Visa „Sostinės dienų“ programa skelbia – laukia trys dienos geros muzikos, kultūros ir pramogų

5Sirosnuotr

5Sirosnuotr

Visa „Sostinės dienų“ programa skelbia – laukia trys dienos geros muzikos, kultūros ir pramogų

Jau kitą penktadienį, rugpjūčio 31 dieną, startuoja tris dienas truksiantis didžiausias Vilniaus miesto festivalis „Sostinės dienos“. Daugiau kaip 70 atlikėjų net keturiose šventės scenose, gero skonio, dizaino ir meno dirbinių mugės, išskirtinės vaizdo projekcijos, pramogos šeimoms ir daugybė kitų staigmenų – visa tai galės išvysti bei pajusti vilniečiai ir miesto svečiai, atvykę į „Sostinės dienas 2018“.

5Sirosnuotr

„Ši Vilniaus miesto šventė yra daugiau nei tik kultūros, meno ir amatų fiesta. „Sostinės dienos“ pirmiausiai yra Vilniaus tapatybės šventė. Sostinė juk yra valdovo Sosto vieta. O Sostinės gyventojai – išskirtiniai savo valdovišku stotu. Tad turime, ką švęsti: savo karališkai vilnietišką tapatybę! Kartu ją išgyvenkime šventiškame bendrume. Dalinkimės šia tiesa vienas su kitu, patirkime vilnietišką bendrumą ir džiaukimės savo oriu karališku miestu“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Šįmet „Sostinės dienos“ neeilinės – jos ne tik 25-osios, bet ir sutampa su Lietuvos atkūrimo 100-mečiu, todėl šventės programą papildė išskirtiniai šiai datai sukurti projektai. Vienas jų – trijų Baltijos šalių orkestrų koncertas „Šimtmečio garsai“, rugsėjo 2 d. 19.30 val. pakviesiantis visus į Katedros aikštę pasiklausyti Vilniaus, Rygos ir Talino orkestrų bendro pasirodymo. Rugsėjo 1–2 dienomis Lukiškių aikštėje vyks renginys „Šimtmečio šachmatai“, kurio metu bus įrengta net 100 šachmatų lentų, o mūsų šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen surengs Simultaną šimtui norinčių sužaisti šachmatininkų. Dar viena staigmena – 3D audiovizualinė projekcija „Mes stiprūs, Lietuva!“ Valdovų rūmų Didžiajame kieme, kur rugsėjo 1-ąją nuo 23 iki 00.30 val. kas pusvalandį bus rodomos įspūdingos Lietuvos istoriją pasakojančios vaizdo projekcijos.

 

Kaip ir kasmet, pagrindinė „Sostinės dienų“ ašis – „dūzgiantis“ Gedimino prospektas. Einant prospektu nuo Katedros iki Lukiškių aikštės bus galima atrasti Menų ir muzikos gatvę, Dizaino skverą, Knygų alėją, Gardžių lauktuvių kelią. Gedimino prospekte įsikūrusioje Turizmo gatvėje Vilniaus stende veiks linkėjimų paštas. Šventės dalyviai turės galimybę parašyti ir išsiųsti Vilniaus nuostabių vaizdų atvirlaiškius savo draugams, artimiesiems ir pakviesti juos  pasisvečiuoti sostinėje. Scenose prie V. Kudirkos aikštės ir prie Nacionalinio dramos teatro vilniečiai ir miesto svečiai galės pasiklausyti tokių atlikėjų kaip „Baltasis kiras“, „Mesijus: Vilniaus energija“, „Junior A“, Jurga Šeduikytė, „Keymono“, „Migloko“, „The Roop“, „Kabloonak“, „Deeper Upper“, „Arbata“, „Jaka Teka“ bei daugybės kitų.

 

Popiežiaus atvykimo į Lietuvą proga rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, 16 val. scenoje prie V. Kudirkos aikštės vyks koncertas „Popiežiaus Pranciškaus belaukiant: Džiaukitės viltyje“. Renginį ves kunigas Ričardas Doveika, o jo metu savo dainas atliks garsiausi Lietuvos atlikėjai – Jazzu, Donatas Montvydas, Merūnas, Samas ir „Bix“.

 

Na, ir, žinoma, daugiausiai lankytojų „Sostinės dienų“ metu pritraukianti Didžioji Katedros aikštės scena nepaliks abejingų – penktadienį, rugpjūčio 31 d., čia koncertuos garsioji britų grupė „Everything Everything“ ir lietuvių alternatyvaus roko lyderiai „ba.“, o šeštadienį, rugsėjo 1-ąją – nuotaikingieji ir teatrališkieji „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ bei viena ryškiausių šiandienos hiphopo grupių – „Lilas ir Innomine“.

 

Pernai „Sostinės dienose“ pristatyta nauja erdvė Neries krantinėje pranoko šventės dalyvių lūkesčius, tad ir šįmet krantinės atkarpoje tarp Žaliojo ir Karaliaus Mindaugo tiltų įsikurs dar daugiau maisto vagonėlių nei pernai, o ant Neries krantinės įrengtoje scenoje „Atspindžiai“ pasirodys garsūs atlikėjai, kurių muzikoje šiuolaikiškai atsispindi įvairių pasaulio kultūrų skambesiai. Šioje scenoje koncertuos „Mood Sellers“, „Whalesounds“, „Vėjopatis“, Saulius Petreikis, „Baltic Balkan“, „Žalvarinis“, „Girių dvasios“, „Ministry of Echology“ ir kt.

 

Vienas įspūdingiausių „Sostinės dienų“ akcentų – 3D vizualinis projektas „Šokantys Neryje“. Projekto ekranu taps į didžiulį aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Didžiausiame vandens ekrane Lietuvoje žiūrovai išvys vaizdo projekcijų, šviesų bei lazerių sinergijos meninę išraišką, kurios centre – šokio personažai. Pasitelkus ypatingą filmavimo įrangą, specialų makiažą bei skirtingus šokio stilius, kūrybinei grupei pavyko atskleisti naujas vandens projekcijos subtilybes bei papasakoti naują Neries istoriją. Penktadienio ir šeštadienio vakarais nuo 23 val. nakties šie 12-14 min. seansai bus rodomi po 4-5 kartus per vakarą, kad kuo daugiau vilniečių ir miesto svečių galėtų pasimėgauti įspūdingu garsų ir muzikos reginiu.

 

Festivalyje bus galima mėgautis ir kitais išskirtiniais renginiais – Šv. Petro ir Povilo bažnyčios vienuolyno kieme vyks projektas „Dialogas tamsoje“, pievoje prie Baltojo tilto – edukacinis renginys „Vienybės tiltas“, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje skambės „Vox Oblivionis“ ansamblio kūriniai, Katedros aikštėje vyks tradicinė žmonių su negalia šventė „Tau, Vilniau“. Atnaujinta ir jau vilniečių gausiai lankoma Lukiškių aikštė „Sostinės dienų“ metu virs „Žaidimų ir atrakcijų parku“ – čia vaikų ir šeimų lauks gausybė pramogų ir žaidimų.

 

„Sostinės dienos 2018“ vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – www.sostinesdienos.lt

 

 Nuotraukos – Sauliaus Žiūros.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: SONATA SLIEKAITĖ, VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ

Facebook komentarai
});}(jQuery));