Vokietijos pozicija keičiasi – nori „bendros pozicijos” su Rusija

thumbs b c 79ec9fa40b4ccca4f7be8e487fe6b216

thumbs b c 79ec9fa40b4ccca4f7be8e487fe6b216

Turkijos prezidentas teigia, kad Vokietijos kancleris pakeitė savo poziciją ir siekia „bendros pozicijos” su Rusija.
Recepas Tayyipas Erdoganas išsakė pastabas per tiesioginį interviu
03.11.2022

ANKARA

Vokietijos kancleris pakeitė savo poziciją dėl Rusijos, sakydama, kad „turėtume rasti bendrą kalbą” su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, trečiadienį pareiškė Turkijos prezidentas.

Prisimindamas antradienį vykusį pokalbį telefonu su savo Vokietijos kolega Olafu Scholzu, R. T. Erdoganas pabrėžė „asmeninių santykių” svarbą, kad diplomatijoje būtų žengti „svarbiausi žingsniai”.

„Apie tai (asmeninių santykių svarbą) vakar kalbėjomės su ponu Putinu”, – sakė R. T. Erdoganas per tiesioginį interviu, kurį kartu transliavo televizijos ATV, „A Haber”, „A News” ir „A Para”.

Turkijos prezidentas sakė, kad šie pokalbiai rodo, jog Rusijos prezidentas „nėra žmogus, kuris žengtų žingsnį atgal”, jei jam prieštarautum.

Jo pastabos nuskambėjo po antradienį įvykusio pokalbio telefonu su Olafu Scholzu, per kurį jie pasikeitė nuomonėmis apie naujausius Rusijos ir Ukrainos karo įvykius.

Vokietijos kancleris įvertino Turkijos pastangas išlaikyti grūdų eksportą iš Ukrainos pagal Juodosios jūros grūdų iniciatyvą, sakė Vokietijos atstovas spaudai.

Liepos 22 d. Turkija, JT, Rusija ir Ukraina Stambule pasirašė susitarimą atnaujinti Juodosios jūros grūdų eksportą, kuris buvo sustabdytas vasario mėn. prasidėjus Rusijos ir Ukrainos karui.

Šeštadienį Rusija paskelbė, kad sustabdo savo dalyvavimą susitarime dėl, jos teigimu, Ukrainos atakos prieš jos Juodosios jūros laivyną Sevastopolio uoste.

Anksčiau trečiadienį Turkija ir Rusija paskelbė, kad Ankarai ir JT tarpininkaujant Maskva grįžta prie Juodosios jūros grūdų susitarimo įgyvendinimo.

 

https://www.aa.com.tr/en/politics/german-chancellor-has-changed-his-stance-wants-common-ground-with-russia-says-turkish-president/2728159#

Facebook komentarai
});}(jQuery));