V.LANDSBERGIS ĮSAKĖ – TAUTA ĮVYKDĖ

kartuves_1

kartuves_1

V.LANDSBERGIS ĮSAKĖ – TAUTA ĮVYKDĖ

 

 Daiva Guobienė

Mūsų tautos profesorius mėgsta dalinti patarimus, įsakymus, ir, tenka pripažinti, daro jis tai meistriškai. Gal todėl tauta, tarsi užzombuota, kažkokiu stebuklingu būdu pradeda juos vykdyti…

Neseniai profesorius pranašiškai pasiūlė: „Nueikite į mišką, susiraskite drebulę ir nusibauskite“.

Nors ne visai tautai tie žodžiai buvo skirti, nereikėjo nei į mišką eiti, nei drebulės ieškoti: profesorius įsakė – tauta įvykdė.

Nusibaudėme ilgam, gal net visam laikui.

 

kartuves 1

Taip, aš būtent taip vertinu įvykusių rinkimų į Prezidentus pirmą turą.

„Pilki politiniai arkliukai“, kaip antai A.Juozaitis, M.Puidokas ir kiti, tvarkingai, kaip ir buvo prognozuojama „suvalgė“ .Skvernelio balsus. Tie, kuriems netiko I.Šimonytė, bet nepatiko ir S.Skvernelis, „sumėtė“ balsus dar ir G.Nausėdai. Tiek „pilkieji“, tiek nausėdiniai rinkėjai tvirtai tikėjo, kad bus išrinktas būtent jų kandidatas, ir tas kandidatas tikrai ne sisteminis, ir jau tikrai-tikrai-tikrai ne konservatorių ar D.Grybauskaitės statytinis!

Juozaitiniai, tarsi kokia sekta, šlovino, kaip šventą karvę, naują mistiškai „atgimusį“ mesiją! Šlovino agresyviai, egzaltuotai, primindami dar vieną „Lietuvos saulę“ – V.Landsbergį, ir jo į ekstazę panirusią „berečių“ armiją! Jiems tiko net ir A.Juozaičio pagudravimas, vengiant dalyvauti LRT organizuotuose debatuose – taip jis išvengė savęs, kaip visiško politinio analfabeto, demaskavimo.

M.Puidokas, žadėjęs būti kandidatų ketvirtuke ir papulti į antrą turą, nesurinko net penkių procentų…

Beje, po trijulės stipriausių kandidatų penkių procentų rinkėjų balsų nesurinko niekas! 17.79 procentų rinkėjų balsų nuėjo, kaip šuns balsas, į dangų….

Daugelis stebėjosi: kaip taip atsitiko? mes negalvojome, kad taip viskas pasisuks? kas galėjo to tikėtis? Ir čia kertiniais žodžiais yra „negalvojome“ ir „kas galėjo tikėtis“. Tikėtis to galėjo, kas galvojo, bet kadangi jūs negalvojote…

Kiti ėmė svaigti – valio, išeliminavome S.Skvernelį, dabar boikotuosime antrą turą ir gausis „liuks“ planas? Jūs rimtai??? Antram turui jūsų jau nereikia – už ką daugiausia nubalsuos, tas ir bus išrinktas, net jei balsuotų tik D.Grybauskaitė ir landsberginiai. Jau šiandien abu sisteminiai statytiniai padalino Lietuvą ir mus – G.Nausėda matuojasi Prezidento, o I.Šimonytė – premjero postą. „Liuks“ planelis?

Atsiranda ir tokių, kurie atsainiai purkštauja: ko čia lįsti į kilpą, mes juk – parlamentinė valstybė, prezidentas – tik Lietuvos atstovas užsienio politikoje, ir aplamai, tegu tie „valstiečiai“ jau pradeda dirbti… Tai kad ne – savo darbą jie jau baigė. Ir žinią apie tokią galimą savo valdymo baigtį jie ištransliavo labai aiškiai dar pirmo rinkimų turo pradžioje!

 

Jei atmesime sisteminius rinkėjus, maitinamus valstybinio lovio, koncerninius korupcionierius ir visokius dreamflyjus bei influencerius (pastaruosius vadinu paprasčiausiais internetiniais prekybos agentais), eilinio rinkėjo veidas verčia suabejoti mūsų visuomenės išsilavinimo lygiu ir psichine sveikata. Kažkoks mazochizmas, Stokholmo sindromo paženklintas, bendrame menko išsilavinimo, politinio neišprusimo ir nenoro gilintis, domėtis fone, slegiant amžinų nuoskaudų, nepilnavertiškumo ir kompleksų naštai, verčia tokį rinkėją vėl ir vėl lipti ant to paties grėblio! Grėblys jam taukšt į kaktą, o jis vis tiek – už mentą nebalsuosiu, grėblys taukšt į kaktą – Kildišienės paltukas, taukšt – Garliava, taukšt – mergaitė, taukšt – Veryga… Eilinis rinkėjas ir Prezidentą rinks, tarsi senmergė berną kaimo jomarke – to ūsai riebaluoti, ano kojinės nudryžiusios, o šis lig ir nieko, moka smagiai išsišnirpšti ir lazdikė jo tokia lakerna…

Toks rinkėjas nori gerti, o Veryga jam trukdo, jam Lietuva provincialiai susiaurėjo iki Garliavos ribų, ir jau tikrai mažiausiai jis galvoja apie mergaitę, nes dabar ją pamatyti neliko jokios vilties… Toks rinkėjas laukia gaisro kaimyno kieme, lengva ranka išsižada emigravusių brolių ir seserų, jis geriausiai viską žino, ir nėra didesnio autoritetas, nei jis pats! Štai toks rinkėjas – geriausia žaliava įvairioms politinėms manipuliacijoms! O kadangi tokių rinkėjų dauguma – koks rinkėjas, toks ir jo išrinktas prezidentas!

Yra dar ir kitokių rinkėjų. Jų mažai, bet tai viskas, kas liko Lietuvai. Ir jiems šiandien labai skaudėjo už Lietuvą, jiems buvo gėda už tautą, kuri nutarė save nusibausti… Tautą, kuri nesugebėjo net pasinaudoti jai suteikta galimybe pakeisti Konstituciją, nors amžinai keikė Seimą dėl jo per didelio skaitlingumo, dėl vengimo spręsti dvigubos pilietybės klausimą. Tiesa, dar vieną svarbią galimybę sumažinti reikalingą rinkėjų skaičių referendumui sušaukti tauta gėdingai pražiopsojo dar 2014 metų vienintelio pačios tautos sušaukto referendumo metu…

 

Jau girdžiu sakančius – S.Skvernelis ir be „pilkųjų politikos arkliukų“ nebūtų surinkęs reikiamo rinkėjų skaičiaus, kad patektų į antrą rinkimų turą, o dabar „valstiečiai“ jau ir taip byra, reikėjo R.Karbauskiui pačiam balotiruotis į Prezidentus… Nereikėjo! Ramūnas, net pirmininkaujant bestuburiui V.Pranckiečiui, laikė stiprų frontą Seime! Jei jis paliktų Seimą, greitai ten įsiviešpatautų konservatorių savivalė, o R.Karbauskio prezidentavimas liktų formalus su labai lengvai prognozuojama exPrezidento R.Pakso valdymo baigtimi… 

Žodžiu, neieškokite sau pateisinimo ten, kur jo negali būti – mes elementariai atsukome laiką daugiau nei dvidešimt metų atgal. Dabar tiktai pirmyn į praeitį!

Nebus jokių pokyčių – I.Šimonytė išvengs atsakomybės už Snoro banką ir valstybinių paskolų drakoniškas palūkanas bei tuo pačiu apgins savo „patronę“, G.Nausėdai bus „atleisti“ jo bankiniai-viliboriniai ir nekilnojamojo turto „burbulų“ „žaidimai“, korumpuotų teisėjų ir liberkoncerninė bylos subliukš, mergaitė neatsiras, prakalbę prokurorai bus užčiaupti… Atsigavę sisteminiai gaivalai už neilgą, bet akivaizdų jų politinį paniekinimą ir pažeminimą kirs atgal negailestingai ir skaudžiai.

 

5164533

Gali būti, kad „valstiečiai“ suskils, atiduos valdžią tautos naujiems išrinktiesiems, atsitrauks, gal pereis į opoziciją – aš juos pateisinsiu ir palaikysiu. Nebūsi mielas ir geras per prievartą! Man irgi kartais tenka atsisakyti kliento, kuriam tenka padėti prieš jo paties valią ar jam nesugebant ar nenorint laikytis patarimų, nurodymų…

Tegu „valstiečiai“ atsitraukia, atiduoda visus valdžios postus konservatoriams, jų statytiniams ir pakalikams, patys nusėda Seimo „galiorkoje“ ir Gabrieliaus pavyzdžiu, švilpaudami ir pižoniškai besivaipydami, kritikuoja naują politinę formaciją! Ir tegu stebi, kaip nedėkinga ir akla tauta raško savo abuojumo vaisius!

Dėkui „valstiečiams“ už tai, kad jie atnešė tokius pokyčius, kokių Lietuva nematė per paskutinius tris dešimtmečius! Ačiū, kad sunkiai dirbo visuotino politinio pasipriešinimo ir prezidentinio kiršinimo sąlygomis, kad kovojo už mus, kad mumis tikėjo!

 

P.S. Ties, kurie galvoja, kad, balsuodami antrame rinkimų ture už G.Nausėdą, išvengs I.Šimonytės išrinkimo, klysta – jie abu vieno politinio gaivalo dvi rankos! Todėl visai nesvarbu, kuris taps prezidentu, o kuris – premjeru.

Norite, kvailai nusibaudę save, paskutinį kartą nubausti sisteminius – boikotuokite antrą rinkimų turą: bent jau patys pamatysime ir jiems parodysime, kiek iš tiesų rinkėjų Lietuvoje palaiko sisteminius!

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));