Valdas Vasiliauskas : Vyriausieji etikos juokdariai

Vyriausieji etikos juokdariai

Kokia neregėta drąsa: šiandien Vyriausioji tarnybinės etikos komisija(VTEK) pripažino, kad Švietimo ir mokslo ministrė pažeidusi įstatymą. Ir net balsavo vienbalsiai- koks principingumas!

Tokiais atvejais tauta sako: atsiminė numiręs pers…i, o kultūringiau – šaukštai po pietų.

Jeigu VTEK būtų laiku atlikusi savo darbą, būtų nereikėję premjerui imtis kirvio, nebūtų mokytojų streiko ir Švietimo ir mokslo ministerijos okupacijos. Ar galėjo kilti mažiausių abejonių , kad ponia J. Petrauskienė negeba atskirti viešųjų ir privačių interresų, jeigu jos mylimas vyras daugelsyk laimi viešųjų pirkimų konkursus jai pavaldžiose įstaigose, o pastarųjų vadovus už supratimą pamalonina priedais ir premijomis?

Jeigu Vyriausybė papurtytų tas J. Petrauskienės sutuoktinio aukso kasyklas- Valstybinį studijų fondą, Gamtos tyrimų centrą ir kitas Šaraškino kontoras prie šios minsterijos su jų direktorių fantastiškais atlyginimais, rastųsi tie trūkstami milijonai mokytojų atlyginimams padidinti. O jeigu išvaikytų nežinia ką veikiančią buvusią J. Petrauskienės darbovietę- liūdnai pagarsėjusį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centrą(MOSTA), galėtų pagaliau prisiminti aukštųjų mokyklų ir mokslo skurstančius žmones.

Už VTEK premjerui teko atidirbti ir dėl aplinkos ministro K. Navicko, kuris net dusyk pakartojo, anot vokiečių, Hokuspokus- apdovanojo milijonais savo buvusią ( ir būsimą) darbovietę svetimomis rankomis( buvusio žemės ūkio moinistro B. Markausko, kuris pasirašė Aplinkos ministerijos paruoštus įstatymus). Visa Lietuva už pilvų susiėmusi juokėsi iš K. Navicko skirtų keturių milijonų eurų nendrinei meldinukei. Tačiau dar didesnė juokdarė pasirodė VTEK, pareiškusi, kad ministras nepažeidė įstatymo.

O tai, kad kultūros ministrė D. Ruokytė- Jonsson , dirbdama ambasadoje, Lietuvos valstybės biudžeto pinigais parėmė savo Jonssoną( vyrą užsienietį) VTEK pasirodė dėmesio nevertas mažmožis, todėl į Lietuvos žiniasklaidos pateiktus skandalingus faktus nereagavo.

Manau, VTEK ištikusi rimta etikos krizė. Formaliai VTEK pavaldi Seimui, tačiau visi žino, kad VTEK , kaip ir Generalinė prokuratūra, nė žingsnio savarankiškai nežengia be Prezidentūros žinios.

Facebook komentarai
});}(jQuery));