Vienas ES lyderių jau paprašė Zelenskio pateikti įrodymus, kad žudynės Bučioje yra ne ukrainiečių darbas

photo 2022 04 09 16 12 32

photo 2022 04 09 16 12 32

 

Interviu Vokietijos kanalui Bid Zelenskis pripažino, kad vienas ES lyderių jau paprašė jo pateiikti įrodymus, kad žudynes Bučioje buvo rusų darbas. Zelenskis buvo sukrėstas tokio įžulumo. Kalbama, kad tai buvo Orbanas

Zelenskis – į klausimą  apie Europos vadovų reakciją į įvykius Bučoje:

– Su Šolzu to nebuvo. Tačiau gėdingiausia buvo viena kalba. Vienas Europos Sąjungos politikas sakė: „Ir parodykite mums įrodymų, kad tai tikrai įvyko, kad tai nebuvo inscenizacija. Parodykite mums įrodymus!”

– Taip pasakė Europos politikas?!

– Negaliu pasakyti, kas.

– Ar tai buvo Europos vyriausybės vadovas?!

– Taip. Bet ne Scholz. Bet taip ir buvo.

 

https://www.youtube.com/watch?v=m0COzfjw14k

 

JAV karo žvalgybos veteranas Scot Ritter pasakoja, kad jo žinutė apie Bučios žudynes buvo užblokuota po to, kai JAV prezidentas Joe Biden paskelbė, kad „rusai padarė siaubingų karo nusikaltimų Bučioje”.

Tiesa, Pentagonas iš karto paskelbė, kad jie neturi jokių įrodymų, kai tos žudynes yra rusų darbas. Tačiau Joe Biden jau paskelbė, kad žudikai rusai.

 

Buča: netirta versija
Ukraina tėškė Pasauliui po kojų nuotraukas ir filmuotą medžiagą iš Bučos. Tokie kraupūs vaizdai. Pateikimas profesionalus. Daug dėmesio detalėms – žmonių kūnai gatvėje, tik moters ranka su tobulu manikiūru, besisunkiantis kraujas, katės namelis, lagaminas, nulūžusia rankena… Rekvizitai naudojami įvairiais rakursais – kiekvienas fotografas turi savo mirties pateikimo viziją. Buča tapo traukos centru žurnalistams. Ukrainiečių kareiviai šiems talkino – nuvežė mirusiųjų kūnus prie kapinių fotosesijai, o po to į morgą. Taigi, nuotraukos įspūdingos. Tai kodėl, kodėl aš neverkiu? Jūs pamanysite, kad aš beširdė, bet taip nėra. Aš galiu apsiverkti net žiūrėdama filmą. O čia viskas tikra. Tikra? Ir staiga aš suvokiu tai, ką mano pasąmonė ir siela suvokė greičiau už protą. Už viso to slepiasi melas. Beprotiškas melas! Melas, jaučiamas kiekviena dūšios dalele.
Melas, kaip ir velnias, slepiasi detalėse. Tam tikros detalės – neatitikimai rodo, kad žudynės Bučoje gali būti dezinformacija. Žurnalistas A. Kotsas teigia, kad kovo 30 d. iš Bučos traukėsi paskutiniai Rusijos karių daliniai. Kovo 31 d Bučos meras A. Fedorukas įrašė vaizdo įrašą, kuriame džiaugiasi, kad Rusijos ginkluotos pajėgos pasitraukė iš jo miesto. Meras labai linksmas, jis neužsimena apie aukas – nė žodžio apie žudynes, nė žodžio apie civilių mirtis.
Balandžio 1 d. socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodo įrašas, kuriame matyti šviežias sviedinio krateris ir kūnai. Tuo metu Bučą atakavo įžygiuojantys Ukrainos kariai. Balandžio 2 d. Ukrainos policija paskelbė ilgą kelionės per Bučą vaizdo įrašą, kuriame visose aplankytose gatvėse matomas tik vienas kūnas, akivaizdu, kad žuvęs per bombardavimą. Štai šis įrašas ir yra pati didžiausia oficialios versijos skylė pro kurią šviečiasi melas.
Kada atsiranda daug kūnų? Po nacionalinės policijos vaizdo įraše skelbiamo Bučos valymo nuo diversantų ir Rusijos pajėgų kolaborantų. Kijevo teritorinės gynybos vadovas S. Korotkichas, pravarde Botsmanas (kovojęs neonacių Azovo pulke) su savo kariais ir Ukrainos policija čia kaip čia. Tą pačią balandžio 2 d. Bocmanas paskelbė kelis vaizdo įrašus apie „savo vaikinų“ darbą. Viename jų aiškiai girdėti, kaip vienas iš vaikinų klausia, ar gali nušauti „vyrus, kurie neturi mėlynų raiščių“ (Ukrainos armijos raiščių) ir gauna teigiamą Botsmano atsakymą.
Nemažai kūnų, įskaitant esančius garsiajame „kankinimų rūsyje“, buvo su baltais raiščiais, rodančiais, kad jie nėra priešiški Rusijos armijai.
Pabrėžkime kitus neatitikimus. Generalinė prokurorė I. Venediktova paskelbė apie 410 kūnų, Bučos meras AFP (naujienų agentūrai) telefonu sakė, kad yra 280 kūnų, AFP kalba tik apie 24 kūnus, o naujienų agentūra Associated Press skelbia apie 20 žuvusiųjų gatvėse.
Ir dar neatitikimų. Pateikiamos satelitinės kovo 10-19 d. nuotraukos su negyvais kūnais. Balandžio 2 d. kūnai fotografuojami vietoje, iš arti – kūnų būklė visiškai neatitinka tokio laikotarpio. Štai ranka su ką tik padarytu manikiūru dar rausva. Iš kitos rankos sunkiasi skaistus kraujas. Sumuštos vietos raudonos. Gal ten susiklostė ypatingos gamtinės sąlygos, kad kūnai taip puikiai išsilaikė? Pažvelgiau aš į tą nelemtą zoosodą. Gyvūnų kūnai suirę visiškai pagal terminą.
Prielaidą, kad Bučos miesto gyventojai žuvo nuo ukrainiečių kariškių, daro ir JAV karybos analitikas S. Riteris. Jis teigia, kad Rusijos kareiviai palaikė gerus santykius su vietiniais gyventojais – rusų kariai keitėsi sausus davinius į kiaušinius, pieną, sūrį. Vaizdo įrašai rodo, kad rusai su civiliais ukrainiečiais elgiasi gražiai ir pagarbiai. Tuo tarpu Ukraina transliuoja žinią, kad kolaborantai ir diversantai turi mirti.
„Turime vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota Ukrainos policija, o būtent „Azovo“ grupuotė, išdidžiai teigianti, kad vyksta į safarį. Ukrainos specialiojo policijos padalinio, kuris įžengė į Bučą, pavadinimas buvo „Safari“. Ir jie važiavo valyti „prorusiškus kolaborantus“. „Išvalymas“ reiškia „nužudyti“. Ne suimti, o „nužudyti“. Ir jie tai daro. Ir tada jie išneša lavonus ir sako, kad tai padarė rusai“, – pasakoja Riteris. Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad vaizdo įraše užfiksuoti kūnai neatrodo taip, lyg gulėtų nuo tada, kai Rusijos kariai pasitraukė. „Mes turime daugiau įrodymų — Meksikos žurnalistas pateko į Bučą tą pačią dieną, kai apie tai pranešė ukrainiečiai. Ir jis matė kūnus. Šviežias kraujas. Jis pasakė, kad šie žmonės tik neseniai nužudyti“, – sako Riteris. Jis taip pat pažymėjo, kad dauguma kūnų Bučoje buvo su baltais raiščiais. „Šiuos žmones balandžio 1 d. nužudė Ukrainos nacionalinė policija. Tada išeina JAV prezidentas ir sako, kad tai yra rusų įvykdytas karo nusikaltimas ir Vladimiras Putinas turi būti patrauktas atsakomybėn Hagoje. Tai propagandinis karas“, – apibendrina Riteris.
Rusijos Federacijos gynybos ministerija pareiškė, kad visos Kijevo režimo paskelbtos nuotraukos ir vaizdo medžiaga, tariamai liudijanti apie Rusijos kariškių „nusikaltimus“ Kijevo srities Bučos mieste, yra „dar viena provokacija“. Ministerija pažymėjo, kad kovo 30 d. visi Rusijos daliniai visiškai paliko Bučą, išvažiavimai iš miesto šiaurės kryptimi nebuvo užblokuoti, o pietinį pakraštį, įskaitant gyvenamuosius rajonus, Ukrainos kariai visą parą apšaudė iš didelio kalibro artilerijos. Rusijos prezidento atstovas spaudai D. Peskovas balandžio 4 dieną pareiškė, kad Rusija kategoriškai atmeta bet kokius kaltinimus dėl įvykių Bučoje.
Facebook komentarai
});}(jQuery));