Vietoje kišeninių prokurorų nauja generalinė prokurorė. Tauta privalo įsitikinti  ar pasiteisina Prezidento pasirinkimas  

dekal1

dekal1

 Vietoje kišeninių prokurorų nauja generalinė prokurorė. Tauta privalo įsitikinti  ar pasiteisina Prezidento pasirinkimas  

 

Lietuvos respublikos Generalinės prokuratūros generalinei prokurorei Nidai Grunskienei

Rinktinės g. 5A, LT-01515 Vilnius Tel. (8 5) 250 0970, El. p. generaline.prokuratura@prokuraturos.lt

 

Kopija:

Šiaulių apygardos prokuratūrai

90, LT-76240 Šiauliai Tel. (8 41) 598 355, 598 356, faks. (8 41) 598 314. El. paštas siauliai@prokuraturos.lt.

 

Šiaulių AVPK vadovui Ramūnui Sarapui

Aušros al. 19, 76299 Šiauliai, Informacijos tel. 8 700 60000, el. p. info@policija.lt, siauliuvpk@policija.lt

 

Nukentėjusysis:  Alvydas Veberis

Radvilų-9, Staniūnų km, Panevėžio r.  tel. 8 659 68010. El. pšt.:  aveber1@gmail.com

 

 SKUNDAS                         Panevėžys  2021-01-11

 

2016m. balandžio mėn. 11 d. buvau parašęs Šiaulių AVPK vadovui Rimantui Bobinui skundą dėl Kryžių kalne atlikto vandalizmo akto t.y. nukeltos ir pradangintos mano įrengtos dvi granito plokštės su 10 Dievo įsakymų-Dekalogu ir perspėjančia granito lenta. Vietoje jų, nakčia, slapta atvežta traktoriumi ir pastatyta ant mano postamento betoninė skulptūra. Kas tą vandalizmo aktą atliko iki šiol neišsiaiškinta.

 

Po parašyto skundo, Šiaulių policijos komisariato darbuotojai surado apgadintas  plokštes, atsiuntė man jų nuotraukas. 2016-06-08 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas Nr. 01-1-26806-16 pagal LR BK 187 str. 1 d. (turto sugadinimas). Ikiteisminiame tyrime tyrėjas Gintautas Staškus rašo, kad apgailestauja dėl nusikalstamos veikos. Patikina, kad teisėsaugos institucijų pareigūnai atliks visus reikiamus BP veiksmus, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų nustatytas ir patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, o padaryta materialinė žala, neskaitant moralinės ir neturtinės žalos, kuri siekia daugiau 5000 eurų sumos, bus atlyginta.

 

Nuo vandalizmo akto praėjo daugiau kaip keturi metai. Rastos sugadintos plokštės.  Vėliau kažkas jas pastatė ant  svetimo raudonų plytų postamento. Tas postamentas savavališkai pastatytas nakčia Pasvalio gyventojo Petro Karoblio. Policijos komisariatas davė jam nurodymus ir baudą, kad būtų jis nugriautas, tačiau reikalavimai iki šiol  neįvykdyti.  Jokie kiti veiksmai neatlikti. Nusikaltimas ir nusikaltėliai neišaiškinti. Ne gana to, vėl tos 2 granito plokštės nuo raudonų plytų postamento, dingo. Kur jos?  Visas Kryžių kalnas apstatytas video kameromis. Kame problemos? Trūksta kompetencijos ar neįgalus tarnybų darbas?

 

Pradėtą ikiteisminį tyrimą nutraukė. Po papildomų susirašinėjimų ikiteisminis tyrimas atnaujintas. 2016-08-19 Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūra pranešė, kad byla sustabdyta, nes negeba nustatyti nusikaltimą padariusio asmens. Pasirašo prokuroras Sigitas Dobiliauskas. Tenka pastebėti, kad reikia ieškoti nebe vieno, bet grupės nusikaltėlių. Būtina  kaltinimą pateikti vyskupui E.Bartuliui, kuris šventino, nakčia atvežtą, skulptūrą.  Pastatyta skulptūra ant mano postamento, be vyskupo žinios tikrai  neatsirado. Tokie stebuklai nevyksta.

 

Prašau,

1. atnaujinti sustabdytą ikiteisminį tyrimą.

2. Išaiškinti nusikaltimus vykdžiusius asmenis ir jiems iškelti baudžiamąsias bylas.

3. atlyginti man padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

4. Pareikalauti, kad Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis savo pašventintą skulptūrą nuimtų nuo mano pastatyto postamento ir kad ten būtų pastatytos atnaujintos ar naujai pagamintos  2 akmens plokštės su neiškraipytais Dievo įsakymais. Šis klausimas buvo svarstytas Šiaulių raj. mero kabinete. Posėdyje dalyvavo atsakingi darbuotojai,- meras, pavaduotojai, teisininkai, kultūros departamento atstovai,  Kryžių kalno administratorė ir kt. specialistai. Iki šiol ši problema neišspręsta.

Katalikų bažnyčia bijo TIESOS, bet tai jų problema, nes jie klaidina viso Pasaulio tikinčiuosius.,,Kryžių kalną” lanko ir stebi šiuos įvykius viso pasaulio gyventojai.

 

Dar kartą perspėju, jei nebus reikalavimai išpildyti, tai savavališkai atvežta ir pastatyta betoninė skulptūra ant mano įrengto postamento,  kurią E.Bartulis pašventino, bus nugriauta su pasamdytų darbininkų pagalba. Jei nerandamas skulptūros autorius, nerandama kas atliko vandalizmo aktą, kas skulptūrą nakčia pastatė, vadinasi ji niekieno.  Tuomet pagrindinis kaltininkas E.Bartulis, nes yra įrodymas,- padarytas su juo garso įrašas, kad jis šventino šią skulptūrą. Sąskaita bus  pateikta Katalikų bažnyčiai, nes jie iš to piliakalnio uždarbiauja. Prekiauja, be leidimo, mano gaminių nuotraukomis atvirukuose, lankstinukuose, knygose.

 

Su šia istorija yra daugybė atsirašinėjimų iš  LR Teisingumo ministerijos, Vilniaus vyriausio administracinio teismo, Vyriausios administracinės ginčų komisijos, Šiaulių policijos komisariato, prokuratūros… Kai kuriais atvejais su neskundžiamomis nutartimis. Taip išeina, kad  sistemoje dirba neįgalūs kabinetiniai trafaretiniai  atsirašinėtojai, kuriems vis maža atlygių?

 

Gal iš tikro pareigūnų darbas gaudyti ir persekioti sveikus piliečius dėl kaukių nedėvėjimo, tampyti taikius senolius gatvėse dėl asmens dokumento (taikioje meninėje esienoje sulaiko  žinomą aktyvistą ir kovotoją už žmogaus teises Praną Valicką), vaikus gamtoje slidinėjančius nuo kalno rogutėmis, kurie nenešioja kaukių ir visus bausti?  Tuo tarpu klesti nusikaltimai, korupcija, nedarbas, vandalizmo atvejai, savižudybės, problemos šeimose…

 

Ar ant tiek pareigūnai nekompetetingi, kad  menkiausiems nusikaltimams išaiškinti reikalinga samdyti užsienio specialistus (Snoro banko ir kt. bylose…), jiems mokant milijonines sumas? Tuomet belieka  savus ,,kompetetingus“ darbuotojus atleisti. Kam bereikalingas balastas ir   mokamos  algos už darbo imitaciją? Geriau  savarankiškai   spręsim problemas. Dabar tai  draudžiama.

Priedai:

Nuotraukos –

20180828 181745

 

dekal

nuotr. toks buvo pastatytas mano  postamentas Kryžių kalne.  Ant jo įrengtos 2 granito plokštės su Dešimčia Dievo įsakymų – Dekalogas.  Ant pamato priekinės dalies pritvirtinta perspėjanti plokštė.

baimeapl

 

nuotr. nugriautos 3 granito plokštės.  Nakčia atvežta betoninė skulptūra ir pastatyta ant mano įrengto postamento.

apl

i asp

 

nuotr. Šiaulių policijos pareigūnai pradėdami ikiteisminį tyrimą, rado sudaužytas plokštes.

abcd

abcd scaled

nuotr. Šiaulių policijos komisariate, atnaujinus ikiteisminį tyrimą, surastas granito  plokštes, kažkas pastatė ne ant mano postamento, bet  ant raudonų plytų nelegalaus pamato.  Jis privalėjo būti nugriautas (pastatė Petras Karoblis)

 

Šiuo metu plokščių neliko. Nors ,,Kryžių kalnas” apstatytas kameromis, saugomas  tarnybų,  bet atsakinga už Kryžių kalno priežiūrą Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė, atseit nežino, kur dingo plokštės. Taip išeina, kad ,,Kryžių kalne“ išlaidos video kameroms ir saugos tarnyboms, pinigai vėjams?

Gerb. gen. Prokurore, pokalbyje su manimi sakėte, kad pasitikite prokurorų kompetencija.  Tai toks jų atmestinis, neįgalus darbas skaitomas kompetencija?

 

Laukiu principingo darbo ir realių sprendimų. Prireikus, maišus atsirašinėjimų iš savo bei  įkurto labdaros-paramos ,,Biblijos studijos‘‘ Fondo archyvų,  galiu įduoti jūsų žiniai.

apie tai:

 

http://www.tiesoskariai.lt/straipsniai-65/lt/pasaulio—ivykiu—sukuryje-61.html

 

Pagarbiai, Alvydas Veberis

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));