V. Sadauskas: Šimašius pats siekia tapti teisėju savo byloje

remigijus-simasius-ir-gilma-teodora-gylyte-socialiniiu-tinklu-nuotr-61057036e14676-28639334

remigijus-simasius-ir-gilma-teodora-gylyte-socialiniiu-tinklu-nuotr-61057036e14676-28639334

V. Sadauskas: Šimašius pats siekia tapti teisėju savo byloje

Frakcija ,,Laisvė ir teisingumas‘‘ gavo, kaip ir kitos Vilniaus miesto tarybos frakcijos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės kvietimą prisijungti svečio teisėmis prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytos komisijos, kurios deklaruojamas tikslas, ištirti viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, susijusią su UAB „Do Architects“ dalyvavimu Vilniaus miesto savivaldybės projektuose.

Frakcijos seniūno pavaduotojo, teisininko Vydūno Sadausko nuomone niekas negali būtų teisėjas savo byloje ir šuo atveju, kaip ir visais, turi galioti elementarūs valdžių atskyrimo principai.

Meras R. Šimašius nori įvesti naują politikos standartą, kuomet dėl savo galimų pažeidimų tyrimo imtųsi savivaldybės administracijos direktorė (per savo sudarytą komisiją), nors ji yra tiesiogiai atskaitinga merui Šimašiui. Toks veiksmas yra ne tik neskaidrus, nelogiškas nes:

pirma, pagal Vietos savivaldos įstatymą savivaldybės administracijos direktorius yra atskaitingas tarybai ir merui. Taigi, realiai Šimašius pats save vertintų, nes subjektas, kuris tikrins pirkimus, priklauso nuo pono R. Šimašiaus  valios.

Antra, Vilniaus miesto savivaldybės taryboje jau yra nuolatinės komisijos – Antikorupcijos ir Etikos, kurios turi visus reikiamus įgaliojimus atlikti kvalifikuotus tyrimus ir kurių darbe dalyvauja tiek visų frakcijų atstovai, tiek visuomenininkai. Pavyzdžiui, Antikorupcijos komisija gali tirti visus savivaldybės viešuosius pirkimus, tuo tarpu Etikos komisija nagrinėja klausimus, susijusius su Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, savivaldybės tarybos reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių savivaldybės tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų laikymąsi. Frakcija ,,Laisvė ir teisingumas‘‘ jau kreipėsi į šias komisijas, todėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija tėra  viešųjų ryšių akcija.

Trečia, už visus viešuosius pirkimus yra atsakingas perkančiosios organizacijos vadovas, šiuo atveju Gerb. Lina Koriznienė bei buvęs administracijos vadovas. Ar objektyviai vertinant yra tikinčių, kad jos įsakymu sudaryta komisija, nustatytų pažeidimus esamo ar buvusio administracijos direktoriaus, už kuriuos turėtų atsakyti ji pati ar iki jos buvęs vadovas?” – klausia frakcijos seniūno pavaduotojas V. Sadauskas.

Dėl minėtų aplinkybių, frakcija ,,Laisvė ir teisingumas‘‘ nedalyvaus šioje mero viešųjų ryšių akcijoje sau atskaitingų administracijos darbuotojų ir valdančiųjų tarybos narių rankomis bandant atlikti neobjektyvų tyrimą bei primenant R. Šimašiui jau anksčiau pareikštą frakcijos „Laisvė ir teisingumas“ siūlymą prisiimti politinę atsakomybę už laiku nedeklaruotus asmeninius artimus santykius bei atsistatydinti netrikdant savivaldybės darbo bei dar labiau nenuviliant vilniečių.

 

Pagarbiai

Vydūnas Sadauskas

Vilniaus miesto savivaldybės

Tarybos narys

Frakcijos ,,Laisvė ir teisingumas‘‘ seniūno pavaduotojas

El. paštas: vydunas.sadauskas@vilnius.lt

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));