Valdas Vižinis : „GARLIAVOS PEDOFILIJOS BYLA VISUOMENĖS IR TEISMINĖS VALDŽIOS PRIEŠPRIEŠOJE”

Garliavos2

Garliavos2

 

Valdas Vižinis

 

GARLIAVOS PEDOFILIJOS BYLA VISUOMENĖS IR TEISMINĖS VALDŽIOS PRIEŠPRIEŠOJE

 

(suprasti akimirksniu Liepai Želnienei ir kitiems prisitaikėliams)

Garliavos2

2009 žiema. Garliavos pedofilijos bylos pradžia. Teisėsaugininkai pradeda tyrimą.

 

2008.11.30 Drąsius Kedys policijai praneša, kad jo dukra buvo tvirkinama.

 

2008.12.29 Įtarimai mergaitės tvirkinimu pareiškiami A. Ūsui. Teisėsaugos pareigūnai pradeda vilkinti bylos tyrimą.

 

2009.03.06 D. Kedys prokuratūrai suteikia papildomos informacijos apie tai, kad A.Ūsas „lytiškai išnaudojo dukrą“ ne vienas. Įvardijami Kauno teisėjas Jonas Furmanavičius ir vyras vardu Aidas „naudojosi“ ne tik jo dukra, bet ir jos pusseserės – L.Stankūnaitės sesers Violetos Naruševičienės dukra. Teisėsaugos pareigūnai toliau delsia tirti bylą.

 

2009.05.05 Nerasdamas kitų būdų priversti teisėsaugininkus sąžiningai atlikti savo pareigas, Drąsius Kedys Seimo nariams, valdžios institucijoms ir žiniasklaidai išplatina įrašus, kuriuose jo dukra pasakoja apie patirtą seksualinę prievartą. Į procesą įsijungia visuomenė ir Garliavos pedofilijos bylos tyrimas tampa viešuoju interesu.

 

2009.01.01 – 2009.10.05 laikotarpiu Drąsius Kedys dėl ikiteisminio tyrimo vilkinimo generaliniam, kitiems aukštiems prokurorams, valstybinės valdžios ir valdymo įstaigų vadovams pasiuntė daugiau kaip 200 skundų. Generalinis prokuroras A. Valantinas asmeniškai gavo arba jam buvo persiųsta apie 25 D. Kedžio skundai dėl ikiteisminio tyrimo vilkinimo. Vėliau Seimo komisijos nustatyta, kad šie skundai pagrįsti. D.Kedys jokių atsakymų negaudavo arba jam atsakydavo tas prokuroras, kurio veiksmus ar neveikimą jis skųsdavo.

 

2009.10.05 Suvokęs savo pastangų beprasmiškumą kreipiantis į Lietuvos teisėsaugą, Drąsius Kedys įvykdo asmeninį teisingumo aktą. Kaune nušaunami su pedofilijos byla siejami nesislapstę J. Furmanavičius ir V. Naruševičienė. L.Stankūnaitę ima saugoti policija. Skelbiama Drąsiaus Kedžio paieška.

 

2009.11.11 Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) paskelbė išvadas, kuriose teigiama, kad Drąsiaus Kedžio skundų tyrimas buvo vilkinamas. Generalinis prokuroras nubaudžia drausminėmis nuobaudomis 12 teisėsaugos pareigūnų.

 

Visuomenėje kyla pasipiktinimo tesėsauga banga. LNK ir Lietuvos rytas pradeda aktyvią neigiamos N.Venckienės, Kedžių šeimos šalininkų visuomenės nuomonės, neapykantos skatinimo – diskreditavimo ir teigiamos kitos konflikto šalies – Laimutės Stankūnaitės formavimo kompaniją. Visuomenė skaldosi į dvi stovyklas. 2009. 11. 21 V.Landsbergis paskelbia straipsnį „Kur antra mergaitė?“.

 

Toliau seka trys pagrindinių su šia byla susijusių asmenų mirtys ir esminių bylos aplinkybių tyrimas tampa neįmanomu. Teisėsaugos pareigūnai kaltų neranda.

 

2010.04.17 Kauno rajone rastas Drąsiaus Kedžio lavonas su sumušimų žymėmis. Teisėsaugininkų išvada – nelaimingas atsitikimas.

 

2010.06.13 Kauno rajone randamas A. Ūso lavonas be smurto žymių. Teisėsaugininkų išvada – nelaimingas atsitikimas.

 

2010.12.10 Kauno rajone randamas siejamo su pedofilijos byla V. Milinio lavonas su smurto žymėmis. Teisėsaugininkų išvada – nužudymas. Žudikas nerastas.

 

Teismai teisėsaugininkų vilkintos ir iki galo neištirtos bylos pagrindu pradeda priiminėti sprendimus dėl Drąsiaus Kedžio dukros grąžinimo L. Stankūnaitei.

 

2010.05.14 Teismas grąžina dukrą L.Stankūnaitei ir nustato dukros gyvenamąją vietą su motina. 2011.12.16 Teismas dar kartą nusprendžia, kad dukra L.Stankūnaitei turi būti grąžinta skubiai.

 

Visą tą laiką prie Klonio gatvėje esančių Kedžių namų, kuriuose gyvena mergaitė, būriuojasi pasipriešinti teismo sprendimui pasiryžę žmonės. Gynėjų nuolat daugėja, budima dienomis ir naktimis. Du kartus teisėsaugininkų bandymai paimti mergaitę baigiasi nesėkme. Mergaitės negrąžinimo šalininkai atsisako vykdyti teismo sprendimą ir nutaria priešintis jėga.

 

Valstybėje kyla Teisminės valdžios krizė.

 

2012 pavasario pradžioje jokių pajamų neturinčios L. Stankūnaitės advokatu tampa įtakingas teisėsaugininkų tarpe ir brangiai apmokamas advokatas G. Černiauskas. Nuo to laiko teisėsaugininkų veiksmai tampa koordinuojami su gynyba. Advokatas imasi ne tik L. Stankūnaitės, bet ir Ūsų bei Stankūnų šeimų interesų teisinės gynybos koordinavimo.

 

2012-05-19 įvykdoma stambiausia Lietuvoje teisėsaugininkų kruopščiai suplanuota Drąsiaus Kedžio dukros perdavimo L. Stankūnaitei operacija. 240 pareigūnų iš Kauno ir Vilniaus įveikę Klonio gynėjų pasipriešinimą užtikrina teismo sprendimo vykdymą. Fiksuojant vaizdo kameroms mergaitę iš namų išneša ant rankų L. Stankūnaitė ir advokatas G. Černiauskas. Sulaikyta beveik 40 budėjusiųjų, besimeldžiančiųjų, giedančiųjų Lietuvos himną prie Kedžių namų mergaitės gynėjų, kurie pasibaigus operacijai paleisti.

 

Nuo to laiko mergaitės būklė ir buvimo vieta tapo valstybės saugoma paslaptimi ir visuomenei nežinoma.

 

2012 vasarą Lietuvos teisėsauga pradeda Neringos Venckienės teisminį persekiojimą.

 

2012.08.09 pripažinti Lietuvos disidentai A.Svarinskas, N.Sadūnaitė, R.Grigas, A.Terleckas, A.Endriukaitis kreipiasi į demokratinių valstybių vyriausybes, informuodami jas apie Lietuvoje vykdomą akivaizdų politinį persekiojimą, ir prašydami tarptautiniu mastu įvertinti tokius susidorojimus Lietuvoje.

 

2012-09-27 į viešumą iškyla svarbi aplinkybė. Onkologė Laima Bloznelytė-Plėšnienė, viešai liudija, kad jos privačiame kabinete Vilniuje 2007-ųjų gruodį ar 2008-ųjų sausį – vasarį lankėsi Andrius Ūsas su Violeta Naruševičiene, jos dukra ir Laimute Stankūnaite, prašydami pašalinti vyndėmę, kuri Drąsiaus Kedžio prieš 3 metus išplatintuose įrašuose dukros minima kaip „raudonas sysalas“.

 

2012 m. spalyje vykusiuose rinkimuose į Seimą Klonio gatvės gynėjų įkurta partija „Drąsos kelias“ tampa parlamentine partija.

 

2013 metų balandžio 9 dieną panaikinta N Venckienės kaip Seimo narės teisinė neliečiamybė ir Drąsiaus Kedžio sesuo su sūnumi palieka Lietuvą.

 

2013 metų balandžio 10 dieną Vilniaus apygardos teismas vadinamojoje pedofilijos byloje paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį velioniui A.Ūsui.

 

2016 m. rudenį kuravęs Garliavos pedofilijjos bylą buvęs Vilniaus apygardos aukštas teisėsaugos pareigūnas R. Jancevičius pradeda darbą MG Baltic kompanijoje, kuri per savo valdomus žiniasklaidos kanalus vykdė sistemingą Neringos Venckienės ir kitų Drąsiaus Kedžio dukters gynėjų diskreditavimo kompaniją.

 

2013 – 2018 metais teisėsaugos pareigūnai vykdo Klonio gynėjų teisminį persekiojimą. Jis tęsiasi iki šiol. Tikslus nukentėjusių per persekiojimą asmenų skaičius nėra žinomas. Skaičiuojama, kad galėjo nukentėti apie 100 Drąsiaus Kedžio dukros gynėjų, kuriems skiriamos tūkstantinės baudos.

 

2018 metų vasario 22 dieną pranešta, kad Lietuvos prašymu N. Venckienė suimta Čikagos mieste.

 

Drąsiaus Kedžio dukros perdavimo L. Stankūnaitei operacijai vadovavęs teisėsaugininkas Saulius Skvernelis šiuo metu eina Lietuvos ministro pirmininko pareigas.

 

( dvi nuotraukos. Mano galva jos geriausiai atspindi aprašomus įvykius)

 

Su Kovo 11 diena, mieli FB ir kiti mano draugai. Ruošiuos į eitynes 🙂

Facebook komentarai
});}(jQuery));