Vakcinos kaina juodojoje rinkoje – 500 – 1,5 tūkst. eurų

vakcina

vakcina

Jeigu rimtai nevertinsime prezidento Gitano Nausėdos pareikštos „ambicijos iki liepos 6 d.” paskiepyti net 70 proc. šalies gyventojų, kuria viešai ir pagrįstai netiki net sveikatos apsaugos ministras, tai turime suprasti, kad realiai iki šiol nežinoma nei kiek, nei kada, nei kurių vakcinų konkrečiai bus pristatyta į Lietuvą. Tačiau visada viską galima išspręsti už pinigus, todėl yra komercinis pasiūlymas.
Vakcinacijos (du pilni skiepai) kaina nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų. Beje, labai gera kaina. Nes tarkime palyginimui „juodojoje rinkoje” Ukrainoje iš Bulgarijos parūpintos tos pačios rūšies kaip ir Lietuvoje vakcina kainuoja net 2,5 tūkst. eurų.
Kaip gauti skiepų? Nėra sunku. Kreipkitės į pažįstamus įtakingus medikus ir jus paskiepys be eilės. Oficialiai reikės sumokėti 500-1,5 tūkst. eurų valstybei, žinoma, jei tai išaiškės. Ar dar reikia atsiskaityti su medikais, neaišku. Matyt susitarimo reikalas. Medikai tikrai bus linkę padėti, nes jiems ir plaukas nuo galvos nenukris.
Jei nežinote kur kreiptis, tai tokias paslaugas teikia Vilniaus universiteto ligoninė „Žalgirio klinikos”, kuriai vadovauja itin puikius ryšius visur turinti prof.Vytautė Pečiulienė. Ji jau paskiepijo daugiau nei dešimt tokių žmonių. Ir visi liko patenkinti. Niekas nesiskundžia, niekas nenubaustas, net nepabartas. Reiškia galima ir veiksminga.
Šis komercinis pasiūlymas ne nuo manęs, bet nuo VU Žalgirio ligoninės steigėjų.
2017 metų rudenį dabartinis Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas (A.M.) slapta įrašė jam apie Sveikatos apsaugos ministerijos užkulisius atviraujančią tuometę sveikatos apsaugos viceministrę, dabar Santaros klinikų valdymo direktorę Aušrą Bilotienę-Motiejūnienę (V.). Tame pokalbyje yra naujai aktualių detalių.
Viceministrė, kuri buvo konkurso į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovus, komisijos narė aiškiai sako, kad Robertas Petraitis buvo neskaidriai atrinktas ir turėjo įtakingų užtarėjų. Dabar aišku kodėl ir buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga palaiko dabartinę Vyriausybę, kad laikas atsisveikinti su šituo vadovu, nors jis R.Petraitis paskirtas prie jo. Iš politikų pokalbio aišku, kad R.Petraitis nuleistas iš aukščiau.
Bet kas tie įtakingi NVSC vadovo ryšiai ir užtarėjai? Dabar matome socdemų lyderį Gintautą Palucką užtarinėjant NVSC vadovus, tačiau panašu, kad įtakos tinklas platesnis. Dabar atsakymai praverstų.
***
A.M. Apie Petraitį. Jis „tempė“ pagal atsakymus? V. Man atrodo, aš nesu tikra, bet į tuos klausimus personalo, išskyrus mano ir Valstybės tarnybos departamento, jis atsakė labai tiksliai, lyg iš vadovėlio.
A.M. Žinojo atsakymus?
V. Darytina prielaida, jis buvo labai tikslus. Po to, kai kalbėjo su mano sekretore, jis prisipažino žinojęs, kad tik į du klausimus jam nelabai pavyko atsakyti.
A.M. Jūsų klausimų jis nežinojo ir blogiau atsakė? V. Žinoma, kad nežinojo, bet mano klausimai buvo paprasti.
A.M. Ar Danas (Bakša) bandė ir šį konkursą reguliuoti?
V. Danas buvo šalia, jis galbūt bandė mane. Jis su manimi nekalbėjo, tik šalia sėdėjo ir bandė suvedinėti balus. Iš tikrųjų buvo labai prastų kandidatų.
A.M. Kuris buvo ministro kandidatas?
V. Ministro kandidatas buvo Igoris Baikovskis, kuris iš viso neatvyko, o kadangi antru numeriu buvo Petraitis, tai sutapo visų nuomonės – tiek Vyriausybės, tiek ministro.
A.M. Kas iš Vyriausybės tuo užsiėmė?
V. Aš nežinau, su kuo ministras kalbėjo Vyriausybėje.
A.M. Bet buvo tokia informacija, kad Petraitis proteguojamas? Iš kur jūs žinote?
V. Žinau iš anksčiau, nes buvo momentai, kai manęs teiravosi, kada bus konkursas ir ar aš pritarčiau Petraičio kandidatūrai. Mano atsakymas buvo „ne“. Kodėl? Todėl, kad nepritariau (Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovei Rolandai)
Lingienei, o tai yra pilkasis kardinolas, kitaip tariant, R.Lingienė ir toliau valdys.
A.M. Kas čia jūsų klausė?
V. Per kelis asmenis. Iš Vyriausybės tiesioginio kontakto nebuvo. Bet nuo ministro prašymas buvo deklaratyvus. Bet pagrindo netikėti ministru aš neturiu, jeigu jis deklaruoja, kad Vyriausybei šis kandidatas būtų tinkamas. Jei ministras sako, aš negaliu netikėti. Aš manau, kad visur visada šitaip vyksta.
Viso pokalbio nuoroda komentaruose ?
Facebook komentarai
});}(jQuery));