Už kyšius buvo galima nusipirkti ir pažymą, kad moki lietuviškai ir žinai Konstituciją

gimnazjum_w_pogirach-9440-5b4489304b224

gimnazjum_w_pogirach-9440-5b4489304b224

Korupcinė schema, sudariusi galimybę užsieniečiams neteisėtai gyventi Lietuvoje, bus nagrinėjama teisme

Zw.lt / Roman Niedźwiecki nuotr. / Aušra Mažonienė, buvusi Vilniaus rajono valstybinės kalbos mokėjimo ir LR Konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos pirmininkė.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir perdavė nagrinėti teismui Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą bylą, kurioje kaltinimai dėl galimų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, sudarant galimybę užsieniečiams išlaikyti lietuvių kalbos mokėjimo ir Konstitucijos pagrindų egzaminus, pateikti 6 asmenims: buvusiai Vilniaus rajono valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos pirmininkei A. M. bei 5 privatiems asmenims.

Buvusi Vilniaus rajono valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos pirmininkė kaltinama per tarpininkus savo neteisėtais veiksmais sudariusi galimybę užsieniečiams neteisėtai išlaikyti lietuvių kalbos mokėjimo ir Konstitucijos pagrindų egzaminus, reikalingus norint gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių, kad už neteisėtą atlygį užsienio piliečiams buvo sudarytos sąlygos fiktyviai, faktiškai nelaikant, išlaikyti lietuvių kalbos ir konstitucijos pagrindų egzaminus – jų rezultatus vertinti teigiamai, bei gauti šių egzaminų išlaikymo pažymėjimus, reikalingus teikiant prašymus Migracijos departamentui dėl leidimų nuolat gyventi Lietuvoje.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko STT Vilniaus valdyba. Byla perduota Vilniaus apygardos teismui.

Facebook komentarai
});}(jQuery));