Uždariusi Lietuvą, Šimonytė imasi atleidimų – atleidžiami trečdalis valstybinių įmonių darbuotojų

ingrida_simonyte_5193

ingrida_simonyte_5193

Kiap žinia, premjerė Šimonytė dar prieš karą Ukrainoje pakelbė sankcijas Baltarusijos trašoms, jas užblokavo, ir taip atėmė didžiausią pajamų dalį tiek iš Klaipėdos uosto, tiek iš „Lietuvos geležinkelių”.
Prasidėjus karui, JAV atšaukė sankcijas baltarusiškoms trašoms, tačiau Šimonytė jas vis tiek taiko, ir jų neįsileidžia į Klaipėdos uostą. Priešingai – siena su Baltarusija yra uždaryta ne tik geležinkeliu, tačiau ir autotransportu. Dėl to žlunga didžiausios Lietuvos įmonės, kaip „Achema”, „Lifosa”, „Akmenes cementas” ir taip toliau.
Kai buvo sąmoningai sustabdytas bet koks prekių judėjimas tarp šalių, Armonaitės ministerija pateikė Premjerei Ingridai Šimonytei siūlymus dėl valstybės valdomų įmonių optimizavimo.
Pagalvokite, ką reiškia toks optimizavimas! O tai reiškia, kad tūkstančiai darbuotojų taps bedarbiais. Kai kurie bus atleisti iš darbo, o kitiems bus sumažintas atlyginimas. Šalis neteks didelių pajamų ir gaus bedarbių armiją. Tai gali sukelti socialinį sprogimą!
„Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė buvo informuota apie būtinybę imtis priemonių mažinti darbo vietas valstybės valdomose įmonėse.
Remdamasi šalies ekonominės situacijos analize, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) pateikė Premjerei siūlymus dėl valstybės valdomų įmonių optimizavimo.
Dėl kritinės ekonominės padėties šalyje EIM siūlo:
sumažinti valstybės valdomų įmonių darbuotojų skaičių: AB „Ignitis grupė“ ¬– 25 proc., UAB „EPSO-G“ – 22 proc., AB „Klaipėdos nafta“ – 38 proc., VĮ Ignalinos atominė elektrinė – 17 proc., AB „ Lietuvos geležinkeliai“ – 24 proc.,VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – 18 proc., VĮ Lietuvos oro uostai – 12 proc., UAB „Toksika“ – 5 proc.;
siekiant sumažinti gamybos sąnaudas šiose įmonėse, būtina peržiūrėti darbuotojų darbo užmokestį, sustabdyti gamybos modernizavimą, mažinti elektros energijos suvartojimą;
siekiant sumažinti įmonių finansinę naštą mokant darbo užmokestį, šiose įmonėse įvesti keturių dienų darbo savaitę“.
Darbuotojai turi ginti savo teises patys! Ir jie galės tai padaryti, jei bus solidarūs ir visi kartu eis į masinius protestus, reikalaujančius vyriausybės atsistatydinimo!!!

http://eimin-lrv.lt/lt/naujienos/ministerija-pateike-premjerei-ingridai-simonytei-siulymus-del-valstybes-valdomu-imoniu-optimizavimo

Facebook komentarai
});}(jQuery));