Tyčia keliama „netikrų naujienų“ suirutė dėl receptų dėl A. Verygos negebėjimo komunikuoti

Tyčia keliama „netikrų naujienų“ suirutė dėl receptų dėl A. Verygos negebėjimo komunikuoti

Kristina Sulikienė

Paaiškėjo, jog plačiai „spaudos“ eskaluojama problema, neva „dabar jau visiems vaistams, net paracetamoliui ir Ibuprofebui reikės receptų“- yra iš piršto laužta.

Recepto reikia tik labai dideliam kiekiui Paracetamolio, jeigu žmogus dėl kažkokių priežasčių nori pirkti kelis šimtus vienetų šio vaisto.

Jokiems ginkmedžio lapelių ekstraktams jokio recepto nereikia (dar viena netikra naujiena). Ginkmedžio preparatas yra priskiriamas prie papildų, o papildai – nėra vaistas. 

Ibuprofeno recepto reikia tik 600 mg vaistui – o retai kas tokio stiprumo naudoja. Mažesnio poveikio Ibuprofenui, įprastai dozei, jokio recepto nereikia.

Turbūt visi sutiksit, jog nenormalu, kad vaistų kraujo spaudimui būdavo galima įsigyti be jokios kontrolės. Labai gerai, jog bus tai reguliuojama.

Jokiu būdu neteisinu profesoriumi tituluojamo asmens Aurelijaus Verygos – jis absoliučiai nemoka bendrauti su visuomene, nesusitikinėja su rinkėjais, iš viso nesidomi, kas vyksta jo apygardoje, turi labai prastą patarėjų korpusą. Tačiau žiniasklaida neturi teisės naudodamasi galima ministro negalia (nemokėjimas komunikuoti gali būti vaikystės traumos, turint alkoholiką tėvą, pasekmė) išpūsti burbulą, ir siaubinti visuomenę, kad visuomenė, kaip išprotėjusios babytės, neturinčios ką veikti, šturmuotų poliklinikas.

O juk tai ir vyksta. Norima sužlugdyti ir taip pervargusius gydytojus – turbūt čia atsakas į jų reikalavimus kelti algas.

Aš kaip mąstanti visuomenės dalis, visų pirma nuėjau ne į polikliniką, o į artimiausią vaistinę, ir paprašiau atsakyti man į klausimus. Štai čia vaistinės pateikti atsakymai. Užtrukau  lygiai 2 minutes.

Tai kokio lygio tuomet yra mūsų žurnalistika?

O gal tai būdas maskuoti tikras naujienas – kaipo Italijos televizijos parodytą laidą apie lietuvius snaiperius? Bet kad snaiperiai buvo verbuojami Lietuvoje, šaudyti kažkur nuo stogų, aš žinojau dar 2013 metų lapkričio mėnesį. Kokią čia adatą kas bandė paslėpti kokioje netikrų naujienų kupetoje?

Dar 2014 02 20 po trečiosios jėgos šaudymo į Berkutą ir protestuotojus, buvo sulaikyta, pasak Ukrainos prokuratūros „Pabaltijo snaiperė“. Juk tai sena naujiena. O atsargos karininkas Eiwa facebooke labai džiaugėsi „Pabaltijo merginomis, kurios labai gerai šaudė pirmajame Čečėnijos kare“. (Ten tie karai, kur Putinas neva su FSB sukėlė, kad paimtų valdžią – niekaip nesuprantu, kodėl tuomet jam padėjo Pabaltijo snaiperės?)

Taigi, netikėkite, ką transliuoja komjaunimo tiesa, ir klauskite. Dar niekas per galvą negavo už paklausimą. Nešturmuokite poliklinikų, nes kažkas tyčia nori Lietuvoje krizės, suirutės, bent vienoje srityje – ir būtinai ne karinėje, kur pilna skandalų ir auksinių šaukštų bei klozetų (be tualetinio popieriaus.)

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));