V.Landsbergis buvo NKVD karininko Nachmano Dušanskio „geniukas”

V.Landsbergis atsiskaitydavo NKVD karininkui Nachmanui Dušanskiui

 

Pavadinęs rašytoją Rūtą Vanagaitę (62 m.) „Dušanskiene“, t. y., partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą nukankinusio sovietų saugumo karininko Nachmano Dušanskio žmona, Vytautas Landsbergis (85 m.) pasiekė visai priešingo rezultato.

Su „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Patriotai“ susisiekęs Nepriklausomybės Akto signataras Aloyzas Sakalas (86 m.) pareiškė liudysiąs, jog matė dokumentą, neva siejantį N.Dušanskį su V.Landsbergiu. 

„Man parodė N.Dušanskio raportą, kur mano klasės draugas V.L. įvardijo mane kaip antitarybiškai nusiteikusį, ir aš buvau suimtas bei nuteistas“, – žurnalistams sakė A.Sakalas. Jis taip pat pareiškė turįs liudininką, žinantį, kuris atkurtosios nepriklausomos Lietuvos politikas po 1990 m. kovo 11-osios leido aukštiems KGB karininkams, dalyvavusiems Lietuvos partizanų ir politinių kalinių kankinimuose ir žudynėse, ramiai išparduoti turtą ir pabėgti iš Lietuvos. 

Ir iš tiesų, „Patriotai“ įrašė tokį Audriaus Butkevičiaus (57 m.), tuometinio krašto apsaugos ministro, liudijimą. REKLAMA „Patriotai“ šįvakar skelbs išskirtinį tyrimą, kuris grąžins į rūsčius pokario laikus. Paaiškės, kad Landsbergių šeima II pasaulinio karo metais slėpė raudonojo pogrindžio vado Juozo Vito šeimą, o karui pasibaigus jaunasis V.Landsbergis, stodamas į komjaunimą, parašė okupanto veiksmus vertinančią autobiografiją. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));