Vladimiras Romanovas: „Svyla Dalios Grybauskaitės užpakalis”

Vladimiras Romanovas: „Svyla Dalios Grybauskaitės užpakalis”

Klausimą, ar aš žinau tokius žmones, kurie, kaip aš suprantu, per ofšorines sąskaitas Ūkio banke laikė depozitus, reikia užduoti Žaliui ir Soldatenko, kurie užsiėmė nerezidentų aptarnavimu, ir kurie tęsia užsiimti tuo Vilniuje mažame banke, kuris liko po „Snoro“, šie du žmonės buvo sulaikyti su pažeidimais dėl šios priežasties ir jais rūpinosi teisėsaugos organai.

Abu buvo suinteresuoti tuo, kad bankas sustabdytų savo veiką, tam, kad pavogti šį verslą, ką, jie galų gale ir realizavo vadovaujant apsaugos departamentui. Tam tikslui Centrinio banko, Vasiliausko, buvo sugalvota legenda dėl suvienijimo dviejų bankų – Šiaulių ir Ūkio bankų.

Pasakoju, kaip pas mane į futbolo rungtynes į Edinburgą atvyko ponas Rainer iš Europos vystymosi ir rekonstrukcijos banko, kuris turėjo 25% Šiaulių banke, ir pasiūlė susivienyti, aš atsakiau, kad Šiaulių bankas neturi tokio verslo ir bus sunkia našta Ūkio bankui, tada jis pradėjo įtikinėti, kad iš Europos fondo yra skirtas vienas milijardas pagalbai bankui po krizės 2008 m., ir po susivienijimo Europos vystymosi ir rekonstrukcijos bankas skirs naujo banko didinimui šimtą milijonų eurų, aš buvau priverstas sutikti, bet aš pagalvojau, kad Šiaulių bankui atėjo pabaiga ir reikės su juo padirbėti, prieštaraujant, kad pusę šių pinigų prezidentė Dalia Grybauskaitė jau išnaudojo arba pavogė, ir, be to, šiuos pinigus laiko jos prižiūrimuose bankuose, kuriems jis davė visas privilegijas ir su savo drauge pagal orientaciją Šimonyte priėmė įstatymą visus valstybinius pinigus laikyti šiuose bankuose, ir jau imant juos su procentais tokiu būdu susodino parazitus ant Lietuvos biudžeto, ir silpnai tikimasi, kad ji juos atiduos, tuo labiau šie bankai visą laiką maldauja ir prašo pagalbos ir privilegijų.

Netikėtai, kai buvo baigtas auditas prieš bankų susivienijimą ir jokių kruvinų pinigų aptikta nebuvo, iš manęs išreikalavo pasirašyti sutartį dėl refinansavimo blogų skolų, aš buvau priverstas užstatyti visus savo asmens aktyvus, kai staiga Vasiliauskas pradėjo reikalauti pakeisti patyrusį Ugenską [Gintarą Ugianskį] į jauną Žalį, tai prieštaravo logikai.

„Po susivienijimo keiskite į ką norite“, dabar aš suprantu, kad jo užduotimi buvo, kad postą užimtų paklusnus vadybininkas ir jo rankomis sustabdyti banką, o verslą su pinigais pavogti šių žmonių pagalba. Pats apie tai oficialiai paskelbė: „Prireikė apgauti“. Jei atstovas pagal prezidento įgaliojimą apgaudinėja, tai koks tada prezidentas? Prieš licencijos atšaukimą Žalys mėnesio bėgyje stabdė mokėjimus, o Soldatenko skambino banko klientams ir baugino, kad bankas užsidarys. Tas faktas buvo užfiksuotas.

Taip pat įsakė savo darbuotojams taip pat bauginti klientus skambinant ir gąsdinti, tokiu būdu pavyko sumažinti rodiklius žemiau normos pusės procento, kas tapo priežastimi atšaukti licenciją. Jei iš tikrųjų bankui susidarė bloga padėtis, tai kodėl Centrinis bankas nenusprendė padėti iš pagalbos fondo bankams, kaip žadėjo, nors to ir nereikėjo daryti, o vietoj to padarė paniką nesąmoningomis replikomis spaudoje. Ir sumąstė „geriausią sprendimą“, uždaryti konkurentą ir apiplėšti indėlininkus, o jų pinigus pavadinti kruvinais ir nešvariais. O, aišku, naudotis jais yra normalu!

Daliai Grybauskaitei, kuri prižiūri Centrinį banką – tai yra geriau, nei išsiskirti su milijardu, kurį žadėjo naujam susivienijusiam bankui ir, apgavus klientus, pagrobti pinigus dėka bankrutavusio vadybininko, sulaužius likimus tūkstančių klientų, kurie patikėjo banko sistema, kurią kūrė amžiais. Kiekvienais metais buvo atliekamas auditas geriausių auditorių įmonių, ir nei kraujo, nei lavonų matyti nebuvo, o dabar prabudo.

Be to, tik tada, kai paskyrė D.Grybauskaitės juristą Vasiliauską vietoj bankininko. Ūkio bankas buvo kiekvieną dieną valdomas Centrinio banko ir apyvarta nuo 10 milijardų dolerių per mėnesį krito iki penkių šimtų milijonų per mėnesį. Bankas sugebėjo išgyventi krizę 2008 m. ir atsistatyti, ir įeiti į penketuką greitai besivystančių bankų Rytų Europoje, ir visas blogas skolas su palūkanomis padengdavo investiciniai projektai, kuriuos kai tik perėmė, iš karto pardavė už itin žemą kainą.

Kovotojai už kruvinus pinigus. Štai kam buvo reikalingi juristai, o ne bankininkai. Kai tik bankas prarado licenciją, žemė, kurios plotas – 12 ha Vilniaus centre, kurios kaina – 200 mln. eurų, ją pardavė Šiaulių bankui už septynis milijonus, tokiu būdu bando atsikratyti įrodymų. Jei jūs pradėjote baudžiamąją bylą, tai visi nusikaltimo dalykai turi būti areštuoti tyrimo metu, kaip įrodymų dalykai. Taip išgelbėjo Šiaulių banką nuo bankroto ir pardavė iš naujo čia pat už 40 mln., be to, tas pats pirkėjas siūlė virš šimto. Matyt, visi kiti pinigai liko tos grupuotės kišenėse.

Sugebėjo parduoti akcijas Rusijos kepalo, kur buvo pastatas, kurio plotas 21 tūkst. kv. m Maskvos centre, už šimtą tūkstančių eurų (kas pasakys, kad tai nėra ypatingai begėdė vagystė)? Aliuminio gamykla su karjeru ir visa infrastruktūra ir banku dingo be žinios, tokiu būdu sukūrė neigiamą balansą Ūkio banko, bet jūsų nusikaltimo pėdsakų jums nepaslėpti. Šių objektų įvertinimai buvo padaryti. Kas liečia pinigų plovimą – tai yra mitas, kuris neliečia nei manęs, nei banko, arba jūs norėjote, kad aš dirbčiau Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT) ir tikrinčiau klientus, iš kur jie gavo pinigus. Bet tokiems dalykams yra policija.

Aš pradėčiau nuo Dalios Grybauskaitės, kaip ji perdavė visus valstybinius bankus su milijardais grynųjų pinigų ir turtu už nieką. Ir ką už tai gavo? Gelbėjant švedų mirštantį banką, permetant visus valstybinius pinigus į šį banką, o kai prasidėjo triukšmas, grąžino juos į dukterinį banką Lietuvoje ir čia pat su palūkanomis davė valstybei. Taip įsodino parazitus į Lietuvos kaklą. Iš kur atsirado pinigai, yra fiskalinių organų (policijos) reikalas. Banko užduotis – aptarnauti juos. Čia aš apie apgautus paprastus žmones.

Protingi žmonės jau seniai suprato, kaip jūs apgaudinėjate žmones savo žurnalistų tyrimais, nes tikrasis tyrimas jau vyksta penkerius metus ir jeigu sąžiningas tardytojas – baigsis jūsų areštu, kaip nusikaltėlių prieš Lietuvą kitos svetimos valstybės naudai. Tik nesuprantu, kam jūs labiau tarnaujate, švedams, Amerikai arba, kaip Rusijos agentai, žaidžiate nesuprantamą žaidimą, o gal velniui, tada žinokite, jei jis jus paleido priešais save, jums jau nesustoti. Kas liečia Magnickį, tai jis, kaip ir aš, pasiteiravo ir laikė tik 5% visų pinigų Ūkio banke, o kitus Latvijoje. Jie tyliai aptarnauja savo klientus ir necypia, nebando užuosti pinigų, neieško ant jų kraujo, o dirba šalies naudai, išmetus iš šalies skandinaviškus bankininkus, vagis, kurie traukia pinigus iš šalies, laikant jus aborigenais, kuriuos okupavo už jūsų pinigus. Prie ko čia muzikantas, Putino draugas, sunku suprasti. Kuo jis kaltas – tuo, kad yra draugas, arba tuo, kad uždirbo 10 milijonų? Arba tuo, kad laikė pinigus Lietuvos banke Lietuvos valstybės naudai, o ne Rusijoje. Mano manymu, yra nustatyta durneliui paprastam žmogui, istorijoje trūksta lavonų. Paprašykite Landsbergio, kovotojų, kurie sprogdindavo sovietų karių paminklus, o dabar po apsaugos departamento stogu užsiima cigarečių ir narkotikų kontrabanda ir migracija darbuotojų, kurie buvo mušami lazdomis už nemokėjimą ir lavonus metė ant kelio. Herojai Vasiliauskas ir Vitalijus Gailius iš policijos. Ko gi jis negaudė sukčių – klientų, kuriuos matė be akinių, kaip ekstrasensas, ir nė vieno nepagavo. O dabar diskutuoja kovotojas už pinigų švarumą. Reiškia, kad už jį akcininkai turi gaudyti, pradėti baudžiamąsias bylas tose valstybėse, kur jie gyvena. Visiška nesąmonė. Visi tiesiog apiplėšė vienintelį banką, kuris pats galėjo užsidirbti ir investuoti į Lietuvos ekonomiką, kultūrą ir sportą, ir dabar diskutuoja, kad pinigai nešvarūs, kai užpakalis dega. Labai tikiuosi, kad po rinkimų ateis tikras patriotas, kuris myli Lietuvą, ir jums teks atsakyti už užsienio parazitus, kuriuos užaugino ant Lietuvos kūno, kurie sukūrė virtualų melo pasaulį, kuriame sąžiningam žmogui neišgyventi.

Facebook komentarai
});}(jQuery));