Visi Gyvatės saloje didvyriškai žuvę Ukrainos kariai pasidavė rusams

snakeisland

Ukrainos vyriausybė ketina pagerbti grupę karių, kurie žuvo gindami vieną iš šalies salų nuo Rusijos pajėgų.

https://www.bbc.com/news/world-europe-60522454?fbclid=IwAR1FNJ6L9ke5Pv_XITbqejMEsuqwvQgvOKrVJ5cRmAngscqXfMp7rmJlEAo

Kijevas teigia praradęs ryšį su 13 pasieniečių, dislokuotų Zmiinyj (Gyvatės) saloje, po to, kai jie atsisakė vykdyti Rusijos karo laivo įsakymą atiduoti ginklus.

Ukraina teigia, kad tada jie buvo bombarduojami iš oro ir jūros.

Rusija neigia, kad kas nors žuvo, ir sako, kad visi kariai pasidavė.

Mažytė sala yra už 142 km į pietus nuo Odesos Juodojoje jūroje.

Ukrainos vyriausybės paskelbtuose nepatvirtintuose garso įrašuose girdėti, kaip kariai su Rusijos karo laivu apsikeičia kandžiais komentarais.

„Tai Rusijos karo laivas”, – sakoma viename įraše. „Siūlau jums sudėti ginklus ir pasiduoti, kad išvengtumėte kraujo praliejimo ir nereikalingų aukų. Priešingu atveju būsite bombarduojami”.

Remiantis garso įrašu, kuris nebuvo nepriklausomai patikrintas, vėliau girdėti, kaip Ukrainos kariai kalbasi tarpusavyje ir sutaria, kad „tai jau viskas”.

Po to jie atsako: „Aš esu kariškis: „Rusijos karo laivai, eikite į pragarą”.

Ukrainos teigimu, tai buvo paskutiniai žodžiai, girdėti iš salos prieš Rusijai pradedant smūgius.

„Mūsų Zmiinyj salos, gindami ją iki paskutiniųjų, didvyriškai žuvo visi pasieniečiai”, – pažymėjo prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Tačiau jie nepasidavė. Visiems jiems po mirties bus suteiktas Ukrainos didvyrio vardas. Amžiną atminimą tiems, kurie paaukojo gyvybę už Ukrainą”.

Oficialus Rusijos pasakojimas apie apsikeitimą kardinaliai skiriasi. Maskva teigia, kad 82 saloje buvę ukrainiečių kariai jiems ją atidavė savo noru, ir nemini, kad būtų sudavę smūgius ar pridarę nuostolių.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

O štai kaip šią istoriją nušvietė Lietuvos mėšlasklaida:

https://www.delfi.lt/news/daily/world/nedidele-sala-gyne-ukrainieciai-priesinosi-iki-paskutines-akimirkos-rusijos-karo-laiva-pasiunte-ant-triju-raidziu.d?id=89552535

https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/6/1625921/gyvaciu-salos-tragedija-po-ukrainos-pasienieciu-atsikirtimo-zodziais-kruvina-rusijos-ataka

https://kauno.diena.lt/naujienos/pasaulis/konfliktai-nelaimes/saloje-uzpulti-ukrainos-pasienieciai-pries-mirti-rusus-pasiunte-ni-1065634

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));