Vienu geriausių Lietuvos konkūrų raitelių tituluotas D. Gutkauskas nežada sustoti

DanieliusGutkauskasAsmeninioarchyvonuotr

DanieliusGutkauskasAsmeninioarchyvonuotr

Vienu geriausių Lietuvos konkūrų raitelių tituluotas D. Gutkauskas nežada sustoti

Į geriausių 2016 m. Lietuvos suaugusiųjų konkūrų raitelių penketuką patekęs Danielius Gutkauskas atskleidžia, jog jau 20 metų neskaičiuoja laiko, kurį skiria žirgams ir jų treniravimui. Taip pat raitelis užsimena, jog netolimos ateities planuose – startai dar aukštesnės kategorijos varžybose ir Lietuvos vardo garsinimas už jos ribų.

DanieliusGutkauskasAsmeninioarchyvonuotr

„Kaip ir bet kokiame kitame sporte, norint pasiekti gerų rezultatų, labai daug reiškia nuoseklus ir kryptingas komandinis darbas. Šiame sporte esu beveik visą savo gyvenimą, todėl šio titulo pernelyg nesureikšminu ir matau, kur dar galiu kelti sau reikalavimų kartelę, tobulėti“, – sakė ambicijų nestokojantis raitelis.   

 

Visą savo laiką skiria žirgams

 

D. Gutkauskas pasakoja, jog meilė žirgams gimė dar vaikystėje, kuomet kartu su tėčiu važiuodavo į šalia Šiaulių įsikūrusį žirgyną jodinėti. O nuo 10-ties metų prigijusi sportinė veikla iki šiol užima didžiausią D. Gutkausko gyvenimo dalį.

 

„Treniruojuosi nuolat, nepriklausomai nuo metų laiko, tačiau šaltuoju metų laiku pasiruošimas vyksta specialiai žirgams pritaikytame uždarame manieže. Tuo tarpu vasarą varžybos vyksta kiekvieną savaitgalį, todėl po vienų varžybų iškart prasideda pasiruošimas sekančiam startui, – pasakojo D. Gutkauskas. – Retai randu laiko pramogoms ar draugams, kadangi visą savo laiką skiriu žirgams ir jų treniravimui“.

 

Taip pat raitelis užsimena, jog pirmosios varžybos jo gyvenime buvo ne konkūrai, su kuriais dabar yra susiejęs savo sportinę karjerą ir skina pergales varžybose, o lenktynės poni klasės žirgais.

 

Žirginis sportas žengia pirmyn

 

Kalbėdamas apie žirginį sportą Lietuvoje, D. Gutkauskas pastebi, jog kasmet daugėja raitelių, atstovaujančių Lietuvai tarptautinėse varžybose ir užimančių aukštas vietas, taip pat gerėja žirgų kokybė. Paties D. Gutkausko teigimu, bene daugiausiai pastangų, laiko ir kantrybės šiame sporte pareikalauja būtent tinkamas žirgo paruošimas varžyboms, užtrunkantis netgi keletą metų.   

 

„Mūsų žirgyne šiuo metu gyvena daugiau kaip 200 žirgų, kuriuos čia pat veisiame, auginame ir ruošiame varžyboms. Sėkmingiems startams reikalingas ilgas ir nuoseklus įdirbis, o varžyboms žirgus pradedame ruošti tik nuo trijų metų amžiaus. Dar dviejų metų reikia iki kol žirgas būna pasirengęs startuoti pilnu pajėgumu, o norint, jog jis pasiektų aukščiausią lygį – dar mažiausiai trijų metų intensyvių treniruočių. Taigi, kiekvienas laimėjimas varžybose yra savaip malonus ir atperkantis įdėtą darbą“, – tikino D. Gutkauskas.

 

Kaip įsimintiniausius praėjusių metų sezono pasiekimus D. Gutkauskas įvardija Maskvoje vykusias varžybas Abchazijos prezidento taurei laimėti, taip pat Rygoje vykusiose prestižinėse Pasaulio taurės varžybose „Grand Prix“ rungtyje iškovotą aukštą antrą vietą ir toje pačioje rungtyje, tačiau jau namų arenoje Šiauliuose užimtas trečią bei septintą vietas.

 

„Pastarasis pasiekimas turbūt yra pats maloniausias širdžiai, tačiau vis dar pasigendu kitų Lietuvos raitelių motyvacijos ginti savo šalies garbę komandinėse varžybose“, – pridūrė D. Gutkauskas.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: – -, UAB „VIP VIEŠOSIOS INFORMACIJOS PARTNERIAI“

Facebook komentarai
});}(jQuery));