„Valstiečiai” muša urėdus todėl, kad šie rūpinosi savo pavaldiniais

Norbutas

Norbutas

„Valstiečiai” muša urėdus todėl, kad šie rūpinosi savo pavaldiniais

 

Kaip baisu, koks kriminalas!! Ant laužo juos! (arba kaip visa tai apversti į savo pusę..?)

Štai kaip vyksta „dialogas” su miškininkais. Toliau policinis persekiojimas ir psichologinis spaudimas. Tikėkimės miškininkai nepasiduos provokacijoms. Sistema turi valytis (visi sektoriai problematiški ir urėdijos toli gražu ne aukščiausiose pozicijose), bet tikrai ne tokiais būdais (dergiant, žeminant), metodai daug pasako ne tiek apie urėdijas, kiek apie pačius juodintojus ir jų „reformos” kokybę.

Tačiau tuo galime ir pasinaudoti – tai tampa proga išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstam.

Ką darau aš? Kai tik pasirodo kur straipsnis apie urėdijas (ar tiesiog valstiečius, skvernelį) – einu ir komentuoju, t.y. dedu faktus nuorodas, komentarus, ištraukas (jų pilna FB) , t.y. kalbam tiesą, pvz.:

JŪS, organizatoriai, galvojate visuomenė buka ir to nemato? TAIGI, kame viso reikalo esmė?

YOUTUBE: MIŠKO REFORMA: ką nutyli žiniasklaida? Pilietinis tyrimas Seime

Visų pirma, tai ne reforma – o IMITACIJA – AFERA. Nera jokiu kaštų, socialinių, ekonominių analizės ir paskaičiavimų. Tik deklaracijos ir šūkiai.

Viskas šakėmis ant vandens ir viskas IŠIMTINAI stumiama per juoduosius viešuosius ryšius, sukeliant skandalais besimaitinančiai, į nieką nesigilinančiai miniai liguistas reakcijas – emocijas ir reikalaujančiai linčo – nedelsiant viešai karti nusikaltusius.

Visas puolimas, policiniai metodai, juodieji viešieji ryšiai („bebrai”, „feodalai”, „vagys”,”cypia”(suprask žiurkės) prieš urėdijas (išnaudojant visas silpnas vietas ir durninant užzombintą visuomenę) organizuojami vienu tikslu- perimti medienos kontrolę (monopolija per centralizaciją) ir išardyti valstybinę sistemą, apvagiant piliečius.

Absoliučiai visi sektoriai LT turi problemų, ir didžiausia korupcija yra PAČIOJE APLINKOS MINISTERIJOJE, kurioje kiekvienais metais ištisi klanai supuola išsidalinti jai skirtų milijardų.

Mediena – milijardinis turtas ir dantys į jį galandami labai seniai. Tie keli tūkstančiai žmonių yra kliūtis visa tai perimti.

Pagal p r a d i n į pseudo-žalio Ministro K. Navicko – „profesionalo” (matyt, nusprendė, kad čia jo paskutinis gyvenimo šansas atsigriebti už bado metus žaliaujant) užmanymą – 1 tūkst. ha turi likti 1 žmogus, t.y. visas miškininkų sektorius ir mažasis medienos verslas (t.y.keliasdešimt tūkstančių žmonių plius miško studentai gali krautis lagaminus arba stoti į biržą pašalpom, prasigerti ir prasiskolinti).

Žodžiu, planas: „medkirčiai vietoj miškininkų!!”

Kas už viso šito? – medienos oligarchai (Vakarų medienos grupė, Sigitas Paulauskas, Raimunas Beinortas, SBA baldu kompanija ir t.t. dirbantys su koncernu IKEA, kuri jau dabar per GREEN GOLD supirkineja LT miskus savo 300 parduotuvių (jos poreikiams tenkinti reikia 1 proc. pasaulio misku (ir dar žada plėstis ir augti). LIetuva švedų planuose strateginis resursu šaltinis dar nuo 1993 ( Youtube MIŠKŲ REFORMA: Lietuvos miškus perima švedai? Latvijos pavyzdys. Signatarė Birutė Valionytė.

Trumpai tariant, Skandinavijos kapitalas yra nusitaikęs į strateginius Lietuvos išteklius, taikinys – valstybiniai (ir privatūs) miškai. Pigi kaina ir užtikrintas nuolatinis tiekimas. Lietuvos medienos oligarchai TIK tarpinė grandis tranzitui ivykdyti. UAB “LIETUVA” vyksta įtakos zonų (“rinkos”) perbraižymas (vadinamas “reforma”).

GOOGLE VŽ: Kas šiemet Lietuvoje pirko ar pardavė verslus: visų sandorių lentelė
„IKEA Group“ kontroliuojama UAB „IRI Investments Lietuva” iš Liuksemburgo fondo įsigijo 100% UAB „GreenGold Forests“, vienos didžiausių Lietuvoje privačių miškų savininkės, akcijų.

YOUTUBE MIŠKŲ REFORMA: niekas pasaulyje nežino tikrosios medienos kainos! Signatarė Birutė Valionytė 
—————
“…esame “Ikea” partneriai, judame tomis pačiomis kryptimis kaip ir šis koncernas”, – Vakarų mediena, Sigitas Paulauskas.”Medienos verslo magnatui turto siekimas – tarsi pramoninė improvizacija (Veidas)

Lietuvių baldininkai – pasaulinio koncerno „Ikea“ gamybos lyderių penketuke

Kam įdomu kas per schemos ir aferos čia vyksta, daugiau informacijos FB grupėje „APGINKIME LIETUVOS MIŠKUS” ir FB puslapyje ” GYVAS Miškas”
—————
P.s. reformos užsakovams – ačiū, kad pirkdami uolius „kadrus” išgryninat kas yra kas, sėkmės „valant sistemą” – nuo tik mes tik švarėjam ir aiškiau matom !

Info šaltiniai pradedantiems: 
YOUTUBE: MIŠKO REFORMA: medienos oligarchų užsakymas. Kaip reforma baiges Latvijoje? 
YOUTUBE: MIŠKŲ REFORMA: Lietuvos miškus perima švedai? Latvijos pavyzdys. Signatarė Birutė Valionytė 
YUOTUBE: Latvijos miškų naudojimas įgyvendinus reformą (nepriklausomas britų TV tyrimas)
YUOTUBE: Lino Balsio spaudos konferencija „Lietuvos miškai verčiami buldozeriu“

FACEBOOK:
MIŠKŲ REFORMA: viskas ką jums reikia žinoti. Informacinis koncentratas
https://www.facebook.com/notes/justina-vidz%C4%97n%C4%97/mi%C5%A1k%C5%B3-reforma-viskas-k%C4%85-jums-reikia-%C5%BEinoti-informacinis-koncentratas/1509209609125296/

Kaip Ikea ir Harvardas vogė Rumunijos miškus. Koks lietuviškas scenarijus?
https://www.facebook.com/notes/gyvas-mi%C5%A1kas/kaip-ikea-ir-harvardas-vog%C4%97-rumunijos-mi%C5%A1kus-koks-lietuvi%C5%A1kas-scenarijus/191079478096528/

MIŠKŲ REFORMA: kaip latviai pardavė verslui savo miškus
https://www.facebook.com/notes/gyvas-mi%C5%A1kas/mi%C5%A1k%C5%B3-reforma-kaip-latviai-pardav%C4%97-verslui-savo-mi%C5%A1kus/193937311144078/
—————
VERSLO ŽINIOS: 
„Lietuva nuo 2012 m. patenka į stambiausių tiekėjų IKEA penketuką, po Kinijos, Lenkijos, Italijos ir Švedijos.” (..) IKEA planuoja įsigyti daugiau miško ir taip sumažinti koncerno priklausomybę nuo žaliavos kainų svyravimų.

Pernai IKEA Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Rumunijoje iš viso įsigijo 72.000 ha miško bent už 1,1 mlrd. SEK (115 mln. Eur). Tai paskelbė ATL, Švedijos specializuotas dienraštis ūkininkams ir miškininkams, jį cituoja „Bloomberg“. IKEA VŽ nedetalizavo, kokią dalį miškų ir už kokią kainą įsigijo ir šiuo metu Lietuvoje valdo švedų koncernas, tačiau atmetus pernai įsigyto miško dalį Rumunijoje matyti, kad Baltijos šalyse IKEA 2015 m. nupirko apie 38.000 ha.

VŽ jau rašė, kad pernai vasarą „IRI Investments“ Rumunijoje iš privačios įmonės „Greengord“ įsigijo 33.600 ha miško ir tapo didžiausia miško savininke šalyje. 
—————
Žiūrim GLOBALIAI – kas vyksta?

Masiškai supirkinėjama žemė (ji paverčiama preke), dideli privačios žemės plotai (latifundijos), procesai itin įsibėgėję trečiojo pasaulio šalyse, į miestus suvaromi gyventojai (masinė urbanizacija), naikinami smulkieji ūkiai. Aktyviausi supirkėjai – Kinija, Saudo Arabija, „Morgan Stanley“ (JAV investicinis bankas – red. past.), privatūs fondai ir investuotojai supirkinėja Afrikos ir buvusias sovietų teritorijas. Ar tai naujas fenomenas? Ką tai reiškia šalims, kurios išparduoda savo žemes?

Didysis supirkinėjimas įsibėgėjo 2006 metais finansinės krizės metu.
ŽEMĖ – tai visų pirma MAISTAS (kuris sparčiai brangsta) arba VANDUO (naujoji „mėlynoji nafta“), arba TERITORIJA.

„Žemė, buvusi nacionalinės jurisdikcijos objektu, tampa privačia nuosavybe. Kinija, Švedija, Pietų Korėja – šių šalių vyriausybės aktyviai supirkinėja žemes ir tai lemia esminius pokyčius. Kai Kinija nusiperka milijonus hektarų žemės Zambijoje, ji kartu „nusiperka“ ištisus kaimus… Vyksta kažkas daugiau nei tik sklypo įsigijimas…“ – paskaitoje teigia Kolumbijos universiteto dėstytoja Saskia Sassen.

Kadangi niekaip nepavyko paaiškinti tautai, kam reikalinga ta miškų reforma, tai šiandien „valstiečiai” paskelbė, kad reikėjo urėdijas sujungti dar ir todėl, kad urėdai rūpinosi savo darbuotojais:

 

Miškų urėdijos tarnybinį būstą suteikia ir buvusiems darbuotojams, ir pašaliečiams

Siekdamas įvertinti miškų urėdijų valdomo nekilnojamojo turto panaudojimą, aplinkos ministras Kęstutis Navickas sudarė specialią komisiją, kuri atliko išsamų tarnybinį patikrinimą. Jo tikslas – VĮ miškų urėdijoms priklausančiose patalpose nuomojamų tarnybinių gyvenamųjų patalpų ir kitų gyvenamųjų patalpų sutarčių sudarymo ir nuomos kainos apskaičiavimo pagrįstumas, pateikti išvadas ir pasiūlymus. Šalies mastu užfiksuota kelios dešimtys pažeidimų.

 

„Patikrinimo rezultatai atskleidė, kad dalis valstybės turto yra panaudojama neracionaliai. Valstybei daroma finansinė žala, nes dažnu atveju nuomos kaina sudaroma pagal pasenusią metodiką arba taikomi socialinio būsto įkainiai. Tolesnis mūsų žingsnis – pavesti Generalinei miškų urėdijai įvertinti ir nustatyti VĮ miškų urėdijų valdomų tarnybinių ir kitų gyvenamųjų patalpų poreikį ir jų reikalingumą valstybės įmonės funkcijų įgyvendinimui“, – teigia aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Norbutas

Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta, kad tarnybines gyvenamąsias patalpas darbdavys skiria apgyvendinti darbuotojams tokiam laikotarpiui, kol nepasikeičia jų darbo pobūdis, arba kol nenutrūksta darbo santykiai su darbdaviu, arba kol neišnyksta įstatymų nustatytos sąlygos.  Pasibaigus darbo sutarčiai, darbuotojas privalo išsikelti iš nuomojamų tarnybinių patalpų kartu su gyvenančiais šeimos nariais.

 

Vis dėlto, specialioji komisija nustatė 46 atvejus, kuomet urėdijoms priklausančios gyvenamosios patalpos buvo nuomojamos buvusiems darbuotojams, dar 5 – miškų urėdijose nedirbantiems asmenims. Atkreiptas dėmesys į tai, kad Miškų urėdijų darbuotojai, teikia prašymus išnuomoti tarnybines gyvenamąsias patalpas, nenurodydami teisinio pagrindo: darbuotojų prašymuose nėra informacijos apie tai, kad jie patys, ar jų sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai darbo vietovėje neturi jiems priklausančio, techninius ir sanitarinius reikalavimus atitinkančio būsto. Dokumentų, kurie pagrįstų darbuotojų prašymų teisėtumą taip pat nėra.

 

Miškų urėdijose plačiai paplitusi praktika tarnybines gyvenamąsias patalpas VĮ miškų urėdų sprendimais išbraukti iš tarnybinių gyvenamųjų patalpų ir šias patalpas išnuomoti pagal gyvenamųjų patalpų nuomos sutartis tretiesiems asmenims. Tokių atvejų komisijos pateiktoje ataskaitoje buvo užfiksuota 26. Nors yra patvirtintas Tarnybinių gyvenamųjų patalpų naudojimo ir apskaitos tvarkos aprašas, M. Norbuto teigimu, jame reikėtų detaliau reglamentuoti išbraukimo sąlygas ir atvejus, be to, siūlyti Valstybės ir savivaldybių gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio apskaičiavimo tvarkos apraše numatyti, kad valstybei priklausančių gyvenamųjų patalpų nuoma būtų vykdoma taikant rinkos kainas.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : MARIUS GOROCHOVSKIS, LR APLINKOS MINISTERIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));