Valdas Vasiliauskas įsismarkavo

Valdas Vasiliauskas įsismarkavo

 

Valdas Vasiliauskas. Interneto nuotrauka.

 

Valdas Vasiliauskas pagal Vikipediją “Lietuvos žurnalistas, redaktorius, leidėjas, teatro kritikas, politinis veikėjas, 1983 m. SSKP, 2012–2016 m. LR Seimo narys („Drąsos kelio“ sąraše).” Reiktų papildyti, kad į Seimą pateko pagal antikonstitucinius sąrašus ir visiškai nieko nepadarė, kad Seimo nariai paklustų Konstitucijai, kuriai prisiekė. Tuo būdu nieko nedarymu Valdas Vasiliauskas, kaip ir kiti Seimo nariai, pasisakė už tai, kad Lietuvoje iš Lietuvos piliečių ir toliau būtų atimta konstitucinė teisė rinkti Seimą ir savivaldybių tarybas pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Taip Lietuvoje iki šiol ir yra čekistinė, komunistinė rinkimų teisė rinkti Seimą ir savivaldybių tarybas pagal NELYGIĄ ir NETIESIOGINĘ rinkimų teisę. Tenka priminti, kad tokią čekistinę, komunistinę tvarką renkant Seimą 1992-07-09 priėmė LR Signatarai su V.Landsbergio parašu [1]. Taigi turime visus septynis antikonstitucinius Seimus, kitaip tariant nelegitimią, konstituciškai neteisėtą valdžią. Yra labai čekistiškai žvėriška atimti iš visų LR piliečių konstitucinę teisę rinkti savo valdžią pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Lietuvos laisvė nelaisvėje. 

 

Valdas Vasiliauskas įsismarkavo taip kritiškai išvadindamas LR Seimą ir stebėdamas kivirčą „kas čia didesnis viršininkas“ tarp Ramūno Karbauskio ir Viktoro Pranckiečio [2]: „Tai, kas dedasi Seime, vadinama aklaviete, koma, agonija, komedija, farsu, cirku, muilo opera, beprotnamiu, durnių laivu, net gaidžių peštynėmis. Ir nė vienas žodis nėra pakankamai stiprus ir vaizdingas.”

 

Kaip matome V.Vasiliauskui aiškiai pritrūko pakankamai stipraus ir vaizdingo įvertinimo. Gal galima būtų jam padėti? Rekomenduoju šiuos straipsnius [3, 4, 5, 6, 7] su tokiais pavadinimais “Seimas – juodoji skylė”, “Nusikaltėlių irštvos, Seimo vagims ir niekšams”, ” Seimo konstituciniai nusikaltėliai”, “Seimo smarvėms”, Smarvių spektaklis“.

 

Tačiau nepamirškime, kad Valdas Vasiliauskas Seimo nariu buvo 2012-2016 metais ir tikrai emailu gavo 2016-09-11 straipsnį “ULTIMATUMAS  Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo” [8]. Tačiau nieko nedarė ir nedarydamas siekė, kad Lietuvos valstybės teisiniai pagrindai būtų sugriauti, nepakluso Konstitucijai, kuriai prisiekė, nevykdė LR KT 2015-10-20 privalomo išaiškinimo dėl konstitucinės lygios rinkimų teisės turinio ir taip kovėsi prieš Lietuvos valstybę ir tautą. Jeigu dar pridėsime visišku nužmogėjimu pasižymintį Seimo sprendimą dėl Neringos Venckienės apkaltos pagal 12 sek. video, tai suprasime, kad Valdo Vasiliausko vaizdingas esamo Seimo apibūdinimas tikrai tinka ir tam Seimui, kuriame jis buvo Seimo nariu ir nevykdė pareigų paklusti Konstitucijai. Sąrašinis Valdas Vasiliauskas veikė kaip jam naudinga.

 

Tai kas toks yra Seimo pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis? Tai toks žmogus, kuris 2018-01-13 iš Seimo tribūnos kalbant Laisvės premijos laureatei N.F.Sadūnaitei pačiam gale atjungė mikrofoną, gal kartu su Juozu Oleka, kad žmonės neišgirstų jos paskutinių žodžių ir po to labai smagiai jautėsi pasisveikindamas su Juozu Oleka.

 

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, net S.Daukanto aikštėje 89 kartus LR piliečiams paklausus “Ar dar gyva Deimantė?” niekaip nežino, kad jei nežinai, tai gali čia pat paklausti Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio. Tačiau Seimo pirmininkas V.Pranckietis puikiai žino, kad jį į pareigas paskyrė Seimas ir   kad tik Seimas jį ir gali atleisti. Ne koks ten R.Karbauskis ar kokia nors koalicijos sutartis. Taip yra surėdytas Seimo statutas. Tai parodo, kad Seimo pirmininkas V.Pranckietis, kai jam naudinga, tai žino, o kai nenaudinga – nieko nežino. Tai kaip gali atsitikti, kad daugumos lyderis R.Karbauskis irgi nežino ar nenori žinoti, kad tik Seimas ir gali atleisti iš pareigų Seimo pirmininką. Kažkaip panoro per aplinkui, ne pagal įstatymą. Tačiau kai patyrė fiasko, tai ir pagal įstatymą jau nepavyko pašalinti iš pareigų Seimo pirmininko V.Pranckiečio.

 

Ką gi sako įsismarkavęs V.Vasiliauskas [2]: “Vis dėlto nerašyta politinė kultūra neleido asmeninėms ambicijoms ir interesams aukoti Seimo prestižo ir valstybės stabilumo, be to, kiekvienas politikas, skiriamas į tokį aukštą postą, žino, kad jis nebus saugus, jam negalioja Darbo kodekso garantijos.”

 

Įstatyme, Seimo statute įtvirtintos rašytinės taisyklės, rašytinė politinė kultūra, kad Seimas skiria ir atleidžia Seimo pirmininką, o va antikonstitucininkas, sąrašinis Valdas Vasiliauskas prioritetą suteikia “nerašytai politinei kultūrai”. Tai yra prioritetą teikia ne įstatymui, o korupcinėms kombinacijoms, negerbia teisinės valstybės principo.

 

Ką matome Seime? Matome, kad nerašytai politinei kultūrai teikiamas prioritetas, o į įstatymus nusispjauti visiems be išimties. Visi Seime yra antikonstitucininkai. Dar didesnė gėda Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, kad jis pasisakydamas už pirmalaikius rinkimus, o taip pat eilinius rinkimus, į juos ruošiasi eiti vėl ANTIKONSTITUCINIU būdu, nors LR Konstitucinis Teismas jau 2015-10-20 yra išaiškinęs lygios rinkimų teisės turinį. Tame tarpe privalu ne vien lygios, ne daugiau 10 procentų nuokrypis nuo vidurkio, vienmandatės apygardos, bet ir “vienas rinkėjas – vienas balsas”. O taip toli gražu nėra. Jokių daugiamandačių apygardų nenumatyta, nes vienmandatė apygarda niekaip negali būti lygi daugiamandatei apygardai.  

 

Kas naudingo iš tokios idiotiškos situacijos? Naudinga yra tai, kad galų galę Seime pamatėmė, kad Seimo nariai galimai suprato, kad net ir geras teisėtas tikslas turi būti pasiektas teisėtu būdu. Taigi ir Seimo nariai turi į Seimą patekti ne bet kokių čekistinių rinkimų būdu, o tik pagal Konstitucijoje įtvirtintą lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Tas pats liečia ir savivaldybių tarybas. Dabar Lietuva yra hibridinių stribų – antikonstitucininkų užgrobta.

 

Išvada: 

 

Gal būt ponui antikonstitucininkui, buvusiam sąrašiniam Seimo nariui Valdui Vasiliauskui jo SSKP praeitis sutrukdė suprasti, kad kuriant teisinę Valstybę privalu laikytis ne vien Konstitucijos, tačiau ir Konstitucijai neprieštaraujančių įstatymų, duotu atveju Seimo statuto, o ne tų nusistovėjusių politikų elgesio normų”, kurios prieštarauja Konstitucijai ar įstatymams. 

Ir taip gaunasi, kad šiuo konkrečiu atveju dėl antiįstatyminių normų taikymo siekiant pašalinti iš pareigų Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį yra kalta lygiai priešinga pusė: Ramūnas Karbauskis. Iš tikro jie abu yra antikonstitucininkai, kaip ir visi likusieji visų septynių kadencijų Seimo nariai. Laikas sugrąžinti LR piliečiams jų konstitucines teises rinkti Seimą ir savivaldybių tarybas pagal Konstitucijoje įtvirtintą ir signatarų ATIMTĄ lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Šią teisę efektyviai realizuoja vienmandačiai rinkimai.

 

Negalima užleisti durniui ar melagiui vietos, nes tokiais visi tapsime.

 

Tik kvailiai gali kritikuoti už tai, kad reikalaujama pasielgti pagal įstatymą.

 

Literatūra:

  1. 2019-07-07 straipsnis “Liepos 9-ta – antikonstitucinės valdžios diena(http://biciulyste.com/aktualijos/dr-jonas-ramanauskas-liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena/

http://www.ekspertai.eu/liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena/

https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=8894:liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena&catid=33&Itemid=141).

  1. 2. 2019-10-22 Valdo Vasiliausko straipsnis “„Sudegusio teatro” direktorius V.Pranckietis” (https://respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/sudegusio_teatro_direktorius_vpranckietis/

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/valdas-vasiliauskas.-sudegusio-teatro-direktorius-v.pranckietis

http://biciulyste.com/aktualijos/valdas-vasiliauskas-sudegusio-teatro-direktorius-v-pranckietis/).

  1. 2016-07-10 straipsnis “Seimas – juodoji skylė” (http://www.ekspertai.eu/seimas-juodoji-skyle89134/).
  2. 2016-09-01 straipsnis “Nusikaltėlių irštvos, Seimo vagims ir niekšams” (http://www.ekspertai.eu/nusikaltelu-irstvos-seimo-vagims-ir-nieksams/).
  3. 2016-12-08 straipsnis “Seimo konstituciniai nusikaltėliai” (http://www.ekspertai.eu/seimo-konstituciniai-nusikalteliai/).
  4. 2018-03-26 straipsnis “Seimo smarvėms” (http://www.ekspertai.eu/seimo-smarvems95245/

Dr. Jonas Ramanauskas.

  1. 2019-07-04 straipsnis “Smarvių spektaklis“ (http://biciulyste.com/aktualijos/dr-jonas-ramanauskas-smarviu-spektaklis/

http://www.ekspertai.eu/smarviu-spektaklis/

https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=8887:smarviu-spektaklis&catid=47&Itemid=101).

  1. 2016-09-11 straipsnis “ULTIMATUMAS  Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo” (http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/).

 

 

 

Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

2019-10-23

Facebook komentarai
});}(jQuery));