Visuomeninio Judėjimo AUŠRA pareiškimas dėl mitingo prie Seimo 2021-08-10

vieta

Visuomeninio Judėjimo AUŠRA pareiškimas dėl mitingo prie Seimo 2021-08-10

2021- 08-15

Vertinant objektyviai – ir kol kas atsietai nuo vykusių neramumų – rugpjūčio 10-osios mitingas prie Seimo pasisekė. Jis tapo ženklu, kad rugsėjo 10-ąją per Šeimų Sąjūdžio inicijuotą renginį į Vilnių gali sugūžėti jau visa Lietuva.

Mitingo iniciatorė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė – sušaukė jį vos per kelias dienas. Pakako jos kvietimo, ir apie 5-7 tūkstančiai žmonių darbo dienos rytą susibūrė į aikštę prie Seimo. Tai rodo, kad žmonių pilietinės aktyvumas auga kaip ant mielių.

Labiausiai betgi A. Astrauskaitei pagelbėjo šalies vadovybė. Kuri paskelbė apie būsimą kone fašistinį getą visiems, kas nesiskiepys. Beprotiškus ir žmogaus teises paminančius draudimus galėjo sugalvoti tik demokratijos priešai. Visa laimė, kad sveikos nuovokos nepraradę žmonės metę darbus suskubo prie Seimo. Tai privertė valdžią atšaukti bent dalį planuotų ribojimų.

Mitingo metu jo dalyviai tikėjosi, kad pabendrauti su jais išeis Seimo pirmininkė, premjerė, kiti valdančiosios daugumos atstovai, bet taip ir nesulaukė. Todėl po mitingo prisiartinę prie Seimo pastato jie pakartotinai prašė galimybės išsakyti valdantiesiems savo lūkesčius ir būti išgirstiems. Žmonių tarnai taip ir neišėjo.

Paskutinius 30 metų seimūnai „tarnavo“ atsukę nugarą visuomenei, ko pasekmė – sulaužyti šimtai tūkstančių žmonių likimų. Kai kam lengva smerkti įpykusius žmones, nepabuvus jų kailyje.

Dėl kilusių susirėmimų su policija reikia objektyvaus tyrimo. Tačiau žinant, kokia šališka ir valdžiai uoliai tarnaujanti yra prokuratūra, tikėtis normalaus tyrimo mes kol kas negalime. Tačiau mes kiek galėdami spartinsime valdžios kaitą, kad iš pašaknų pasikeistų teisėsaugos darbo stilius – ir kad teisingumas nugalėtų. O šiandien yra pakankamai faktų ir vaizdo įrašų, leidžiančių daryti išvadą, kad neramumus galėjo išprovokuoti pačios tarnybos.

Kai dėl būsimosios šalies valdžios, tai ji jau dabar galėtų ir turėtų rinktis generalinei repeticijai prie apskritųjų stalų. Nemažas skaičius visuomeninių ir politinių organizacijų, pareiškusių apie taikų pasipriešinimą esamai valdžiai ir galinčių ją pakeisti per priešlaikinius rinkimus, turėtų derinti savo veiksmus. Taikių permainų patirtis rodo, kad permainos laimi tada, kai gatvėje ir kabinetuose veikia plati opozicijos koalicija. Gatvė jau lenkia kabinetus. Kitaip tariant, gatvėje žmonės stumte stumia savo lyderius vienytis prie apskritųjų stalų.

Metas tai daryti. Proga dabar yra puiki.

Facebook komentarai
});}(jQuery));