Vidas Rachlevičius : Ateitis – nežinomų prižiūrėtojų tvarkomas globalus skaitmeninis konclageris

144023523_1317504738602204_5292296266629096607_o

144023523_1317504738602204_5292296266629096607_o

Vyresnioji karta prisimena, kaip universitetuose reikėjo studijuoti Marxo ir Engelso „Komunistų partijos manifestą“. Dabar po intensyvaus smegenų plovimo dešimtmečių, kai daugelis žmonių jau mąsto, kalba ir rašo propagandos primestais lozungais, visa tai vėl sugrįžo iš Vakarų. Komunizmo idėja mutavo, ji yra užmaskuota, gražiai ir patraukliai įpakuota. Vasarą pasirodė Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) vado Klauso Schwabo knyga „COVID-19: The Great Reset“, o dabar ir nauja programa bei veikimo instrukcija „Stakeholder Capitalism“. Nereikėtų turėti iliuzijos, kad tai tik vieno žmogaus idėjos. Tai – pasaulio globalistų elito programa, todėl kapitalizmo klasikų veikalus jau galite laikyti savo knygų lentynų puošmenomis. Naujoji WEF vado K. Schwabo knyga iš esmės yra kapitalizmo laidotuvių manifestas. Jis visiškai atvirai kalba apie naują pasaulio tvarką, bei centralizuotą pasaulio valdymą, kuris, beje, jau realiai įgyvendinamas. Tačiau nenorėdamas pirma laiko labai išgąsdinti žmonių, K. Schwabas viską apžaidžia įmantriomis ir madingomis sąvokomis. Kita vertus, nebuvo nei vienos totalitarinės sistemos, kurios atstovai sakytų žmonėms, kad mes darome, jog jums būtų blogiau, visi sakė, jog viskas – tik jūsų labui ir gerovei. Esminė tezė – tradicinį akcininkų (shareholder) kapitalizmą keičia vadinamasis stakeholder kapitalizmas arba suinteresuotųjų asmenų, arba atstovaujamasis kapitalizmas, kuriame teoriškai dalyvauja visi. Plačiosioms masėms skirtas vienas iš oficialių šūkių – tu nieko neturėsi ir būsi laimingas, bet iš esmės viską valdys globalios korporacijos. Tačiau globalistų vadas apdairiai nedetalizuoja, kas už jų stovi, tačiau visiškai aišku, kad tikrai ne žmonių rinkti asmenys.
Taigi, globalistų frontmano veikalas yra liberalizmo perėjimo į naują komunizmo formą programa. Anksčiau buvo šūkis, kad komunizmas – šviesi žmonijos ateitis, dabar tai skamba subtiliau – Build Back Better. Bet tai – tik dūmų uždanga, nes už visos šios skaitmeninės ir dirbtiniu intelektu paremtos megaprogramos, stovi didžiosios korporacijos, taip pat didysis IT penketas – Google, Facebook, Amazon & Co., didieji pasaulio bankai, o viskam diriguoja daugeliui mažai girdėtas žaidėjas, bet praktiškai visas pasaulio didžiąsias korporacijas tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojantis investicijų monstras BlackRock su 7 trln. dolerių kapitalu, kurio pagrindą, kaip teigiama ir atviruose šaltiniuose, sudarė Rothschildų šeimos pinigai. Ši kompanija realiai reguliuoja ir lemia globalių investicinių srautų kryptis.
Čia yra įdomių niuansų ir net paradoksų, kuriuos dabar sunku paaiškinti. Pavyzdžiui, pagal neokomunistinę stakeholder kapitalizmo koncepciją, ten nebėra rinkos, nebėra įprastos konkurencijos, lyg ir kapitalas tau nebepriklauso. Vadinasi, kapitalas tarsi praranda savo pradinę prasmę, bet, suprantama, jis niekur nedingsta ir transformuojasi į kažkokias mums dar nesuprantamas pasaulinio valdymo ir įtakos formas. Valstybių skolos taip pat praranda prasmę ir „žmonių gerovei“ jos galės spausdinti pinigų kiek norės. Štai dabar Britanijoje eilinis griežtas karantinas ir vyriausybė jau beveik 10 mėnesių žmonėms moka už tai, kad jie nedirba ir aš nematau, kad valstybės finansų klausimai būtų dėmesio centre. Todėl visai nesistebiu, kad, pavyzdžiui, vakar „Bloomberg“ pranešė, jog per pandemiją pasaulinė skola išaugo iki 19,5 trln. dolerių ir niekas dėl to sau labai nesuka galvos…Tai veikiausiai rodo, kad jau yra parengti kažkokie konkretūs globalaus perkrovimo scenarijai. Tačiau įdomiausia tai, kad šį naujos formos komunizmą stumia ne tik politikai, pavyzdžiui, EK vadovė Ursula von der Leyen, bet ir didžiųjų korporacijų vadovai – Brianas Moynihanas „Bank of America“ valdybos pirmininkas bei generalinis direktorius, „BlackRock“ generalinis direktorius Laurence‘as D. Finkas ir kt. Net ir K. Schwabo į virtualų forumą pakviestas V. Putinas nepurkštavo – prieš vėją nepapūsi.
Stakeholder kapitalizmo esmė – nežinomų prižiūrėtojų tvarkomas globalus skaitmeninis konclageris, paremtas dirbtiniu intelektu. Ne tik asmenys, bet ir kompanijos bus kontroliuojamos, kaip jos laikosi nustatytų reikalavimų, atsakomybių, visokių įvairovės ir t.t taisyklių, o tai lems jų dalyvavimą ekonomikoje, rinkoje, prieigą prie kreditų, valstybės pagalbą ir t.t. Svarbiausia tai, kad pasirinkimo nebus – nei žmonėms nei kompanijoms. Tas rašytų ir nerašytų WEF taisyklių rinkinys bus privalomas, jos taps ir tarptautiniais dokumentais. Nepaklusti ar protestuoti nebus jokių galimybių, nes skaitmeniniame konclageryje bet ką galima labai greitai išjungti. Tai puikiai iliustruoja JAV vykstančios „treniruotės“.
Mūsų karščiuojantiems komentatoriams ir vadinamiesiems politikos mokslininkams siūlau skirti bent šiek tiek laiko ir šiame kontekste pasidomėti procesais JAV ir ypač – prezidento rinkimų kampanija bei rezultatais, ir, jeigu dar sugebate bent kažkiek blaiviai mąstyti ir suprantate, kokiam elitui atstovavo D. Trumpas ir koks elitas pasistatė J. Bideną, viskas taps daug aiškiau. Taip pat visiškai aišku, kodėl vyksta organizuotas informacinis puolimas prieš Lenkiją ir Vengriją – jos tiesiog neįsipiešia į šią neokomunizmo schemą.
Beje, noriu nuvilti tuos, kurie dabar garsiai ar patyliukais maištauja ir teigia, kad nesiskiepys: nusiraminkite, demokratija baigėsi, o atskirų individų pažiūros ar nuomonė niekam neįdomi, už jus viskas nuspręsta ir jūs niekur nedingsit. Jei netikit, pasiklausykite, ką kalbą Davoso forumo dalyviai – JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas, tas pats K. Schwabas, Belgijos premjeras Alexanderis De Croo ir kiti. Visi dokumentai yra atviri.
Manau, kad visiems, kurie bent kažkiek domisi, kuriems rūpi, kas vyksta pasaulyje ir kas lemia vienus ar kitus megaprocesus ar strateginius vyriausybių sprendimus, reikia perskaityti bent šį straipsnį: Almantas Stankūnas. Didysis Perkrovimas ir Nauja Pasaulio tvarka. Ko tikėtis? (propatria.lt)
Facebook komentarai
});}(jQuery));