Vokiečiai: „Šoiblė išprotėjo“. Čekų politikai visiškai sveiki. O mūsų?


Vokiečiai: „Šoiblė išprotėjo“. Čekų politikai visiškai sveiki. O mūsų?

 

Tokia Europos realybė. Senojo kontinento gyventojus skiria ne tiktai turtinė nelygybė, bet ir politikų sveikatos būklė. Jeigu germanų ir frankų politikams būdingi ryškūs silpnaprotystės požymiai, tai slavai kol kas dar sveiki ir pajėgia orientuotis aplinkoje. Trumpa apžvalga.

 

f_12394878801402466738

 

Šoiblė išprotėjo“

Kairiųjų atstovė Bundestage Sara Vagenknecht vakar pasakė, kad Vokietijos finansų ministras „Šoiblė išprotėjo“.

Vokietijos finansų ministras Volfgangas Šoiblė pasiūlė įvesti ES kuro mokestį, kad surinkti lėšas migrantų išlaikymui. Vokietijoje nedelsiant kilo protesto audra. Parlamentarė Sara Vagenknecht tviteryje nedelsiant parašė, kad „Šoiblė išprotėjo“ ir rekomendavo didinti turto mokestį turtingiesiems, o ne apiplėšti neturtingus ir vidutiniokus. Šoiblės siūlymą sukritikavo ir CDU bendrapartiečiai, ir Vokietijo automobilistų sąjunga.

Nors vokiečių spauda skelbia, kad Vokietijos BVP auga, desperatiškas finansų ministro Šoiblė žingsnis didinti mokestį kurui, kalba ką kitą. Taip, atvykusi į Vokietiją 1,5 milijoninė masė migrantų padidins kurį laiką cigarečių, šnapso, maisto ir antklodžių suvartojimą, bet nuo 50 milijardų nuostolio dėl migrantų, kurį prognozavo Frankfurto Ifo ekonomikos institutas, jis niekur neišsisuks.

Tiesa, Vokietijos ekonomikos augimui atsirado dar vienas visai nelauktas stimulas. Gyventojai ėmė masiškai ginkluotis po Kiolno įvykių, matydami, kad valdžia nepajėgi jų apginti nuo sužvėrėjusių migrantų, todėl perką beisbolo lazdas, pipirų dujų balionėlius, ginklų muliažus, elektros šokerius ir tikrus ginklus. Savigynos priemonių pardavimai padidėjo kartais.

data

 

Zeehoferio ultimatumas Merkel dėl migrantų

Bavarijos premjeras ir Vokietijos valdančios koalicijos Krikščionių-socialinės sąjungos (KSS) vadovas Horstas Zeehoferis pateikė Vokietijos kanclerei Angelai Merkel ultimatumą: jeigu per dviejų savaičių laikotarpį nebus įvesta tvarka Vokietijos pasienyje, jis kreipsis į Konstitucinį teismą.

„Per ateinančias 14 dienų laikotarpį mes pareikalausime iš federalinės vyriausybės atstatyti įstatymų galiojimą“, – pareiškė Zeehoferis. „ Jeigu ji to nepadarys, Bavarijos vyriausybė neliks nieko daugiau, kaip kreiptis į Konstitucinį teismą“, jis pasakė interviu laikraščiui Bild.

Anksčiau Zeehoferis žadėjo kreiptis į konstitucinį teismą jeigu nepasikeis valstybės migracinė politika. Bavarijos valdžia jau ne kartą skelbė apie tai, kad jų galimybės priimti migrantus ir pabėgėlius, kurie legaliai ir nelegaliai kertą pietinę Vokietijos sieną, yra išsemtos. Tačiau Merkel iki šiol atsisako nustatyti migrantų priėmimo „aukštutinę ribą“.

JKZ3f0d91__home_mda_sources_ln_photos_P1R9604

Čekija negali ir neprivalo priimti pabėgėlius“

Čekijos vicepremjeras ir finansų ministras Andrej Babiš išsakė laikraščiui Pravo  savo nuomonę dėl pabėgėlių krizės. Jo nuomone, nelegalūs migrantai sukelia pavojų ir nenori asimiliuotis, o stengiasi naikinti europinę kultūrą. Vakarų Europos šalys kviečia pataikauti migrantams, kad nepažeisti jų teisių, bet pamiršta apie savo piliečių teises, pareiškė politikas. Pabėgėliai gali būti pavojų nešėjais ir neturi nieko bendro su Europos kultūra. Čekija negali ir neprivalo priimti pabėgėlius pagal Europos komisijos stumiamas migrantų priėmimo ir paskirstymo kvotas tarp ES valstybių.

„Vakarų politikai nuolatos kartoja, kad mūsų pareiga yra pataikavimas migrantams žvalgantis į jų žmogaus teises. O kaip su vokiečių arba vengrų teisėmis? Kodėl britai turi pritarti, kad turtu, kurį sukūrė ištisos jų protėvių kartos, naudotųsi žmonės, neturintys jokio ryšio su jų šalimi ir kultūra? Žmonės, kurių dauguma neša savyje pavojų, ir kurių siekiu yra ne asimiliacija, o Europos kultūros išsigimimas?“ – klausia Čekijos vicepremjeras.

Babiš nuomone, nelegali migracija į Europą turi būti pilnai sustabdyta Turkijoje, dar iki Europos sienų, juk Ankara gavo tam iš Europos Sąjungos tris milijardus eurų. Bet, pavyzdžiui, Izmire vietos policija ramiai stebi kontrabandininkų prekybą laiveliais, kuriais perkeliami pabėgėliai į Europą, pasakė Babiš.

„Aš įsitikinęs, kad būtina reikia uždaryti Šengeno sieną. Ji ir Europos pietuose turi funkcionuoti taip pat, kaip tarp Slovakijos ir Ukrainos arba tarp Vengrijos ir Serbijos.“

„Jeigu kai kurios Europos valstybės ir toliau nori priiminėti nelegalius migrantus, tegul tiesiogiai persikelia juos pas save lėktuvais iš Turkijos“, mano Babiš. Bet teisingiau, jo žodžiais, būtų, „jei Europa duotų aiškiai suprasti, kad jau perpildyta pabėgėliais, kad nauji čia nesiveržtų“.

Kalbėdamas apie incidentus su jau atvykusiais į Europą migrantais iš trečiojo pasaulio šalių, konkrečiai Vokietijoje, Babiš pasakė, kad tai yra Berlyno problema, pareiškusio, kad jis susitvarkys su situacija.

„Tai tegul tuo ir užsiima, o ne primeta mums savo sprendimą pasikviesti ką nori, – pasakė vicepremjeras Babiš. – Tarp kitko, po Vokietiją vaikštinėja 300000 neregistruotų pabėgėlių“, – papildė jis.

Čekų vicepremjero nuomone, situacija su migrantais paskutiniu metu kardinaliai pasikeitė. „Mes neprivalome, ir, aš manau dabar mes negalime iš viso nieko priimti, – pareiškė Babiš,- Politikai, pirmoje eilėje privalo rūpintis pavojais savo piliečiams, ir tik tuomet galvoti apie solidarumą su pabėgėliais.

„Neleistina, kad migrantai turėtų daugiau teisių, negu europiečiai, kad vietiniai gyventojai turėtų taikytis prie pabėgėlių. Su dabartiniu beprasmiu politiniu korektiškumu reikia baigti, mes dėl jo negalime ignoruoti esančių problemų. Pabėgėliai turi elgtis kaip svečiai, tai yra, padoriai, ir neturi rinktis, pavyzdžiui, ką jiems valgyti. Europa, o ypač Vokietija, pergyvena dabar identiškumo krizę. Ne tiktai Vokietijoje, matomai, egzistuoja didelis skirtumas tarp publikuojamos nuomonės media ir politinių elitų ir visuomenės nuomonės. Tikrasis požiūris didelės dalies visuomenės taps žinomas per sekančius rinkimus. Būtent jie parodys, kiek žmonės pritaria ponios Merkel politikai“, pabrėžė čekų vicepremjeras. Jo nuomone „Čekija negali ir neprivalo priimti pabėgėlius pagal Eurokomisijos stumiamas migrantų priėmimo ir paskirstymo kvotas tarp ES valstybių“.

Austrija sustabdė „Šengeno susitarimą“

Austrijos kancleris pareiškė, kad „laikinai sustabdo“ Šengeno susitarimą. „Kaip ir Vokietija, mes sustiprinsime  mūsų sienas kontrolę ir vykdysime pabėgėlių deportaciją, – pasakė jis. „Kiekvienas, kas pas mus atvyksta, turi būti nuodugniai patikrintas“ ir „tie, kas neturi teisės prieglaudai gauti, kas neturi teisės gauti pabėgėlio statusą arba visai nepateikia prašymo prieglaudai gauti, bus neįleidžiami“. “Pasienyje reikia pateikti dokumentus, jeigu ES nesugebės apsaugototi savo  sienų, dėl Šengeno galiojimo kyla klausimas“, pasakė Austrijos kancleris

prezidente-vel-lenkiasi-masonams

Lietuvos „politikai“ – nepagydomi

Apie Lietuvos politikus, jų protą, sąžinę, jų politiką migrantų klausimu, neverta nė kalbėti, už juos kalba jų darbo rezultatai. Jų trečią dešimtmetį alinama valstybė – labiausiai nugirdyta ir išbėgiojanti pasaulyje. Vien pamačius šių Lietuvos naikintojų degenaratyvius veidus nupurto šaltis ir apima pasišlykštėjimo jausmas. Nejaugi mes juos ir vėl rinksime į seimą?

Algimantas Lebionka

Šauksmas

Facebook komentarai
});}(jQuery));