Valstiečiai nepasitiki nei savo rinkėjais, nei verslu

Artūras Skardžius

 

Valstiečiai nepasitiki nei savo rinkėjais, nei verslu.

Kodėl?

Todėl, kad jie šiandien Ekonomikos komitete nusprendė palikti galioti 21 proc. PVM tarifą viskam. Nors būtina daryti lengvatinius PVM pagrindiniam maisto krepšeliui, mėsai bei žuviai.

Tai yra tiems produktams, kuriuos dabar pilnais automobiliais iš Lenkijos vežasi tūkstančiai lietuvių, palikdami lenkams savo sunkiai uždirbtus eurus ir pildydami Lenkijos, ne Lietuvos biudžetą.

Paskaičiavimai iš kavos tirščių, kad biudžetas dėl lengvatų prarastų 130 mln. eurų, yra niekinis. Tai tiesiog Finansų ministerijos ir mokesčių nenoras kruopščiau dirbti. Juk lengviau skaičiuoti, kai yra vienas ir didelis tarifas, negu keli skirtingi.

Realiai tai yra absoliutus socialinis nejautrumas. Konservatoriai PVM 2009 m. pakėlė nuo 18 iki 21 proc. Sakė, kad laikinai. Jau 8 metai tas laikinumas tęsiasi. Šiandien jie dėjo visas pastangas, kad išlaikyti 21 pros. Valstiečiams tai patiko.

Galiu tik pasveikint lenkų verlsininkus, lietuviai politikai juos labai palaiko. Beje, pasirodo, ne tik lenkai, bet ir britai kvailesni už mus? Nes ir UK yra lengvatinis PVM.

Kodėl mes nenorime skatinti vartojimo, jeigu tai daro kaimynai? Gyvenantys geriau nei mes. Sakyti, kad padarius lengvatas pinigai liks verslo kišenėje, yra visiškas nepasitikėjimas žmonėmis.

Ir nenoras realiai pasirūpinti socialiai jautriausiais, kurie skaičiuoja kiekvieną centą. Ir kuriems lengvatinis PVM mėsai ar kitiems produktams, padėtų pirkti daugiau.

O jeigu žmonės pirktų daugiau Lietuvoje, ne Lenkijoje, kaip tada nukentėtų mūsų biudžetas?

Facebook komentarai
});}(jQuery));