Ugniagesys nukentėjo už savo nuomonę : ” carų ir caraičių savivalei galo nėra…”

1336_9b736ce3cb50a0a4ad9d1a28117f6498

1336_9b736ce3cb50a0a4ad9d1a28117f6498

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos protestas: neleisime trypti nuomonę išsakyti nebijančių pareigūnų

 

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) šiandien 10 val. rengia protesto akciją prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD). Šia akcija profesinės sąjungos nariai, laikydamiesi visų karantino laikotarpiu galiojančių taisyklių ir reikalavimų, stengiasi atkreipti dėmesį į departamento bandymus persekioti aktyvius ir savo nuomonę išreikšti nebijančius organizacijos narius.

Šių metų gruodžio 4 d. UGPS valdybos narys Remigijus Lapinskas buvo informuotas, kad gruodžio 9 d. yra kviečiamas į PAGD Valstybės tarnautojų etikos komisijos posėdį. Posėdžio darbotvarkėje – galimai neetiškas R.Lapinsko elgesys viešoje erdvėje.

Prieš kelias dienas paprašęs etikos komisijos pirmininko daugiau informacijos apie šį posėdį, R.Lapinskas sužinojo, jog PAGD vadovybės rūstybę jis užsitraukė dar birželio viduryje išsakyta nuomone Facebook socialiniame tinkle.

Savo komentare ugniagesys teigė: „reorganizacija po reorganizacijos, bet carų ir caraičių savivalei galo nėra. Yra karalius, kurio pavaldume po paskutinės reorganizacijos esame, tačiau pareigybių aprašymai yra keičiami, koreguojami carams užsigeidus ir pakišinėjami pareigūnams pasirašyti. (…).”

Toliau pareigūnas aprašė faktus apie galimai pažeidžiamus teisės aktus, kuomet pareigūnai buvo verčiami prieš savo valią pasirašyti pakeistas pareigybines instrukcijas.

Šis pareigūno komentaras buvo patalpintas tikslinėje Facebook grupėje, o jame išreikšta asmeninė ilgamete patirtimi PAGD sistemoje grįsta nuomonė apie vykstančius pokyčius.

Įdomu, jog kaltinimo pažeidus etiką pareigūnas sulaukė tik praėjus beveik pusmečiui po šio įvykio. UGPS kyla įtarimas, jog PAGD inicijavo šį procesą ir dėl kitos aktyvios profsąjunginės R.Lapinsko veiklos. Šių metų rugsėjį Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimu R. Lapinskas laimėjo teisminį ginčą prieš departamentą dėl jo tarnybinės veiklos vertinimo. Lapkričio mėnesį pareigūnas kreipėsi į departamento tarnybinių ginčų komisiją dėl antrą kartą galimai pažeistų jo tarnybinės veiklos vertinimo procedūrų. Pareigūnas taip pat inicijavo kreipimąsi raštu į Vidaus reikalų ministeriją dėl priemokų skyrimo pareigūnams tvarkos išaiškinimo.

UGPS įtarimus sustiprina ir tai, kad pagal galiojančią tvarką neetiškas pareigūno elgesys turi būti pradėtas nagrinėti komisijoje per 10 darbo dienų nuo direktoriaus pavedimo. Šiuo atveju nuo įvykio praėjęs jau beveik pusmetis, o ne 10 darbo dienų. UGPS teisininkai atkreipia dėmesį, kad net ikiteisminiai tyrimai dėl baudžiamųjų nusižengimų turi būti atlikti per 3 mėnesius, o čia net ne baudžiamasis nusižengimas, net ne administracinis, o tik tariamas etikos pažeidimas. Be to, profesinė sąjunga pastebi, kad nėra aišku ar iš viso buvo vykdomas tyrimas, kas konkrečiai buvo nagrinėjama ir nustatyta, dėl ko pareigūnas siunčiamas į etikos komisiją.

UGPS pareiškia, kad:

– PAGD grubiai pažeidžia Šakinės VPGT kolektyvinės sutarties principus;

– UGPS niekam neleis persekioti savo narių, riboti žodžio laisvę ir teisę reikšti nuomonę.

————–

Daugiau informacijos:

UGPS pirmininkas

Saulius Džiautas

Tel. 867638556

Facebook komentarai
});}(jQuery));