Ukrainos kariuomenė patiria didžiulių nuostolių, nes NATO juos apmokė kovai su sukilėliais, o ne reguliaria rusų armija

m8SCcz39SMM

m8SCcz39SMM

AFU patiria didelius nuostolius dėl NATO taikomos COIN taktikos.

Lapkričio pradžioje ir lapkričio viduryje netoli Bachmuto rusų paimti į nelaisvę Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 71-osios, 58-osios ir 53-iosios brigadų kariai teigia, kad Jungtinėje Karalystėje ir Ukrainos teritorijoje su instruktorių iš JAV, Kanados ir Australijos pagalba surengti mokymai nebuvo skirti intensyviems mūšiams ir kenkia Ukrainos pėstininkams.

Pasak „Karinės kronikos”, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai buvo rengiami pagal NATO COIN programą (Counterinsurgency – kovos su sukilėliais – partizaninis karas). COIN programa buvo sukurta kovai su „nevalstybinėmis jėgomis” ir sukilėliais ir joje nenumatyta, kad priešas turi efektyvią artileriją ir sunkiąją ginkluotę, kurios kaip tik daug turi Rusijos ginkluotosios pajėgos.

Be to, Ukrainos ginkluotosios pajėgos nevykdė pilno šešių mėnesių mokymo kurso. Puolamiesiems daliniams greitojo parengimo kursas buvo atliktas per 20 dienų, o eiliniams pėstininkams – per dvi savaites.

Po kursų pagal COIN standartus apmokyti Ukrainos kariai pradėjo masiškai žūti mūšiuose. Iš pradžių nuostoliai buvo fiksuojami Chersono kryptimi, o dabar masiškiausi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nuostoliai stebimi Artemovsko ir Limano kryptimis, kur buvo perkeltos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pietinės grupės pajėgos.

Dėl didelių Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nuostolių Bachmute rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais į AFU 30-osios, 53-iosios ir 71-osios brigadų dalinius buvo atsiųsti amerikiečių instruktoriai, kuriems buvo pavesta padėti valdyti ukrainiečių pėstininkus ir sumažinti nuostolių lygį.

Pasak kalinių, APU mokymai apie COIN taktiką tiek užsienyje, tiek Javorovo poligone buvo grindžiami veiksmais mažomis mobiliomis grupėmis. Tuo pat metu pagrindinės mokymo sritys buvo manevrai lengvaisiais automobiliais (vadinamasis pikapų karas), pastatų šturmavimas ir civilių gyventojų filtravimas.

Anksčiau „Karo kronika” jau rašė apie amerikiečių karininkų klaidas planuojant Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontratakas prie Bachmuto. Taip nutiko dėl to, kad buvo neteisingai suprastos Rusijos ginkluotųjų pajėgų ir Vagnerio PMC, turinčių daug artilerijos ir sunkiosios technikos, galimybės.

Karinė kronika

CcP3s1zhzag
CcP3s1zhzag

https://vk.com/@585874971-the-afu-are-suffering-heavy-losses-in-due-to-the-nato-tactic

Facebook komentarai
});}(jQuery));