„Twitter” žudynės

Fg0OMk XgAEhiGR
„Twitter” žudynės
Mane linksmina stebėti, kaip kai kurie žmonės panikuoja dėl Elono Musko „Twitter” valymo.
Vakar buvo atleista 3 700 iš 7 500 darbuotojų. Tai nėra gerai, tačiau bendrovė patyrė nuostolių, o pinigų uždirbimas yra kapitalistinio žaidimo esmė.
Įdomu tai, kokios funkcijos buvo panaikintos. Dienraštis „The Guardian” pateikia šį sąrašą:
Iš naujienų pranešimų ir atleistų darbuotojų pranešimų kol kas žinome, kokias komandas palietė tūkstančių „Twitter” darbuotojų atleidimas:
Pasak dabar jau buvusio darbuotojo Shannon Raj Singh, kuris teigė, kad komanda dirbo siekdama apsaugoti asmenis, kuriems gresia pavojus pasauliniuose konfliktuose, įskaitant Ukrainą, Afganistaną ir Etiopiją.
Yesterday was my last day at Twitter: the entire Human Rights team has been cut from the company.
I am enormously proud of the work we did to implement the UN Guiding Principles on Business & Human Rights, to protect those at-risk in global conflicts & crises including Ethiopia,
— Shannon Raj Singh (@ShannonRSingh) November 4, 2022
Pasak atleisto vadovo tviterio, nebeliko ML (mašininio mokymosi) etikos, skaidrumo ir atskaitomybės komandos.
„Interneto technologijų komanda”, padedanti palaikyti svetainės veikimą, buvo sumažinta iki „skeleto komandos”, laikraščiui „Times” sakė du šaltiniai.
Pasak atleisto inžinerijos vadybininko, buvo sumažinta prieinamumo patirtį turinčių inžinierių komanda.
Buvę darbuotojai pranešė, kad taip pat buvo sumažinta kuratorių komanda, atsakinga už „Twitter” funkciją „Moments”.
Pasak „The Verge”, beveik visai neliko „Twitter” komunikacijos skyriaus.
Kitos sritys, kurioms buvo padarytas didelis poveikis, pranešė „The Verge”, apima produktų patikimumą ir saugumą, politiką, mokslinius tyrimus ir socialinę gerovę.
Ką iš tikrųjų darė šios komandos?
Žmogaus teisių grupės vadovas pateikė keletą užuominų:
Shannon Raj Singh @ShannonRSingh – 17:58 UTC – lapkričio 4, 2022
Vakar buvo mano paskutinė diena „Twitter”: visa žmogaus teisių komanda buvo atleista iš bendrovės.
Nepaprastai didžiuojuosi darbu, kurį atlikome įgyvendindami JT verslo ir žmogaus teisių pagrindinius principus, gindami asmenis, kuriems gresia pavojus pasauliniuose konfliktuose ir krizėse, įskaitant Etiopiją, Afganistaną ir Ukrainą, ir gindami poreikius tų, kuriems dėl jų buvimo socialinėje žiniasklaidoje ypač gresia žmogaus teisių pažeidimai, pavyzdžiui, žurnalistų ir žmogaus teisių gynėjų.
Žmogaus teisių komanda buvo „Twitter” režimo keitimo jėga. Ji įsikišo į konfliktus, kuriuose JAV teikė pirmenybę tam tikrai pusei.
Jerri ☮️ @JerusWorld – 20:42 UTC – Lapkritis 4, 2022
Atsakymas į @ShannonRSingh
Taigi jūs esate tas, kuris cenzūravo proetiopiškus ir eritrietiškus balsus, kad padėtų sukilėlių grupei iš Tigrėjos. Tegul karma jums atsilygina už tūkstančius gyvybių, žuvusių JAV ir Vakarų įgaliotame kare.
So you are the one that was censoring pro -Ethiopian and Eritrean voices in order to help the rebel group from Tigray. May Karma pay you back for thousands of lives perished in US/West proxy war. https://t.co/V47SkPUTEl
— Jerri ☮️ (@JerusWorld) November 4, 2022
Shannon Raj Singh anksčiau kišosi į Afganistano ir kitų šalių kultūrą:
Shannon Raj Singh yra SAHR teisininkė, konsultuojanti Kabule įsikūrusią komandą seksualinės prievartos Afganistane teisminių ginčų klausimais, kuriais siekiama nutraukti invazinę ir diskriminacinę moterų nekaltybės tikrinimo praktiką.
Ji yra tarptautinės baudžiamosios teisės teisininkė, daugiausia dėmesio skirianti į aukas orientuotam atsakui į masinius žiaurumus. Šiuo metu dirbdama Hagoje, ji turi darbo patirties su Specialiuoju tribunolu Libanui, Tarptautiniu baudžiamuoju tribunolu Ruandai ir keliomis žmogaus teisių NVO Afrikoje į pietus nuo Sacharos. Ji taip pat yra dirbusi teisininke Jungtinėse Valstijose, dalyvavusi valstijų ir federaliniuose teismuose bei padėjusi atlikti korupcijos tyrimus užsienyje pagal Užsienio korupcinės praktikos įstatymą.
Taip pat buvo atleista mašinų mokymosi etikos, skaidrumo ir atskaitomybės grupė. Mašininis mokymasis, dar vadinamas „dirbtiniu intelektu”, iš esmės yra (dažnai prasta) modelių atpažinimo sistema. Ji gali būti apmokyta naudojant kategorizuotus duomenis, o po to gali kategorizuoti kitus duomenis, kuriuos gauna. Viskas, ką reikia žinoti apie jos etiką, skaidrumą ir atskaitomybę, yra sena IT išmintis „šiukšlės į šiukšlyną”. Jei sistema bus apmokyta naudoti blogai kategorizuotus duomenis, ji blogai kategorizuos duomenis. Nereikia papildomos komandos, kad to išmoktų.
Nežinau, ką darė „interneto technologijų komanda”, bet akivaizdu, kad ši funkcija tebeegzistuoja. Ji tik buvo sumažinta.
Prieinamos patirties inžinerijos komandą sudarė mažiausiai penki nariai. Jos užduotis buvo modifikuoti „Twitter” programą, kad ja galėtų geriau naudotis neįgalieji. Man keista, kad „Twitter” tam turėjo visą komandą. Išmokyti dizainerius naudoti spalvas, kurias gali atskirti aklieji, užtrunka ne daugiau kaip 90 minučių. Visi kiti man žinomi prieinamumo klausimai (šriftų dydis, mygtukų dydis ir pan.) yra įrenginio ir operacinės sistemos, o ne tokios programos kaip „Twitter”, kuri veikia ant jų, problema. Be to, kokia didelė yra tokios bendrovės kaip „Twitter” neįgaliųjų rinka?
„Kuratorių komanda” valdė „Twitter” momentų funkciją. Ji leidžia rašyti tinklaraščio įrašus apie konkrečius tviterio įrašus. Ši funkcija taip ir neįsitvirtino. Nežinau nė vieno žmogaus, kuris būtų ja naudojęsis.
Daugelis žurnalistų priešiškai nusiteikę prieš Musko perimtą jų mėgstamą pasilinksminimo vietą. Komunikacijos skyrius buvo atvykęs pasikalbėti su spauda. Kodėl tai trukdė?
O kitos funkcijos? Produktų patikimumas ir sauga, politika, moksliniai tyrimai ir socialinė gerovė? Ką jos iš tikrųjų darė? Kaip „socialinio gėrio” komanda padėjo bendrovei sėkmingai dirbti?
Laikraštis „The Washington Post” apgailestauja, kad „Twitter” atleido keletą žmonių, kurie užsiėmė „rinkimų informacija”:
Penktadienį masiškai atleidus darbuotojus, buvo panaikintos komandos, kurios kovojo su rinkimų dezinformacija, papildė klaidinančius tviterio pranešimus kontekstu ir bendravo su žurnalistais, valstybės pareigūnais ir rinkimų kampanijų darbuotojais.
Tarp atleistų darbuotojų buvo keletas žmonių, kurie šį savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje turėjo budėti ir stebėti, ar nėra užsienio dezinformacijos, šlamšto ir kito probleminio turinio, susijusio su rinkimais, požymių, „The Washington Post” sakė vienas buvęs darbuotojas.
Užsienio kišimasis neabejotinai yra JAV rinkimų problema, nes per lobistus pervedami užsienio pinigai gali daryti įtaką balsavimui. Tačiau „užsienio kišimasis” socialinėje žiniasklaidoje yra tiesiog demokratų propaguojamas mitas, kuris yra jų didžiosios „Russiagate” klastotės dalis.
„Twitter” tapo „režimo keitimo” priemone 2009 m., kai jis perkėlė techninės priežiūros langą, kad padėtų JAV „režimo keitimo” pastangoms Irane:
B. Obamos administracija teigia, kad stengėsi vengti žodžių ar veiksmų, kurie galėtų būti vaizduojami kaip Amerikos kišimasis į Irano prezidento rinkimus ir audringus jų padarinius.
Tačiau pirmadienio popietę 27 metų Valstybės departamento pareigūnas Jaredas Cohenas elektroniniu paštu išsiuntė socialinio tinklo „Twitter” elektroninį laišką su neįprastu prašymu: atidėti suplanuotą pasaulinio tinklo techninę priežiūrą, dėl kurios būtų nutrauktas paslaugų teikimas tuo metu, kai iraniečiai, naudodamiesi „Twitter”, keisdavosi informacija ir informuodavo išorinį pasaulį apie Teherane kylančius protestus.
Šis prašymas, pateiktas „Twitter” įkūrėjui Jackui Dorsey, yra dar vienas naujųjų medijų etapas: Jungtinių Valstijų vyriausybė pripažino, kad prieš ketverius metus neegzistavusi interneto tinklaraščių paslauga gali pakeisti senovės islamo šalies istoriją.
…
Twitter” patenkino prašymą ir pirmadienį tinklaraštyje parašė, kad atnaujinimą atidėjo iki vėlyvos antradienio popietės 1 val. 30 min. trečiadienį Teherane, nes jos partneriai pripažino, kad „Twitter” šiuo metu atlieka svarbų vaidmenį kaip komunikacijos priemonė Irane”.
Tai buvo brangiai kainuojanti klaida. Netrukus po to „Twitter” prarado prieigą prie Irano rinkos.
Grįžkime prie „režimo pakeitimo” padėjėjo Shannon Raj Singh:
chinahand @chinahand – 18:55 UTC – lapkričio 4, 2022
Cituojant @ShannonRSingh
Kažkas turėtų paskelbti iki Elono org schemą. Sprendžiant iš to twitter vaikščiojo kalbėjo ir kvatojo kaip nevyriausybinė organizacija, dėl kurios pusė pasaulio jį uždraudė
Twitter tapo „budulių” įmone, kuri daugiausia buvo Demokratų partijos rankose. Būdama „budri” ir remdama „režimo keitimo” pastangas „Twitter” pati sau užtvėrė kelią į bent pusę savo potencialios rinkos.
Jei Muskui pavyks paversti ją neutralesne paslauga nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, kartu išsaugant jos pirminę funkciją, aš už tai.
Deja, tai vargu ar įvyks.
https://www.moonofalabama.org/2022/11/the-twitter-massacre.html