VI-ajame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ rekordinis dalyvių skaičius ir garbingi svečiai

 

Liepos 6–11 dienomis Šiaulius liaudiškos muzikos garsais išjudins VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Kas porą metų vykstančios šventės organizatoriai žada dar įspūdingesnius ir gausesnius pasirodymus nei iki šiol, mat šiemet „Saulės žiedas“ švenčia jubiliejų – nuo pirmojo renginio praėjo lygiai dešimtmetis.

Rekordinis dalyvių skaičius

Šiemet „Saulės žiede“ pasirodys kolektyvai iš Lietuvos ir 11 užsienio šalių – Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Šri Lankos, Turkijos, Vengrijos. „Planuojame, kad „Saulės žiede“ dalyvaus kolektyvai iš dvylikos šalių. Tai didžiausias dalyvių skaičius iš visų folkloro festivalių Lietuvoje šiais metais. Galima paminėti, kad net 4 šalių folkloras Šiauliuose bus pristatomas pirmą kartą. Kolektyvai iš Australijos, Kosta Rikos, Azerbaidžano, Šri Lankos „Saulės žiede“ pas mus anksčiau dar nėra buvę“ – sako konkurso-festivalio organizacinio komiteto vadovas Zenonas Ripinskis. Pasak jo, šiemet renginyje apsilankys ir garbingi svečiai iš Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir tarptautinių šokių festivalių federacijos FIDAF.

Pasak „Saulės žiedo“ meno vadovo Dariaus Daknio, šie metai yra skirti etnografiniams regionams, tad ir konkurso-festivalio metu jiems bus skiriama daug dėmesio. „Koncertuose Lietuvą atstovaus ansambliai iš penkių Lietuvos regionų – Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir mažosios Lietuvos. Vien lietuvių dalyvių bus per 500, taip pat apie 300 užsieniečių“.

Konkurso dalyviai dvi dienas varžysis 6 kategorijose (Tradicinio folkloro šokėjų grupės, stilizuoto folkloro šokėjų grupės, instrumentinės muzikos grupės, tradicinio dainavimo grupės, solo vokalistai, solo instrumentalistai), o autoritetinga tarptautinė komisija išrinks ir apdovanos geriausiuosius.

Gausybė renginių ir kitų pramogų

Oficialią „Saulės žiedo“ pradžią žadama skelbti liepos 6-ąją, karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Nuo pat ryto mieste bus gausu renginių. 12 val. vyks iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija. 17.30 oficialus konkurso-festivalio atidarymas prasidės iškilminga Lietuvos ir užsienio dalyvių eisena Šiaulių pėsčiųjų bulvaru, iš karto po jos prasidės atidarymo koncertas didžiojoje scenoje prie Kaštonų alėjos, kurio programoje šalių dalyvių pasirodymai, pasidainavimai su tarptautinio konkurso pirmininke doc. Zita Kelmickaite, visuotinis tautinės giesmės giedojimas.

Liepos 6-oji – ne tik konkurso festivalio „Saulės žiedas“ atidarymo, tačiau ir tautinio kostiumo diena. Tad organizatoriai kviečia visus šventės dalyvius ir svečius ateiti pasipuošus tautiniu kostiumu ar bent jo detale ir taip prisidėti prie bendros šventės dvasios kūrimo.

„Kas yra šventė? Tai yra įvykis, į kurį žmonės eina, kurio laukia  ir kurį kuria visi drauge. Kviečiame visus neišvykti iš miesto ir sudalyvauti „Saulės žiede“ Linkime visiems tą savaitę būti šventės šurmuly ir pasijusti pasaulio dalimi, nes tą dieną visas pasaulis bus Šiauliuose“ – sako konkurso-festivalio organizacinio komiteto narė Rūta Stankuvienė.

Visomis „Saulės žiedo dienomis žiūrovų lauks koncertai didžiojoje scenoje prie Kaštonų alėjos, šokių pamokos, masiniai šokiai, koncertai „Saulės terasoje“ ir daugybė kitų pramogų. Konkursinė dalis vyks Šiaulių kultūros centre. Kaip jau įprasta pasipuošusiame mieste lauks gyvų gėlių kilimas.

Tarptautinį folkloro konkursą-festivalį „Saulės žiedas“ organizuoja VO „Baltų centras“, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių miesto Kultūros centras, Šiaulių universitetas, Šiaulių turizmo informacijos centras su partneriais.

Edvardo Tamošiūno ir Giedriaus Stugo nuotr.

Daugiau informacijos:

www.saulesziedas.su.lt

www.facebook.com/ziedassaules

Kontaktinis asmuo:

Alina Žilinaitė

VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio

„Saulės žiedas“ komunikacijų vadovė

Facebook komentarai
});}(jQuery));