Užsienyje Seimo rinkimuose atiduoti balsai turi būti perskaičiuoti iš naujo

girls

girls

Užsienyje Seimo rinkimuose atiduoti balsai turi būti perskaičiuoti iš naujo

 

Šių metų Seimo rinkimai kaip niekada iki šiol išsiskiria pažeidimų gausa ir skaidrumo trūkumu. Tiek rinkimų kampanijos dalyviai, tiek rinkimų stebėtojai nemažai kritikos žeria ir rinkimų komisijos darbui.

Viešojoje erdvėje jau kurį laiką sklando informacija apie Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus balsuojant ir skaičiuojant rinkėjų balsus užsienio diplomatinėse atstovybėse. Reaguodama į tai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovė Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) Danuta Vinkevič spalio 29 dieną pateikė skundą, prašydama perskaičiuoti užsienyje atiduotus balsus daugiamandatėje apygardoje.

Vyriausiajai rinkimų komisijai adresuotas skundas yra reakcija į viešinamus rinkimų pažeidimus balsuojant užsienyje. „Balsavimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose tvarkos aprašas, patvirtintas 2020 m. rugpjūčio 20 d. sprendimu Nr. Sp-132, numato, kad „antspauduoti vidiniai balsavimo paštu vokai įmetami į balsadėžę, įrengtą ir antspauduotą pagal nustatytus reikalavimus, kuri yra saugoma balsavimo komisijoje iki rinkimų dienos, arba saugomi seife (antspauduotame voke). Rinkimų dieną balsadėžė su vidiniais pašto vokais atidaroma arba iš seifo išimami antspauduotuose vokuose esantys vidiniai balsavimo vokai po to, kai yra suskaičiuoti atstovybės patalpose balsavusių rinkėjų balsai. Balsadėžė su vidiniais balsavimo paštu vokais atidaroma arba antspauduoti vokai su vidiniais balsavimo paštu vokais atplėšiami ir atplėšiami antspauduoti vidiniai balsavimo paštu vokai“, – rašoma skunde.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vardu skundą pateikusi partijos atstovė Vyriausiojoje rinkimų komisijoje Danuta Vinckevič pažymėjo, kad pažeidimai, tikėtina, buvo įvykdyti Lietuvos ambasadoje Vokietijoje.

„Iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos matyti, kad Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje (toliau – Ambasada) balsų skaičiavimo procedūras pradėjo spalio 7 d., 16.00 val., o tai prieštarauja Seimo rinkimų įstatymui ir Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintai tvarkai. Šį faktą patvirtino Ambasados atstovas Martynas Lukoševičius. Šioje apygardoje balsų skaičiavimo procedūra vyko kitaip negu kitose 70 rinkimų apygardų – tai galėjo lemti balsų klastojimo apraiškas, kadangi, kaip žinia, tik retais atvejais užsienyje balsavimo procesas yra stebimas ir prižiūrimas stebėtojų“, – rašoma skunde.

Politinė partija taip pat pastebi, kad yra informacijos apie pažeidimus kitose diplomatinėse atstovybėse.

„Taip pat esame gavę informacijos dėl kitose diplomatinėse atstovybėse gautų pažeistų vokų, rinkėjų skundų dėl negautų vokų su biuleteniais, neapskaitytų balsų, kai asmenys, balsavę už tam tikrus kandidatus atitinkamoje atstovybėje, VRK skelbiamoje balsavimo statistikoje mato nulį balsų už partiją, kuriai faktiškai atidavė balsą“, – nurodyta skunde.

Skunde, adresuotame VRK, reikalaujama perskaičiuoti užsienyje atiduotus balsus daugiamandatėje apygardoje.

„Atsižvelgdami į eilę pažeidimų ir netikslumų organizuojant balsavimo užsienyje procedūras bei aplaidų balsų skaičiavimą, prašome perskaičiuoti užsienyje atiduotus balsus daugiamandatėje apygardoje 2020 m. Seimo rinkimuose“, – rašoma skunde.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: IVONA KAZAKEVIČ, LIETUVOS LENKŲ RINKIMŲ AKCIJA – KRIKŠČIONIŠKŲ ŠEIMŲ SĄJUNGA
Facebook komentarai
});}(jQuery));