4v0XDPeL279D2V0VQksxjZpVjN6T8

Facebook komentarai
});}(jQuery));