skip to Main Content

Verslo centro „Quadrum“ projektui – pirmas Lietuvoje BREEAM sertifikatas naujai statybai

Norvegijos kapitalo įmonių grupės „Schage“ verslo centro „Quadrum“ projektui Vilniuje suteiktas pirmasis pasaulinis tvarumo sertifikatas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method).

 

 

 

Įgaliotoji BREEAM atstovė – bendrovė „COWI AB“ – žaliuoju sertifikatu liepą įvertino didžiausio „Quadrum“ rytinio pastato projektą. Tai pirmasis Lietuvoje naujai pastatytas verslo centras, kurio projektinė dalis pripažinta „žalia“. Šiame biurų pastate, kurio plotas yra 20 tūkst. kvadratinių metrų, jau dirba vienas didžiausių bankų Lietuvoje DNB.

 

 

 

„Norvegijoje galioja vieni griežčiausių Europoje statybos reikalavimų. Savo patirtį pritaikėme ir Vilniuje, kad užtikrintume, jog „Quadrum“ verslo centras aplinką veiktų minimaliai. Nuėjome pusę kelio, siekdami pastato pripažinimo „žaliuoju“. Pagal BREEAM reikalavimus dabar sertifikuotas projektas, tačiau lygiagrečiai vyksta procedūros, kurias užbaigus tikimės turėti pirmąjį Lietuvoje naujų verslo centro statybų įvertinimą kaip draugišką aplinkai. Sertifikuoti siekiame visus „Quadrum“ komplekso pastatus“, – sako UAB „Schage Real Estate“ generalinis direktorius Kjetil T. Hanssen.

 

Projektinė „Quadrum“ didžiausio komplekso pastato dalis BREEAM sertifikuota įvertinus centro administravimo, poveikio sveikatai, energijos, vandens taupymo, atliekų šalinimo, taršos, inovacijų ir kitus sprendimus.

 

„Quadrum“ yra pirmasis verslo centras Lietuvoje, šildymui naudojantis geoterminę energiją. Komplekso statytojai įdiegė inovatyvius patalpų vėdinimo sprendimus, kurie užtikrina, jog patalpose nestinga šviežio oro, jos vėdinamos atsižvelgiant į užimtumą ir žmonių kiekį– jį fiksuoja išmanūs davikliai. Pastato fasaduose įrengtos automatinės užlaidos reaguoja į saulę ir padeda taupyti energiją, vasarą patalpų vėsinimui, žiemą – šildymui. Savo ruožtu pagal bendrą apšvietimo lygį susireguliuoja LED apšvietimas.

 

Skaičiuojama, kad „Quadrum” nuomininkai komunalinėms išlaidoms dėl tvarių sprendimų gali sutaupyti iki 40 proc. Išlaidų.

 

BREEAM yra populiariausias pasaulyje projektų, pastatų ir infrastruktūros tvarumo ir draugiškumo aplinkai vertinimo metodas. Visame pasaulyje šį sertifikatą turi apie 546,6 tūkst.  pastatų, dar apie 2,3 mln. pastatų siekia BREEAM.

 

Apie „Quadrum“:

 

„Quadrum“ – tai įspūdingo dydžio, pagal naujausias architektūros tendencijas suprojektuotas administracinių pastatų ansamblis, verslo miestas mieste. Čia įsikūrusios įmonės bus ne tik puikiai matomos, bet ir galės vystyti savo veiklą itin patogioje, verslui ir žmonėms draugiškoje aplinkoje. Atsakingą požiūrį į darnią plėtrą, vystant „Quadrum“ verslo miestą, patvirtins BREEAM – žymiausias pasaulyje poveikio aplinkai vertinimo metodas ir pastatų reitingavimo sistema. Šis prestižinis sertifikatas liudija apie taupų energijos panaudojimą ir socialiai atsakingą aplinkos tausojimą, kurį verslo centre įkūnys geoterminis šildymas, „išmaniosios“ ventiliacijos ir apšvietimo sistemos, specialios fasado izoliacinės savybės, lietaus vandenį tausojantys stogai bei kitos pažangiausios energijos taupymo technologijos. „Quadrum“ taps pirmuoju naujai statomu verslo centru Baltijos šalyse, gavusiu šį sertifikatą. Investicijos į šį projektą siekia 75 mln. eurų.

 

 

 

 

 

 

 

Apie „Schage“:

 

„Schage“ priklauso Schage šeimos valdomai Norvegijos įmonių grupei. „Schage Group“ bendra metinė apyvarta 2014 m. siekė 102 milijonų eurų, o „Schage Eiendom“ privataus kapitalo vertė sudarė 207 milijonus eurų. Nuo 1998-ųjų metų įmonė veikia ir Lietuvoje. Per šį laiką sėkmingai įgyvendino šiuos projektus: administracinių pastatų ansamblį rekonstruotame buvusiame vienuolyne Subačiaus gatvėje, biurų pastatą Vytenio gatvėje, gyvenamųjų namų kompleksą Vilniaus senamiestyje „Mikalojaus žiedas“, gyvenamuosius pastatus Žvėryne, Latvių gatvėje ir kitus. Motininė kompanija išvystė ir pastatė ne vieną A klasės biurų projektą Norvegijoje, tokį kaip Oslo „Skoyen Atrium“ (40,000 m²), „Skoyen Atrium III“ (25,000 m²), „Helsfyr Atrium“ (38,000 m²). Taip pat – biurų projektą, esantį Kristiansande (70,000 m²). 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: AGNĖ DIRMAITĖ, UAB „IDEA PRIMA“

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));