Vertinti valstybės vadovų V.Landsbergio ir V.Adamkaus nusikaltimų prokuratūra neturi galimybės

AdamkusLands

AdamkusLands

Aurimas Drižius

Generalinė prokuratūra informavo, kad įstatymai jai nesuteikė teisės vertinti valstybės vadovo Vytauto Landsbergio nusikaltimų.

Kalba eina apie vis dar aktualų „Mažeikių naftos” privatizavimą.

 

1656676653905

Mat redakcija turi įrodymą, kad Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis dar 1999 m. prievartavo R.Pakso vyriausybės ministrus padaryti nusikaltimą – pasirašyti nusikalstamą sutartį su „Williams” dėl „Mažeikių naftos” privatizavimo.

Visi ministrai žinojo, kad tai nusikaltimas, man sutartis prieštaravo visiems Lietuvos įstatymams, todėl durenlių neatsirado. R.Paksas ir jo ministrai atsisakė ir atsistatydino. Paskui laikinąją premjere tapo N.Degutienė, ir vienas jos ministeriukas Sigitas Kaktys suraitė savo parašą, net neskaitęs minėtos sutarties. Tiesa, po šampano taurių teko sėdėti teisiamųjų suole, tačiau teismas ištempė iki senaties ir Kaktį išteisino. Ir tada Kaktys gavo indulgenciją iki gyvenimo pabaigos – matyt, todėl prieš du metus užmušęs vaiką viršydamas leistiną greitį du kartus, Kaktys atsipirko kuklia bauda. Už vaiko nužudymą.

Tai geras pavyzdys, kaip Landsbergio gaujos nariai gali daryti bet kokius nusikaltimus, nes jie ‘ neliečiamieji”.

O Kaktys pasirašė sutartį, kuria trečdalis „Mažeikių naftos” akcijų dykai atiteko kažkokiems apsišaukėliams iš „Williams” ofšoro. Vėliau išleidus papildomą akcijų emisiją, apsišaukėliai gavo 51 proc. akcijų ir perdavė jį kitam garsiam aferistui – Michailui Chodorkovskiui iš „Jukos”. Tuo pasirūpino asmeniškai Landsbergio patikėtinis Alvydas Sadeckas, kuris iki šiol neigia bet kokį savo vaidmenį šiame privatizavime. Chodorkosvkis neva pirko „Mažeikių naftos” kontrolę už 70 mln. dolerių, o po metų pardavė jau lenkams iš „PKN Orlen” jau už 1,5 mlrd. dolerių. Būtent tokią konkreti žala Lietuvos Respublikai ir padaryta Landsbergio ir jo gaujos.

Tiesa, šioje istorijoje Landsbergis pirmą kartą „apsišvietė”, nes iki tol visus nusikaltimus vykdė per savo patikėtinius. Šį kartą prokuratūroje apklaustas teisingumo ministras Balčiūnas paliudijo, kad buvo prievartaujamas Vytauto Landsbergio daryti nusikaltimą.

Tiesa, vėliau tas liudijimas, kaip ir visa „Mažeikių naftos” privatizavimo byla, iš Vilniaus apygardos teismo dingo, buvo sudeginta. Tačiau redakcijoje liko jos kopija, tarp jų ir kaltinamasis aktas jau minėtam Kakčiui. Šis dokumentas – V.Landsbergio nusikaltimų įrodymas.

Būtent todėl prokuratūra ir klastoja savo nutartis, rašydama, kad „jokių naujų aplinkybių Drižius nepateikė”. Kai gavo bylos dokumentus, prokurorai nieko gudriau nesugalvojo, kaip tradiciškai suklastoti savo nutartį, ir įrašydti, kad „jokių naujų duomenų nėra”.

Kas netingi, gali paskaityti pridedamą dokumentą – Sigito Kakčio ir kitų ministrų kaltinamąjį aktą, kuriame išsamiai papasakota apie V.Landsbergio nusikaltimus:

 

Kaltinamasis-aktas-W-2004-03-26-31

Facebook komentarai
});}(jQuery));