Vis daugiau Europos šalių atšaukia COVID-19 apribojimus

vaccine pass protest 1200x822 1

A protester holds a placard reading "The truth will set you free" during a demonstration against the health pass and Covid-19 vaccines, on Trocadero plaza in Paris, on January 15, 2022. - Tens of thousands of health passes are expected to be deactivated due to the lack of a Covid vaccine reminder on January 15, 2022, the deadline set by the government, against the backdrop of new demonstrations by opponents of this device and the vote on the controversial bill on the pass in the Assembly. (Photo by GEOFFROY VAN DER HASSELT / AFP) (Photo by GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP via Getty Images)

Vis daugiau Europos šalių atšaukia COVID-19 apribojimus
Jack Phillips sausio 23, 2022 Atnaujinta: 2022 m. sausio 23 d.
Didžiausios Europos šalys pradėjo atšaukti COVID-19 apribojimus, kurie buvo įvesti pastarosiomis savaitėmis, reaguojant į padažnėjusius ligos atvejus ir hospitalizacijas.

Anglijoje nuo sausio 27 d., pasak JK ministro pirmininko Boriso Džonsono, žmonėms nereikės dėvėti kaukių viešose vietose arba rodyti įrodymų, kad buvo paskiepyti, norint patekti į kai kurias lankytinas vietas.

„Dėl nepaprastos stiprinamosios kampanijos, kartu su tuo, kaip visuomenė reagavo į plano B priemones, galime grįžti prie plano A Anglijoje ir leisti, kad nuo kitos savaitės ketvirtadienio pradžios nustotų galioti plano B taisyklės”, – praėjusią savaitę sakė B. Johnsonas.

Jis citavo duomenis, rodančius, kad „Omicron” varianto banga „jau pasiekė aukščiausią tašką nacionaliniu mastu”.

„Ir atidžiai išnagrinėjęs duomenis, ministrų kabinetas padarė išvadą, kad pasibaigus reglamentų galiojimui, vyriausybė daugiau niekur nebeįpareigos dėvėti veido kaukių”, – sakė Džonsonas.

Netoliese esančioje Airijoje šeštadienį nustojo galioti beveik visos COVID-19 taisyklės, įskaitant lauko ir uždarų patalpų renginių talpos apribojimus. Taip pat baigėsi ankstyvo uždarymo laikas ir kai kurios vadinamosios socialinės distancijos priemonės.

„Artėja pavasaris ir nežinau, ar kada nors jo laukiau taip stipriai, kaip šio. Žmonės yra socialinės būtybės, o mes, airiai, esame labiau socialūs nei dauguma. Laukdami šio pavasario, turime vėl pamatyti vieni kitus, turime matyti vieni kitų šypsenas, turime vėl dainuoti”, – sakė Airijos ministras pirmininkas Mišelis Martinas (Micheal Martin).

Praėjusią savaitę Prancūzijos ministras pirmininkas Jeanas Castexas pareiškė, kad šalis po kelių savaičių pradės atšaukti apribojimus, tvirtindamas, kad Prancūzijoje pagerėjo COVID-19 atvejų ir hospitalizacijų skaičius.

PRANCŪZIJA

Protestuotojas laiko plakatą su užrašu „Tiesa jus išlaisvins” per demonstraciją prieš sveikatos pasą ir COVID-19 vakcinas Trocadero aikštėje Paryžiuje, 2022 m. sausio 15 d. (Geoffroy van der Hasselt/AFP via Getty Images)
„Ši išskirtinė banga dar nesibaigė, tačiau situacija pradeda vystytis palankiau”, – sausio 20 d. sakė F. Castex. Tačiau apribojimų sušvelninimą jis susiejo su sausio 24 d. įsigaliosiančiu nauju Prancūzijos COVID-19 vakcinos pasu, kurį kai kurie kritikai pavadino drakonišku ir dėl kurio pastarosiomis dienomis kilo masiniai protestai.

Castex ir kiti Prancūzijos pareigūnai teigė, kad vakcinos paso sistema gali būti panaikinta, jei COVID-19 situacija šalyje ir toliau gerės. Tai priklausys nuo to, kiek žmonių bus hospitalizuota, sausio 20 d. sakė sveikatos apsaugos ministras Olivjė Vėranas (Olivier Véran).

„Mes šiek tiek drąsiau sakome, kad galime sušvelninti kai kuriuos apribojimus ir leisti žmonėms grįžti į kuo normalesnį gyvenimą”, – sakė O. Véranas, praneša France24.

Prancūzijos pareigūnai teigė, kad nuo vasario 2 d. nebus reikalaujama naudoti kaukes lauke, riboti kai kurių vietų žiūrovų skaičių ir dirbti iš namų. Vasario viduryje taip pat bus leista vėl atidaryti naktinius klubus.

Sausio 20 d. Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sánchezas žurnalistams sakė, kad Europos Sąjunga turėtų elgtis su COVID-19 taip pat, kaip ir su gripu, nes dažni tyrimai ir duomenys rodo, kad „Omicron” variantas yra daug mažiau pavojingas nei ankstesni variantai.

„Mes norime pasakyti, kad per ateinančius kelis mėnesius ir metus turėsime nedvejodami ir atsižvelgdami į tai, ką mums sako mokslas, galvoti, kaip suvaldyti pandemiją su skirtingais parametrais”, – sakė jis sausio 17 d., kaip praneša „The Associated Press”.

Tuo tarpu Vokietijoje ir Austrijoje, atrodo, toliau įgyvendinami planai artimiausiomis savaitėmis įvesti privalomą skiepijimą COVID-19 vakcina visiems, kurie turi teisę ja skiepytis. Austrijos taisyklėse numatytos didžiulės tūkstančių eurų baudos ir kitos nuobaudos tiems, kurie jų nesilaikys.

Tačiau netoliese esanti Čekija atsisakė planų įvesti privalomą skiepijimą, nes Prahoje ir kituose miestuose kilo masiniai protestai, pranešė naujojo ministro pirmininko Petro Fialos biuras.

„Sutarėme, kad skiepijimas nuo COVID-19 nebus privalomas”, – sakė P. Fiala praėjusią savaitę. „Tai nekeičia mūsų pozicijos dėl skiepų. Tai tebėra neabejotinai geriausias kovos su COVID-19 būdas. … Tačiau nenorime gilinti visuomenės susiskaldymo”.

https://www.theepochtimes.com/growing-number-of-european-countries-rolling-back-covid-19-restrictions_4230468.html?utm_source=morningbriefnoe&utm_campaign=mb-2022-01-24&utm_medium=email&est=RHmEQSFCkurmn%2B1E0N7EuE5qkldK0vFAww7T29uhLT3p36Z7GeR0iGX3gyXPLYIHXw%3D%3D

Facebook komentarai
});}(jQuery));