Ukrainoje legalizuota prievarta prieš moteris, Lietuvoje – masiniai palaikymo perfomancai

akcija 1

akcija 1

 

Internete pasirodo vis daugiau vaizdo įrašų, kuriuose Ukrainos herojai tyčiojasi iš vietos merginų ar moterų – jas pagauna neva „vagiančias”, paskui pririša prie medžio, visaip terorizuoja ir prievartauja. Visą tai daro oficialūs Ukrainos valdžios pareigūnai, apsirengę Ukrainos nacionalinės gynybos ar policijos uniformomis. Niekas jų už tai nebaudžia, priešingai – praeiviai džiaugiasi ir skatina.

 

Šiame vaizdo įraše matome, kaip Odesos herojai pagauna merginą, kuri neva pavogė šokoladuką iš parduotuvės, pririšo ją prie medžio ir visaip tyčiojasi:

 

Kitame vaizdo įraše herojai kerpa plaukus jaunai merginai, apkaltintai „kolaboravimu” su rusais.

 

Tokios Ukrainos herojų prievartos scenos Lietuvoje sukelia masinę psichozę – dešimtys mergužėlių dažosi triusikus raudonais dažais arba dalyvauja perfomancuose, kuriose taškosi kraujo balose. Tik neaišku, ką jos nori pasakyti – ar jos skatina tą Ukrainos herojų seksualinę prievartą prieš moteris?

akcija
akcija

 

„Kruvinas“ vakarėlis prie Prancūzijos ambasados (nuotraukos)

 

Šiandien 19:00 val. prie „Prancūzų kultūros centro“ esančiame Sirvydo skvere, vilniečių pramintame „Prancūzparkiu”, grupė kūrėjų atliko meninę akciją – makabrišką vakarėlį – „France in Trance”. Ja siekiama atkreipti dėmesį į vangią Vakarų Europos reakciją dėl genocido Ukrainoje. Artėjanti balandžio 24 diena – simbolinė: sueis 2 mėnesiai, kai rusija vykdo genocidą Ukrainoje. Taip pat tądien Prancūzijoje – prezidento rinkimų II turas, jame susirungs dabartinis prezidentas E. Macronas ir kraštutinių dešiniųjų lyderė, su rusijos diktatoriumi putinu siejama M. Le Pen, kuri, jei laimės, sieks NATO ir Rusijos „draugiškų santykių atkūrimo“.

Meninę akciją vystyti ir joje dalyvauti susibūrė nemažai pilietiškų neabejingų žmonių, nuo studentų iki apdovanojimus pelniusių įvairių sričių kūrėjų. Tarp iniciatorių ir dalyvių – studentė Marija Janavičiūtė, dailininkė Paulė Bocullaitė, dainų kūrėja ir atlikėja Erica Jennings, šokėja ir choreografė Agnietė Lisičkinaitė, aktorės Vilma Raubaitė, Eglė Špokaitė, Mingaudė Kotryna Zujūtė, Elžbieta Latėnaitė. Taip pat kiti šokėjai, operatoriai, fotografai, DJ ir kt.

„Kruvino“ vakarėlio idėja gimė dailininkei Paulei Bocullaitei, kuri teigia: „Šiuo metu Ukraina viena kovoja už viso demokratinio pasaulio vertybes. Ji moka už jas savo krauju. Tuo tarpu daugelis tariamai tomis vertybėmis besivadovaujančiųjų nerimauja dėl… prastėjančio savo ekonominio būvio. Genocido akivaizdoje. Prancūzijos prezidento rinkimų išvakarėse viena pagrindinių tenykščių debatų temų – infliacija ir mažėjanti perkamoji galia, krentanti prancūzų gyvenimo kokybė. Mūsų akcijos tikslas yra visiškai tiesiogai atvaizduoti, kaip šie argumentai atrodo iš šono.“

Facebook komentarai
});}(jQuery));