Vidmantė Jasukaitytė : „Bado akcija prie prezidentūros – grėsmė valstybės saugumui”

Vidmante-Jasukaityte_vidmantejasukaityte.wordpress.com_

Vidmante-Jasukaityte_vidmantejasukaityte.wordpress.com_

Vidmantės Jasukaitytės FB-o sveikinimas Zigmui Vaišvilai Baltijos kelio šventės proga 

 

 

 

Atsimenu, Vidmante, kaip 2013 m. sausio 13 d. Seime iškart po mano kalbos iškilmingame Seimo posėdyje prišokai prie manęs ir iš pykčio nebesivaldydama salėje šnypštei – dabar tau bus!.. Prisimink, Vidmante, ir savo biografiją. Ar nėra ir ji iki šiol, kaip ir Lietuvos Prezidentės, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis?..

Siūlau visiems paskaityti šį p. Vidmantės Jasukaitytės Baltijos kelio dienos opusą, kurį ji kviečia visus platinti:

 

Vidmantė Jasukaitytė

Kas trokšta vėl atnešti saulę iš rytų?

Vidmante Jasukaityte

Rugpjūtis 23 d., 22:47 •

 Vidmante Jasukaityte vidmantejasukaityte.wordpress.com

Vidmantė Jasukaitytė

Kas trokšta vėl atnešti saulę iš rytų?

Vakar Daukanto aikštėje stovėjo penkios nedidelės palapinės ir viena didelė. Pasirodo „paskelbtas neterminuotas bado streikas“. Matyt mažose palapinėse buvo „badaujama“, o didžiojoje kiekvienas besidomintis galėjo sužinoti bado motyvus. Pagrindinis pretekstas – korumpuota Lietuvos teisėsauga. Nesiginčiju – yra tos korupcijos. 

Tokios institucijos kaip Vilniaus miestų savivaldybė bei kai kurias jos funkcijas vykdančios įmonės tikrai turi savo įtakojamų teisėjų.

Bado5

Kaip ir oligarchai, alkoholio magnatai etc. Bet kodėl akcija vyksta prie prezidentūros??? Ne prie Aukščiausio teismo, ne prie Prokuratūros, ne prie Vyriausybės, o prie Prezidentūros?

Atsakymą atradau netrukus. Atsidariusi internete „Alką“ pamačiau, jog signataras Vaišvila kreipėsi į Prezidentę, prašydamas iškelti drausmines bylas trims teisėjoms, kadangi jos neatsižvelgė į gydytojų pažymas ir nagrinėjo jo reikalus, nedalyvaujant sergančiam signatarui.

Negeraaai, – pagalvojau. Bet iš karto atkreipė dėmesį nuorodos į ankstesnius su juo susijusius straipsnius bei spaudos konferencijas (video). Kolega signataras beveik liguistai „kariauja“ su Jos Ekselencija Prezidente, o karo priemonių pavadinimai itin pikantiški:

„Prezidentės biografijos metamorfozės: kolaboravimas ar lojalumas atkurtai Lietuvos respublikai?“; „Biudžetinės partijos pakluso Prezidentei veikti prieš tautą“; „VRRK neteisėtai įregistravo D.Grybauskaitę kandidate Prezidento rinkimuose“; „Esu priverstas kreiptis į teismą atsakove patraukdamas D.Grybauskaitę“. Ir čia tik maža dalis… Nors viską jau buvau girdėjusi, bet dabar dar kartą pasidomėjau turiniu daugybės tekstų ir man pasirodė, kad šis bado streikas – tik tąsa ilgamečių kolegos pastangų naikinti Prezidentės įvaizdį ar kaip kitaip su ja susidoroti, tačiau labiausiai nustebau, pajutusi ryšį tarp šio Prezidentės puolimo ir nenusisekusių Vaišvilos finansinių reikalų bei virtinės teismų, kurių metų metais, kaip supratau, nebuvo įmanoma pabaigti. Kadangi paskutinė informacija yra apie Vaišvilos reikalavimą Prezidentei iškelti teisėjoms drausmines bylas ir kadangi pats Vaišvila intensyviai platina informaciją apie šį bado streiką ir, atrodo, netgi vėl ruošia naują spaudos konferenciją šiuo klausimu, neįmanoma nesuvokti, kad šiuo bado streiku būtent prie Prezidentūros jis labiausiai ir suinteresuotas. Kitaip tariant, tai tarsi Prezidentės šantažas, bet ar tik..?

Ar tai tik šantažas? Jau pasigirdo, kad Prezidentė pardavė Lietuvą Amerikai ir NATO. Pasigirdo ir „garsaus“ veikėjo, aktyviai streiką remiančio Razmino pavardė. Ką tik perskaičiau ir kad Vytukas Šustauskas vėl ruošia kažkokį „ubagų žygį“… Kur? Prie Prezidentūros?

Jeigu jau taip – pasakysiu ką manau. Manau, kad papuolusiu į finansinę bėdą kolegą Zigmu kažkas stiprus ir įtakingas tiesiog šlykščiai pasinaudojo ir išnaudojo: tu pulk tą raganą Prezidentę, o mes tave išgelbėsime nuo teismų, – jie bus sustabdyti… Deja… Teismai nebuvo sustabdyti, arba kolega Zigmas dar „neatidirbo” tiek, kiek reikalaujama. Šis bado streikas, jei jis išsiplėstų, turėtų būti paskutinis jo užduočių taškas. Pasirinktas išdavikams tobulas laikas – ant nosies „Zapad 17“ . Kaip žinome iš istorijos, Rusija niekada nieko neužpuolė ir neokupavo, ji visada ateidavo gelbėti skriaudžiamųjų, ji visada tik gelbėjo – kad nežūtume savo tėvynėje, apie pusę milijono šeimų ištrėmė net į ledjūrį, nekalbant apie Sibirą… Užtektų keliasdešimt pabadavusių avinų parašų Putinui arba kokiam Generaliniam kariniam štabui ir jei ne mūsų šmeižiamos ir sabotuojamos Prezidentės toliaregiška tarptautinės politikos strategija, jei ne jos tie aljansai, jei ne jos pastangos padėti pasauliui susivokti, su kokia grėsme jis gali susidurti, nė kiek neabejoju, jog šie „Zapad 17“ manevrai mums virstų tuo, kuo virto manevrai Gruzijoje ar Donecke.

Reikia tik kad keliasdešimt Šustausko „ubagų“ ir Zigmo „neteisybės“ rėmėjų pasikviestų į pagalbą tuos 4000 ešelonų su tankais, kurie jau Kaliningrade. Ypač, jei tokiose akcijose šiuo metu nematytų pavojaus Premjeras ir Seimo dauguma. Rusijoje jau triūbijama apie tai.

Kyla klausimas – argi tikrai niekas nemato grėsmės Valstybės saugumui šioje akcijoje? Žinoma, grėsmę turėtų pastebėti p. Bakas, kuris kuruoja Valstybės saugumo departamentą Seime, tačiau – koks sutapimas-šiuo metu jis pats priverstas aiškintis dėl savo profsąjunginių ryšių su Rusija. Premjeras sako, kad tame nieko blogo neįžvelgiąs, bet kaip įžvelgsi, jei pats į Seimą atsivedei? Taip, pavojų galėtų įžvelgti ir užkardyti naujas energingas VSD vadas, bet iš kur mes žinome ar koks

nors Bakas ar smakas nepatars jaunam vadui, kad čia „nieko tokio, tik nusivylusių Prezidente žmonių emocijos…

Ar Seimas irgi nemato nieko pavojingo? Na, ne pavojingo, bet niekingo manipuliavimo žmonėmis, kurie tikrai galvoja, kad badauja protestuodami prieš korupciją teisėtvarkoje. Jei taip – tikrai reiktų akcijas rengti kitur. Mano žiniomis per šios Prezidentės darbo laiką buvo pakeista 30proc. teisėjų. 20 teisėjų atleisti „dėl teisėjo vardo pažeminimo“. Tai daugiau, ne per A.Brazausko ir V.Adamkaus prezidentavimo kadencijas. Korupcijos tinklas Lietuvoje taip giliai įsišaknijęs, kad prireiktų gal dar dviejų kadencijų šiai Prezidentei, jog korupcija sumažėtų pastebimai. Prezidentės veikla korumpuotų struktūrų ir atskirų pareigūnų buvo atvirai sabotuojama, įskaitant net ir Seimo daugumas, bandžiusias jai ruošti apkaltas. Ir jei šis „Zapadd 17“ nepažeis mūsų laisvės, Lietuva dėkinga turėtų būti pirmiausiai Jos Ekselencijai Daliai Grybauskaitei dėl Valstybės saugumo tiek tarptautiniame lygmenyje, tiek valstybės viduje, stiprinant gynybines pajėgas. Gėda šiuo sudėtingu istoriniu momentu taip atkakliai veržtis „atnešti saulę iš rytų“ dar kartą. Dabar šios saulės trokštantys kol kas badauja Daukanto aikštėje. Jei jiems pavyktų, tikriausiai gautų sunkvežimį sumuštinių, o kolegai Zigmui bylos būtų nutrauktos, kaip ir buvo žadėta. Bet ar Lietuvai tai išeitis?

Tikiu kad mano mintys pasieks rimtesnius protus nei tų, kurie lankosi kolegos Zigmo konferencijose. Ruošiuosi jas persiųsti Seimo nariams. O jūsų, brangūs bičiuliai, prašau pasidalinti jomis ir paplatinti. Mano f/b draugų labai daug, jei bent pusė šias mintis paplatintų, tikiu, kad „berazumių“ aikštėje sumažėtų.

 

Z. Vaišvilos kalba 2013 sausio 13

Z. Vaišvilos kalba 2013 sausio 13

YOUTUBE.COM

Facebook komentarai
});}(jQuery));