Valiutų skaičiuoklė – tai ne viskas, ką išradingiausio yra sukūrę gudrieji programuotojai

Valiutų skaičiuoklė – tai ne viskas, ką išradingiausio yra sukūrę gudrieji programuotojai

Tikriausiai esate išbandę ne vieną internetinę skaičiuoklę. Iki šiol populiariausia – valiutos skaičiuoklė. Įvairios kitos skaičiuoklės skaičiuoja PVM, kilometrus, KMI, matavimo vienetus, verčia temperatūrą ir t. t. Yra ir tokių skaičiuoklių, kurios išsiskiria savo unikalumu ir yra rečiau naudojamos ir kartais netgi sukelia šypseną. Kokios jos?

CO2 skaičiuoklė

Prieš kurį laiką BAF – Baltijos aplinkos forumas sukūrė kelionės metu išskiriamo anglies dvideginio, kitaip dar žinomo CO2, skaičiuoklę. Ji padeda apskaičiuoti, kokią įtaką aplinkai daro kelionė automobiliu, elektromobiliu, troleibusu, traukiniu, autobusu, dviračiu bei savomis kojomis, t. y. pėsčiomis. Skaičiuoklės kūrėjai tikisi, kad pastarosios sukūrimas padės sprendžiant opiausias aplinkosaugos problemas, padės pasirinkti gal ne patį patogiausią, bet aplinką labiausiai tausojantį keliavimo būdą.

Skaičiuoklė, kuri apskaičiuos, kada jums metas į pensiją

Lietuvos įmonė „Sodra“ jau prieš kelerius metus pateikė skaičiuoklę, parodančią, kada koks žmogus gali tikėtis užtarnauto poilsio – išėjimo į pensiją. Tai itin aktualu daugeliui, nes pensinis amžius vis tolinamas ir darosi vis sunkiau pasiekiamas. Iki tol įmonė kasdien bent po keliolika kartų gaudavo užklausų, kada konkretaus amžiaus asmuo gali tikėtis išeiti į pensiją. Į šią skaičiuoklę reikės įvesti gimimo datą bei nurodyti lytį, mat moterys į pensiją tradiciškai išleidžiamos šiek tiek ankstėliau negu vyrai. Palaipsniui iki 2026 m. pensinis amžius vis didės ir tais metais į pensiją teisę išeiti turės vyrai ir moterys, kuriems yra suėję 65 metai.

Skaičiuoklė, kuri skaičiuoja, kiek preliminariai laiko dar liko gyventi

Ar norėtumėte žinoti savo mirties dieną? Internete neseniai atsirado skaičiuoklė, padėsianti nuspėti, kiek jums apytiksliai dar liko gyventi. Šią skaičiuoklę kruopščiai sukūrė statistikos specialistai, dirbantys Pensilvanijos universitete, JAV. Skaičiuoklėje pateikiama 14 trumpų klausimų. Rezultatas pagrįstas duomenimis, kuriuos surinko JAV senjorų asociacija bei Sveikatos institutas. Kas, anot skaičiuoklės sudarytojų, lemia gyvenimo trukmę? Labiausiai jai įtaką daro pajamos, santykiai, turimas išsilavinimas, ligos ir t. t. Jei asmuo, pavyzdžiui, turi daug skolų, paskolų, jam nuolat tenka galvoti apie paskolų refinansavimą, finansinę naštą, natūralu, kad šis veiksnys gali šiek tiek trumpinti gyvenimo trukmę.

Analogiškai jei asmuo nuolat pykstasi su savo antrąja puse, vargu, ar jis gyvens ilgiau už tą, kuris yra sukūręs tvirtus ir harmoningus santykius. Šios įdomiausios iš visų aptartųjų skaičiuoklių kūrėjų tikslas – pateikti žmonėms patarimų, padėsiančių padidinti gyvenimo trukmę bei tuo pačiu gyvenimą paversti kokybiškesniu bei gražesniu. Kokius patarimus pateikia skaičiuoklės sudarytojai? Reikėtų atsikratyti visų žalingų įpročių. Kaskart, važiuojant automobiliu ar dviračiu, atitinkamai užsisegti saugos diržą bei dėvėti šalmą. Labai svarbu reguliariai mankštintis ir judėti, sveikai maitintis. Darnūs santykiai su sutuoktiniu gyvenimą pailgina bent penkmečiu.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));