Negyva rasta teisėja O.Gasiulytė buvo įspėjusi ‘Laisvą laikraštį” už teiginį apie „mafijos užvaldytus teismus”

gasiulyte1

gasiulyte1

 

Vilniaus policijos duomenimis, apie Vilniaus apygardos teismo teisėjos O.Gasiulytės mirtį 6.21 val. pranešė greitosios pagalbos medikai, kurie gavo pranešimą, kad teisėja rasta negyva prie savo namų sostinės Naujamiesčio mikrorajone. Mirties aplinkybės dar tiriamos.

LL šaltiniai sako, kad teisėja matyt nusižudė, arba bent jos mirtis panaši į savižudybę.

LL nemažai rašė apie šios teisėjos darbą:

 

 

 

Teisėja O.Gasiulytė : „Už teiginį apie „mafijos užvaldytus teismus” A.Drižiaus pareiškimo apskritai nenagrinėti”

Vilniaus apygardos teismo teisėja Ona Gasiulytė nusprendė apskritai nenagrinėti savaitraščio „Laisvas laikraštis” redaktoriaus Aurimo Drižiaus prašymo panaikinti cenzūrą, kurią yra įvedę teismai, ir uždraudę jam rašyti straipsnius apie Alvydo Sadecko sasajas su „Mažeikių naftos” privatizavimu.

Kiap žinia, Vilniaus miesto apylinkės teismas yra įvedęs neteisėtą cenzūrą, kurią draudžia tiek Lietuvos Konstitucijos 44 str. 1 d., kurioje numatyta, kad masinės informacijos cenzūra draudžiama, tačiau visa teismų „piramidė”, įskaitant ir taip vadinamą Aukščiausiąjį teismą, jau beveik dešimt metų šluostosi į Konstituciją kojas, ir atvirai tyčiojasi iš pagrindinio šalies įstatymo.

 gasiulyte1

(nuotr.) Valdas Adamkus spaudžia ranką kandidatei į Auikščiausią teismą Onai Gasiulytei

Teismui nurodžiau, kad : „Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kas  yra cenzūra: „Cenzūra – tai spaudos, kino filmų, radijo ir televizijos laidų, teatro spektaklių ir kitų viešų renginių turinio kontrolė, kad nebūtų platinamos tam tikros žinios ir idėjos. Demokratijos požiūriu svarbu, kad viešoji nuomonė formuotųsi laisvai. Tai pirmiausia reiškia, kad masinės informacijos priemonės steigimas, jos veiklos galimybė neturi priklausyti nuo būsimų publikacijų ar laidų turinio.”.  Be to, Visuomenės informavimo įstatymo 10 straipsnis „Draudimas taikyti neteisėtus informacijos laisvės apribojimus” sako: „Viešosios informacijos cenzūra Lietuvos Respublikoje draudžiama. Draudžiami bet kokie veiksmai, kuriais siekiama kontroliuoti visuomenės informavimo priemonėse skelbiamos informacijos turinį iki šios informacijos paskelbimo, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus.”.

 

Nors daugiau nei 30 teisėjų nagrinėjo mano prašymus panaikinti cenzūrą, tik patys drąsiausi pasisakė dėl cenzūros – tokia Patackienėsavo nutartyje parašė, kad „mano nuomonė yra svarbesnė, nei Konstitucija”. Kadangi teismai jau dešimt metų ir šešis kartus atmetė mano prašymus panaikinti cenzūrą, tai savo prašyme nurodžiau, kad visas šis Vilniaus apygardos teismas yra „užvaldytas mafijos”, ir pparašiau jo nusišalinti.

 

Tačiau teisėja Ona Gasiulytė nusprendė mano prašymo jau septintą kartą nenagrinėti, ir įspėti dėl „baudžiamosios atsakomybės už pareigas einančio teisėjo žeminimą”.

 

Gasiulyte

 

 

 

 

Gasiulytes

 
Peržiūros: 2494
Facebook komentarai
});}(jQuery));