Virginija Smilgytė, laikykis telšiškiai su tavimi

 

Virginija Smilgytė,  laikykis telšiškiai su tavimi

 

 

2018m. birželio mėn. 26d.  Telšių miesto centre  piketavo klaipėdiečiai-visuomeninkai  dėl to, kad Virginija Smilgytė uždaryta Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, o jos tariamai nuskriausti  telšiškiai: vyr. prokurorės sūnus,  Seimo narys Valentinas Bukauskas bei jo sūnus  laisvėje ir lieja „graudžias  ašaras”, kaip jie esą nukentėjo nuo tariamo V. Smilgytės šmeižto.  Piketuotojai mano, kad juos negalima vadinti labai garbingais, nuskriaustais piliečiais, V. Smilgytės aukomis, nes  savo kritikę uždarę už grotų,  jie ėjo į teismus ginti savo garbės. Advokatas, kurį V. Smilgytė buvo nusisamdžiusi, kad ją gintų, jai atrodė, jog blogai dirba ir ji jo atsisakė. Telšių teismas paskyrė valstybės  garantuojamą  advokatą.  Juo tapo tas pats Vilniaus advokatas, kurio paslaugų buvo atsisakiusi V. Smilgytė.  Tai – teisingumo parodija, kurią pademonstravo  Telšių apylinkės teismas visai Lietuvai. 

Aikštėje, kurioje visuomeninkai dalino  informacinius lapelius, priėję telšiškiai jiems dėkojo už jų žemietės gynimą.  Didžioji dalis priėjusių žmonių patvirtino, kad apie ką rašė facebooke savo paskyroje  V. Smilgytė yra tiesa. Kitą dalį priėjusiųjų pasiklausyti, paimti dalinamą literatūrą sudarė tėvai, kurių vaikus ir anūkus auklėjo V. Smilgytė. Visi teigė, kad ji buvo gera darbuotoja  ir  gailėjosi, jog  ją  nori paversti „daržove”.

Visuomeninkai, išgirdę labai daug gerų atsiliepimų apie V. Smilgytę, nuoširdžių padėkų,  suprato, kad telšiškiai yra pasidalinę: vieni  palaiko ir pritaria V. Smilgytės išsakytai tiesai, o kiti palaiko  Seimo nario, jo sūnaus ir  vyr. prokurorės sūnus poziciją, jog V. Smilgytė yra ligonė.  Matyt tik todėl, jog Telšiuose nekiltų visuotinis nepasitenkinimas, kad tiesa neišplauktų į paviršių buvo nutarta.  Virginiją uždarius į teismą, kviesti tik  tariamas aukas: Seimo narį  V. Bukauską, jo sūnų Simą Bukauską ir vyr. prokurorės sūnų Martyną  Armalį.   Juodam scenarijui įgyvendinti reikėjo dar  vienos grandies – Utenos ekspertinio skyriaus ekspertų išvadų.  Jos buvo tokios, kokių reikia  įtakingiems telšiškiams.  Neaišku, kaip  toliau dirbs ekspertė Nadiežda Mačiūnienė, bet jos parašas po dokumentu, jog  V. Smilgytei reikalingas gydymas,  priėjusiems pabendrauti  prie piketuotojų kėlė siaubą, kad grįžo sovietiniai laikai ir valdžia su kritikais, su teisybės ieškotojais susidoroja pasinaudojant „psichuškėmis”.

V. Smilgytei stiprybės linkėjo nemaža dalis telšiškių priėjusių pasidomėti, kas čia vyksta.  Jie tikisi, kad teisingumas nugalės ir Virginija bus paleista į laisvę.

 

 

Virginija Jurgilevičienė 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));