Verslininkui V.Kučinskui nepavyko bankrutuoti ir išvengti daugiau nei 67 mln. eurų skolų

kucinskas
Pranešimas spaudai: Verslininkui V. Kučinskui bankroto byla nekeliama: tęsiamas daugiau nei 67 mln. eurų skolų išieškojimas
Kauno apygardos teismas 2021 m. rugsėjo 28 d. nutartimi atmetė „Arvi“ bendrovių akcininko ir praeityje vieno turtingiausių Lietuvos žmonių Vidmanto Kučinsko atskirąjį skundą bei paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo (2021 m. birželio 25 d.) nutartį, kuria nuspręsta V. Kučinskui neiškelti fizinio asmens bankroto bylos.
Kauno apygardos teismas nusprendė, kad V. Kučinskas buvo pernelyg pasyvus, nes sąmoningai leido susidaryti skoloms, nedėjo pakankamai pastangų atsiskaityti su kreditoriais, nesiėmė priemonių savo mokumui pagerinti ir dėl to tapo nemokus. Teismo vertinimu, V. Kučinskas iš anksto ruošėsi nevykdyti prievolių kreditoriams ir sąmoningai siekė, kad nebūtų į ką nukreipti skolų išieškojimo, t. y. nemokumo būsenos. Todėl atsirado pagrindas konstatuoti nesąžiningumą ir netenkinti pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo.
„Suformuota visam Lietuvos verslui svarbi teismų praktika šioje rezonansinėje byloje. Verslininkai, sudarinėjantys įvairiausius sandorius, turėtų elgtis sąžiningai, vengti prisiimti nepamatuotus įsipareigojimus, rašytis vekselius ir imtis aktyvių veiksmų, kad atsiskaitytų su kreditoriais. Sąžiningumas yra suprantamas tada, kai siekiama atsiskaityti savanoriškai, o ne priverstinai“, – sako Laurynas Lukošiūnas, banką „Alfa Bank“ atstovaujančios advokatų kontoros „Sorainen“ partneris.
Advokatas pažymi, kad priimta apeliacinės instancijos teismo nutartis jau įsiteisėjo, todėl bankas „Alfa Bank“ ir, tikėtina, kiti kreditoriai tęs priverstinio skolos išieškojimo veiksmus tiek iš jau areštuoto, tiek iš galimai paslėpto turto.
Svarbu priminti, kad teisiniai V. Kučinsko bandymai išvengti atsakomybės dėl įsipareigojimų vykdymo Lietuvos ir Londono arbitražo teismuose iki šiol buvo nesėkmingi. Dar 2018 m. pradžioje Londono arbitražo teismas priėmė sprendimą, pagal kurį minėtas verslininkas „Alfa Bank“ privalo sumokėti daugiau nei 20 mln. eurų. Šį sprendimą patvirtino ir Lietuvos apeliacinis teismas.
Teismai neteisėtais pripažino „Arvi ir ko“ įvykdytus sandorius, kuriais vertingiausių grupės įmonių „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ ir „Arvi kalakutų“ akcijos buvo perleistos naujai įkurtoms Kipro bendrovėms. Teismai nustatė, kad tokiais sandoriais buvo siekiama nuslėpti „Arvi ir ko“ valdomą turtą ir išvengti įsipareigojimų bendrovės kreditoriams vykdymo. Ankstesnis holdingo „Vyrja“ akcijų perleidimo V. Kučinsko sūnui J. Kučinskui sandoris taip pat buvo pripažintas negaliojančiu pagal „Alfa Bank“ ieškinį.
Facebook komentarai
});}(jQuery));