Užgrobto „Snoro“ milijonai atsidūrė pas Dalią Grybauskaitę

Grybepalangoje1

Grybepalangoje1

Užgrobto „Snoro“ milijonai atsidūrė pas Dalią Grybauskaitę

 

Aurimas Drižius

 

Neįtikėtina, tačiau dabar aiškėja, kad bankas „Snoras“ buvo užgrobtas ir apiplėštas (jo daugiau nei 8 mlrd. litų turtas buvo išvogtas) vien todėl, kad Daliai Grybauskaitei reikėjo lėšų savo 2014 m. rinkimų kampanijai.

Grybepalangoje1

Mat nemažai banko „Snoras“ lėšų iš banko administratoriaus Cooperio vėliau buvo pervesta per tarpininkus padengti arba apmokėti nedeklaruotas prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų kampanijos išlaidas.

 

Tačiau tie galai pamažu lenda ir dokumentai apie tai, kaip buvo panaudoti užgrobto“ Snoro“ milijonai, atsidūrė Vidaus reikalų ministerijoje. Turint omenyje, kad generalinis prokuroras Emilis Pašilis yra mafijos pastatytas į šias pareigas, ir jis jau ne kartą įrodė, kad dirba mafijai (pvz. asmeniškai melagingai Strasburo žmogaus teisių teisme liudijo, kad į Lietuvoje esantį CŽV kalėjimą buvo gabenami ne žmonės kankinti, tačiau kažkokia CŽV įranga – nors JAV Senato komitetas jau patvirtino, kad toks kalėjimas Lietuvoje buvo. Užuot ištyręs šiuos sunkius nusikaltimus, E.Pašilis juos dengia), todėl neabejotina, kad prokuratūra bandys visokiais būdais užgniaužti šiuos tyrimus. Kitas klausimas – kaip elgsis Seimas?

 

 Apie apkaltą Daliai Grybauskaitei puse lūpų prasitarė Seimo narys Naglis Puteikis : „..nemanau, kad prieis iki prezidentės apkaltos, tuo labiau, kad viešumoje kol kas nė vienas politikas nepaskelbė kokių nors faktų, kurie leistų organizuoti apkaltą prezidentei.   Tačiau aš manau, kad jeigu prezidentė vis labiau spaus premjerą…vis tiek Vidaus reikalų ministras žino daugiau, negu jūs ir aš. Gal būt, mes pamatysime svarbių dalykų ir svarbios informacijos apie mūsų aukščiausius politikus. Visuomenei tai būtų labai į naudą, jeigu tas konfliktas pagilėtų, nes žmonės tada sužinotų daugiau faktų. Nes dabar faktai nuo visuomenės yra slepiami.

– Kokius faktus jus turite omenyje?

– Banką „Snoras“. Aš juk buvau Seimo Audito komitete, kai atėjo Lietuvos banko pirmininkas Vytas Vasiliauskas, ir pasakė, kad „Snorą“ skaidysim į gerą ir blogą. Gerą paims valstybę, o blogą atskelsim nuo banko. Gerai, Seime nubalsavome, o paskui, kai aš paklausiau: „nesupratau, o kur čia geras ir blogas bankai“. Tada gavau atsakymą, kad ir kiti Seimo nariai nieko nesuprato, nes labai greitai nubalsavo. Tai akivaizdu, kad visa ši istorija yra verta papildomo tyrinėjimo ir verta faktų paskelbimo visuomenei. Nes apie šiuos faktus iki šiol nieko nėra paskelbta. 

– jeigu pradėsite lįsti į „Snoro“ reikalus, dar ne tokių kriminalų išlįs?

– Pats principas, kad negali būti taip, kaip aš sakau. Jeigu Seimas aklai priiminėja įstatymus – aišku, kad čia pats Seimas kaltas, tačiau faktas, kad tai negalima valstybėje elgtis. Turi būti normalūs svarstymai.

 

Daliai Grybauskaitei reikėjo pinigų rinkimų kampanijai

 

Kodėl buvęs D.Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas, jos rankomis paskirtas Lietuvos banko vadovu Vytas Vasiliauskas uždarė vieną didžiausiu Lietuvoje banką „Snoras”, pasinaudojęs suklastota Lietuvos banko pažyma, kad neva „Snore” trūksta kapitalo įsipareigojimams padengti?

 

Tai paaiškina, kodėl net Seimo laikinajai komisijai V.Vasiliauskas atsisakė įrodymus, kuriais remiantis buvo parašyta minėta pažyma, matyt suprasdamas, kad Seime bus labai greitai įrodyta, kad tai klastotė.

 

Tai, kad šioje milžiniškoje aferoje savo pareigos neatliko nei VSD, nei STT ar Generalinė prokuratūra, visiškai aišku – jie tik marionietės D.Gryauskaitės rankose, o generalinis prokuroras Darius Valys, vos atsikraustęs į Vilnių, iš karto persikėlė gyventi į milijono litų vertės namą. Dabar D.Valio susirūpinimas – rasti  šiltą vietelę po savo gėdingos kadencijos pabaigos.

Suprantama ir tai, kad visa Lietuvos žiniasklaida nė necyptelėjo apie šią rekordinę Lietuvoje aferą – juk D.Grybauskaitė atsako tik į iš anksto suderintus klausimus, o visi tie, kurie bando uždavinėti nesuderintus, kaip kad Rūta Janutienė ir jos „Paskutinė intanscija”, lekia iš darbo Tele-3 televizijoje kitą dieną.

 

Nesuprantamas tik vienas dalykas – kodėl Seimas nepasipriešino šiai aferai, nes per ją Lietuvos Respulikai buvo padaryta 8 mlrd. litų žala, kurią dar viena marionetė- premjeras A.Butkevičius padarė, pasiskolindamas šiuos pinigus uždarytų bankų nuostoliams padengti.

 

Apie šią aferą LL kalbėjosi su buvusiu Valstyės saugumo departamento pareigūnu Aurelijumi Beržiniu (nuotraukoje), kuriam buvo sukurpta byla po to, kai jis atskleidė nusikalstamą Kauno teisėjų ir prokurorų veiklą:

 

 

Kodėl buvo uždaryti abu ne skandinaviško kapitalo bankai Lietuvoje – „Snoras” ir Ūkio bankas, likus mažiau  nei metams iki prezidentės Dalios Grybauskaitės perrinkimo?

– Aš tau dar praeitą kartą sakiau, kad A.Brazauskas kartą pasakė, kad Lietuva bus nepriklausoma maždaug 20 metų, o paskui iš jos nieko neliks. Kada žlugo bankas „Sekundė“, EBSW koncernas ir visi kiti? Kas buvo prezidentas?

– A.Brazauskas.

– Teisingai, o valdant V.Adamkui, žlugo bent vienas bankas?

Nepamenu.

– Ir aš. O kada žlugo „Snoras“ ir Ūkio bankas? Kas buvo prezidentė? Teisingai. Dalia Grybauskaitė. Kam ji priklausė, kartu su Brazausku? Teisingai, komunistų partijai. O jeigu lietuviai tiki, kad Sąjūdis jiems atnešė Nepriklausomybę, tai tegul tiki ir toliau. Kažkuo reikia tikėti. Galiu tau pasakyti – visi tie bankai, „Sekundės“, EBSW ir kiti, buvo sukurti su AMB žinia. Šitą galiu lengvai įrodyti. Tačiau D.Grybauskaitės valdymo laikotarpiu žlugo „Snoras“ ir Ūkio bankas. Kol dar Lietuva nebuvo ES narė, šalis visada turėjo problemų su atsiskaitymu už rusiškas dujas. Rusai visada grasino nutraukti šį tiekimą. Todėl tam, kad būtų atsiskaitoma už rusiškas dujas, buvo naudojama EBSW. Kas sėdėjo tame koncerne? Visi buvę KGB-istai, net toks vienas generolas, kurį neseniai teisė už genocidą. Todėl tie koncernai buvo sukurti tam, kad ištraukti iš žmonių pinigus. Dalis lėšų eidavo atsiskaityti už rusiškas dujas, dalį pasidalindavo tie veikėjai. Paskui nuteisdavo kokį nors veikėją, samdomą direktorių. Dabar kas darėsi Ūkio ir „Snoro“ banke? Kiek aš žinau, bent jau „Snoro“ bankas ir jo savininkas Antonovas yra susiję su V.Putino administracijos aplinka. Ten dirba žmonės, kurie labai įtakingi ir susiję su V.Putinu, ir kurie buvo investavę į „Snorą“. Todėl šis „Snoro“ bankas negalėjo būti sunaikintas Dalytės rankomis be Putino žinios tikrai. Arba bent jau jo artimiausios aplinkos, kuri galėjo užstoti „Snoro“ banką. Ir jeigu Dalytė būtų išdrįsusi uždaryti „Snoro“ banką be V.Putino žinios ir sutikimo, aš nežinau, kuo tai būtų pasibaigę Dalytei. Tačiau žinau, kad buvo veikiama keliomis kryptimis – kaip tik tuo metu artėjo prezidento rinkimai, ir ją bet kuria kaina reikėjo padaryti prezidente. Tam reikėjo didelių pinigų. Iš kur Dalytė gavo pinigų? Oficialiai jos kampaniją finansavo verslininkai, tačiau tai buvo tik kapeikos. Esminiai pinigai Dalytės rinkimų kampanijai atėjo iš užgrobtų „Snoro“ ir Ūkio bankų. Prisimeni, aš anksčiau sakiau, kad Rusijos žvalgyba visada veiks iš vidaus – kiršins žmones, kels nepasitikėjimą savo valstybe, sakys, kad prie sovietų buvo geriau. Tiek A.Brazauskas, žlugdydamas „Sekundę“ ir EBSW, tiek D.Grybauskaitė, uždarydama „Snorą“ ir Ūkio banką, siekė dar vieno tikslo – kiršinti Lietuvos žmones, kad jie netektų santaupų, kad jie sakytų, kad čia viskas negerai. Neturiu daug informacijos apie Baranauską, tačiau turiu duomenų, kad nebuvo jokių priežasčių uždaryti „Snorą“, ir jo bankrotas buvo padarytas dirbtinai, tyčia. Kodėl aukojamas Antonovas ir Baranauskas? Kodėl rusai juos paaukojo, bet negynė, nors turėjo interesų „Snore“? Tik dėl Dalytės, nes jai reikėjo pinigų rinkimams. Dėl Romanovo – jo situaciją Dalytės valdymo metais buvo tokia pat, kaip ir „Snoro“ banko, ir su juo buvo susidorota tais pačiais metodais.

Tačiau V.Romanovas dar bandė gelbėtis – nusipirko „Žalgirio“ komandą, fotografavosi su Dalyte, bandė prieiti prie jos, kad bankas nebūtų uždarytas?

– Čia tik jam taip atrodė, kad jo neuždarys. Tačiau jo gyvenimą nusprendžia tie veikėjai, kurie sprendžia šalių likimus. Nes tokių žmonių, kurie valdo dešimtys milijardų, likimus nusprendžia kiti, kurie valdo šimtus milijardų. „Snoras“ ir Ūkio bankai buvo uždaryti, nes reikėjo pinigų Dalios Grybauskaitės rinkimų kampanijoms, be to, tuo buvo siekiama sugriauti Lietuvos valstybę iš vidaus. Reikėjo padidinti žmonių nepasitenkinimą savo šalimi, ir tai buvo dar viena puiki Rusijos žvalgybos operacija Lietuvoje.

– Teisėjas, paskelbęs „Snorui“ bankrotą, prezidentės buvo paskirtas dirbti į Aukščiausią teismą?

 

– Tegul pasakų nepasakoja. Todėl, kad yra paulauskas ir valiai. Pasodinti savi prokurorai. Jeigu būtų tikras ir nepriklausomas prokuroras, tai tokie pokštai greitai baigtųsi. Ką, teisėjai nepriklausomi nuo įstatymo? Konstitucijoje taip pat parašyta, kad teisėjai yra nepriklausomi, tačiau vykdydami teisingumą, klauso tik įstatymo. O jeigu teisėjai neklauso įstatymo ir spjauna ant jo, reiškia, jis daro nusikaltimą.

Grįžtam prie bankų. Kaip tie išgrobstyti pinigai keliavo? Ar per Snoro administratorių Neil Cooper?

– Per kur daugiau jie galėjo iškeliauti? Kaip kitaip jie galėjo iškeliauti? ir kodėl „Snoro“ administratoriui Freakley kėlė baudžiamąją bylą, tačiau nutraukė tuo pagrindu, kad jis „nežinojo Lietuvos įstatymų”? Pabandome ir mes pavogti keliasdešimt milijonų, nes nežinojome įstatymų, kad vogti nevalia. Tokie administratoriai, kaip „Snoro”, žino, kad šioje teritorijoje galima prasukti bet kokią aferą, nes jokie įstatymai čia negalioja.

Aš suprantu, kad bankininkai žinojo, kas jų laukia, todėl ir paspruko. O Romanovui prieš bankrotą dar Lietuvos bankas pasakė, kad „tu įnešk dar kapitalo, ir bankas veiks”. Tačiau V.Romanovas jau tada žinojo, kad jeigu jis įnešiu dar pinigų, ir tie bus pavogti”.

– Taip, Lietuvos bankas dar ieškojo kvailių. Aš tik žinau tiek, kad „Snoro” banko užgrobimas tikrai buvo suderintas su V.Putino administracija, ir kad bankas buvo paaukotas D.Grybauskaitės rinkimų kampanijai. Pinigai ten ir ėjo, be to, tai buvo dar vienas būdas atimti žmonių pinigus. Viskas vyko per buvusius komunistų partijos veikėjus, nes jie susiję su Maskva, o dabar tik vaidina Rusijos priešus. Rusija palaiko tą legendą, įtraukia juos į neįleidžiamųjų sąrašus. Tačiau D.Grybauskaitė puikiai vykdo Rusijos žvalgybos užduotis – pirmiausiai tai yra Lietuvos ekonomikos žlugdymas. Be to siekiama ir padidinti žmonių nepasitenkinimą savo šalimi. Taip vėl atgaivinamas Rusijos teritorinės pretenzijos į šį kraštą.

Manau, kad šie procesai vyksta žymiai giliau?

– Taip, nes tai, ką mes matome paviršiuje, yra smulkmemos, viskas vyksta žymiai giliau. 

Tai visgi, kur nuėjo tie pagrobti iš bankų pinigai? jeigu sakai, kad tie pinigai skirti rinkimams, tačiau jie nebuvo deklaruoti, reiškia, kad panaudoti neteisėtai?

– Žinoma, kad tie pinigai panaudoti nelegaliai. Viena iš krypčių, kur nuėjo tie pavogti milijonai – tai žiniasklaidai papirkti, rinkimų komisijoms. Kodėl Vaigauskas nepakeičiamas? Kodėl keičiami rinkėjų skaičius rinkimų apygardose?

Tačiau ar yra konkrečių įrodymų, kad pinigai per Freakley ėjo D.Grybauskaitės rinkimų kampanijai?

– Yra tokių įrodymų. Kalbėjau su žmogumi, kuris matė tuos dokumentus. Jis dalyvavo ir žino visą tą virtuvę, kaip ėjo pinigai per Freakley. Jis žino, kokios sumos ir kur išėjo. Tačiau tos aferos tęsiasi – dabar teismas nusprendė, kad „Achema” turi sumokėti 50 mln. eurų už Suskystintų gamtinių dujų terminalą, kuriuo „Achema” nesinaudoja. Ir toks sprendimas priimtas Lietuvos Respublikos vardu. Dabar matosi, kad šiai gaujai ėmė trūkti pinigų, todėl ir daromos tos pačios nesąmonės.

– Lietuva eina Graikijos keliu – skolinasi milijardus, kad padengti tokias aferas ir senas skolas, ir kaip stato skolų piramidę. kas bus, kai Lietuvai niekas nebeskolins, kaip Graikijai? Kodėl „Snoro” turtas, pvz. dangoraižis „Verslo uostas” parduotas per statytinius už 10 tūkst. litų, o pastarieji jį pardavė už 50 mln. eurų?

– Aš ir sakau, kad mes artėjam prie kracho, kad reikėjo paaukoti net tuos du bankus. Žinau dar vieną panašų atvejį, kaip irgi buvo išplauti pinigai panašiu būdu, per „bomžiuką” direktorių. 

Kodėl „Snoro” kreditorių komitetas sėdi tyliai ir nebando priešintis, juk jų pinigus vagia, ne kažkieno?

– Žiūrėk, kas stovi už D.Grybauskaitės. Žymiai rimtesnės jėgos nei už Artūro Paulausko. Ką jam daryti – rusai šnipų nebeduoda, todėl belieka tirti lėktuvų avarijas.

Tačiau jeigu tie „Snoro” akcininkai imtų kalbėti, tai Dalytei kiltų mirtinas pavojus?

– Pirmiausiai jiems kiltų mirtinas pavojus.

– Tačiau jie nebeturi ką prarasti, iš jų viską atėmė?

– Kiek aš žinau, dar ne viską. Jie kažkiek pinigų sugebėjo pervesti į užsienį. Žinoma, kad pinigai pervesti svetimomis pavardėmis, tačiau pinigų jie dar turi.

Taip, tačiau jeigu anglai juos išduos Lietuvai, tai bankininkai čia gali atskleisti visas kortas – žiūrėkite, „Snoras” buvo mokus bankas, ir Lietuvos bankas suklastojo dokumentus, kad jį užgrobti? Bankas turėjo daug turto, visas turtas pavogtas?

– O kaip prieš žmones pasiaiškinti, kur išleido jų pinigus? Kažką reikia nuteisti. Taip, todėl aš norėjau pasiūlyti, kad tiems bankininkams patogiau likti Londone. Nes juos čia parvežus, D.Grybauskaitei tikrai bus ne kas. Bankininkams galima pateikti dokumentus, kad Lietuvoje teismai vykdo nusikaltimus, plėšdami turtą, pvz., paveikslus. Teismai padarė nusikaltimą, plėšdami turtą. ir jeigu anglams pateikti tokius pavyzdžius, kaip veikia Lietuvos „teisingumas”, aš neįsivaizduoju, ką jie nuspręs. Jeigu anglai žiūrės ne politiškai, o iš teisės pozicijų, iš karto pamatys, kad teismai Lietuvoje nėra patikima įstaiga. Galėčiau nuvažiuoti į Anglijos teismą, ir parodyti dokumentus. Nemanau, kad būčiau palaikytas idiotu. 

Panašiai kaip Neringa Vckienė – tegul ji būna Amerikoje, nes Lietuvoje gali daug papasakoti? Todėl jos ir neprašoma išduoti?

– Taip, geriau, kad Venckienė liktų JAV. 

Siaubas, kas Lietuvoje darosi?

– Palauk, kas bus toliau – jau dabar šiai gaujai trūksta pinigų. Todėl bus tos piramidės griūtis. manau, kad tą teritoriją, vadinamą Lietuva, vėl parduos rusams.  ir būtent tie du bankai ir buvo paaukoti Grybauskaitės rinkimų kampanijai, kad ji privestų šalį prie tokio lygio, kad Lietuva galėtų vėl grįžti Rusijai. Rusai ją pardavė, Sąjūdis pridengė pardavimą, o dabar atsiims.  Tuomet buvo objektyvios ir subjektyvios priežastys, kodėl Lietuvą reikėjo parduoti, ir tas klausimas buvo suderintas su KGB. O žmonėms užteko susikabinti Baltijos kelyje. Nes rusams apetitas nedingo. 

– Taip, tačiau didžiausi patiotai šaukia valio Grybauskaitei?

– Taip, visi šie darbeliai pridengiami tokiomis kalbomis, kad „rusai puola”. O JAV viskas pastatyta ant pinigų – jeigu bus nauda, jie bet ką parduos.  Grybauskaitė net nepatenka į tą matematiką, nes nėra tokio lygio politikė.  Kai Putinas su Obama – jų sandėriai labai praktiški, ir tariamasi dėl šimtų milijardų. Perspektyva – amerikiečiams nėra didelio intereso baltijos šalis pasilaikyti savo įtakos sferą.

O ką darys D. Grybauskaitė, kai paaiškės visos tos aferos?

– Bėgs į Rusiją, nes kur jai daugiau bėgti.

 

– 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));