Verslas ragina Aplinkos ministeriją siekti atliekų tvarkymo skaidrumo

 

Lietuvos verslo organizacijos kreipėsi į Aplinkos ministeriją, ragindamos nedelsiant pradėti atliekų tvarkymo skaidrinimą. Ministerijos prašoma užtikrinti teisėtus valstybės  gamintojų bei importuotojų lūkesčius apmokant atliekų tvarkymą ir supaprastinti verslo bendradarbiavimą su valdžios bei savivaldos įstaigomis. 

 

Susitikimo su Aplinkos ministru metu, Lietuvos verslo atstovai p. Kęstučiui Trečiokui įteikė šalies verslo organizacijų pasirašytą memorandumą. Primename, jog šių metų birželio 30 dieną Seime vykusioje diskusijoje Lietuvos gamintojai ir importuotojai bei kitos nevyriausybinės organizacijos iškėlė atliekų tvarkymo problemas, aptarė jų sprendimo būdus ir pasirašė viešą kreipimąsi į Lietuvos valdžios institucijas, kurios raginamos nedelsiant užtikrinti atliekų eksporto atvirumą, realią atliekų tvarkytojų atsakomybę, griežtinant jų priežiūrą. Memorandume taip pat pabrėžiama, kad atliekų tvarkyme kol kas nėra konkurencijos, teikiamų paslaugų kainų pagrįstumo, o Lietuvos gamintojams bei importuotojams už atliekų tvarkymą tenka mokėti bene brangiausiai tarp kitų ES šalių. 

 

„Šiuo metu atliekų tvarkymo srityje vyraujanti situacija nenormali“ –  teigia vienas iš memorandumą pasirašiusių Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas. Anot jo, Lietuvoje verslas, realiai ir sąžiningai mokantis už atliekų tvarkymą, neturi prižiūrėti ar kontroliuoti atliekų tvarkytojų, nes tai – valdžios institucijų užduotis. „Esminė verslo užduotis -tinkamai apmokėti jo veiklos padarinius, tarp kurių ir susidariusių atliekų tvarkymas. Tačiau šiuo metu didžiuliai verslo mokami pinigai už atliekų tvarkymą turi būti pagrįsti. Jeigu valstybės gamintojai ir importuotojai permoka už atliekų tvarkytojų viršpelnius ar moka už netinkamą veiklą, galiausiai už viską sumoka Lietuvos vartotojas“. 

 

Susitikimo su Aplinkos ministru metu buvo sutarta suformuoti darbo grupę memorandume išdėstytiems klausimams ir verslo organizacijų pasiūlymams įgyvendinti. Planuojama, kad  tokia grupė galėtų pradėti svarstyti konkrečias atliekų tvarkymo skaidrinimo priemones jau šį mėnesį. Joje dalyvautų Lietuvos darbdavių konfederacijos, VšĮ „Žaliasis taškas“, Pakuočių tvarkymo organizacijos, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos, Elektronikos platintojų asociacijos, Padangų importuotojų organizacijos ir kitų memorandumą pasirašiusių verslo susivienijimų atstovai.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ANA CICĖNIENĖ, LIETUVOS VERSLO DARBDAVIŲ KONFEDERACIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));