Senjorai gyva grandine neleido statyti vaikų žaidimo aikštelės

Architekt7-202

Architekt7-202

Vaikų traumos dėl senjorų ramybės ir rinkėjų balsų

Vilniuje, Architektų g. 202 namo kieme, Vilniaus miesto savivaldybė ketina atnaujinti vaikų žaidimo aikštelę . Darbai turėjo prasidėti dar š. m. rugpjūčio 10 d., tačiau iki šiol darbai nepradėti, dėl šiame name gyvenančių senjorų užgaidų ir nenoro įsileisti naujų jaunų šeimų su vaikais.

Pastarieji visais įmanomais būdais priešinasi, tam, kad šalia namo nebūtų atnaujinta vaikų žaidimo aikštelė, nors argumentuotų motyvų neišreiškia.

 

Konfliktas tarp name gyvenančių senjorų ir savivaldybės įsiliepsnojo kai pastaroji suplanavo vaikų žaidimų aikštelės atnaujinimo darbus, buvo surinkti visi reikiami leidimai, parengtas techninis projektas, atlikti ir kiti suderinimo darbai. Pažymėtina, kad žemė, kurioje planuojama  atnaujinti vaikų žaidimo aikštelę, nėra bendrijos nuosavybė ar bendrijos prižiūrima teritorija. Tai Nacionalinės žemės tarnybos valdomas sklypas, kurį tvarko Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Architektu 202 vaikai

Rugpjūčio 10 d. turėjus būti pradėtiems darbams ir atvažiavus sunkiasvorei technikai pradėti grunto paruošimo darbus, senjorai, vadovaujami namo 395 namo bendrijos pirmininkės, apsupo traktorius gyva grandine ir neleido pradėti suplanuotų darbų. Tramdyti įsismarkavusių senjorų buvo iškviesti net 5 policijos ekipažai.

(Video reportažas LNK žiniose rugpjūčio 10 dienos. ) https://lnk.lt/video/zinios/104515

Aistras dar labiau kaitina tai, kad į namą, šalia kurio norima atnaujinti vaikų žaidimo aikštelę, prieš metus įsiskėlė LR Seimo nario Petro Gražulio patarėjas, partijos Tvarka ir teisingumas narys, buvęs kandidatas į Vilniaus miesto merus, Ramojus Girinskas. Namo pirmininkė ir kiti gyventojai kaltina pastarąjį organizavus vaikų žaidimo aikštelės naujinimo darbus. Vilniaus miesto savivaldybė ir seniūnija patikino ,kad prašymas atnaujinti nesaugią vaikų žaidimo aikštelę gautas iš susirūpinusių namo gyventojų, auginančių mažamečius vaikus, dar prieš kelis metus, ir joks politikas ar joks kitas asmuo niekaip neįtakojo spendimo atnaujinti aikštelę. Pažymėtina, kad Vilniaus miesto savivaldybė atlieka vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimo darbus visame Vilniaus mieste. Šias metais atnaujinta 50 vaikų žaidimo aikštelių, o tokio pasipriešinimo ir ne geranoriškumo yra sulaukusi pirmą kartą.

Į konfliktą buvo įveltas ir LR Seimo narys, Algis Strelčiūnas, kuris prieš tapdamas LR Seimo nariu apie 20 metų buvo Lazdynų seniūnijos seniūnas. Pastarojo įsikišimu buvo sustabdyti aikštelės naujinimo darbai. A. Strelčiūnas, kartu su Lazdynų seniūnu, 2020 08 19 d., dalyvavo namo gyventojų susirinkime, kuriame buvo sprendžiamas klausimas ne pagal namo gyventojų kompetenciją. Seimo nario ir seniūno Vytauto Kirsnio nuomonės išsiskyrė. Rinkdamas prieš rinkimus sau balsus, jis stojo daugumos senjorų pusėn, neva aikštelės atnaujinimo šioje vietoje nereikia, siūlydamas viską palikti kaip yra. Vyresnių gyventojų pusėn stojo ir buvęs prodiuseris, čia gyvenantis Modestas Karnaševičius.

2020 09 14 d. visgi neradus argumentų neatnaujinti aikštelės, buvo nutarta pradėti aikštelės naujinimo darbus, išmontuojant senus ir nesaugius aikštelės elementus, bei skalbinių džiovinimų stulpus. Ta pati situacija susiklostė ir šį kartą, grupė senjorų neleido pradėti vykdyti darbų.

Šiuo metu priekaištų naujai žaidimų aikštelei turi ir Vilniaus miesto tarybos narė, praeityje buvusi šou žvaigždė ir LR Seimo narė Donalda Meiželytė. Pasirodo, ji ne tik, kad nepadeda jaunoms šeimoms, kurių yra mažuma šiame name spręsti susidariusią situaciją, bet ir labai atsainiai standartiškai, biurokratiškai pareiškė, kad tokios šeimos susirastų saugią, kitą aikštelę Lazdynų rajone ir ten vestų vaikus pažaisti .

Tai, kad šiuo metu tokioje aikštelėje gresia rimta trauma bet kurio amžiaus vaikui yra nieko tokio, lyginant su tuo, jog vyresnio amžiaus gyventojai nenori atnaujinimo, nes jiems taip gerai kaip yra, jų vaikai užaugę, o kiti nėra svarbu. Visgi kaip bebūtų tai bendro naudojimo daugiabučio kiemas, kur turi teisę augti ir būti laimingi ir vaikai.

Vaikų žaidimo aikštelės likimas lieka miglotas, nors Lazdynų seniūnijos Facebook paskyroje šis klausimas sulaukia ypatingai daug dėmesio. Visgi, absoliučius daugumos nuomonė, kad vaikų žaidimo aikštelės atnaujinimas būtinas ir dėl noro leisti vaikams žaisti savo kieme, ir dėl elementaraus saugumo!

Marius Zacharevskis

Marek.etc@mail.ru

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));