Tuščių ir beprasmių kalbų čempionas pasidėjo dar vieną varnelę

dcs 3994

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo darbo vizitą Jungtinėje Karalystėje, kur dalyvaus Glazge vykstančios JT klimato kaitos 26-osios Jungtinių Tautų klimato konferencijos (COP26) pasaulio vadovų aukščiausiojo lygio susitikime.

Prezidentas vizitą pradėjo nuo susitikimo su Jungtinės Karalystės (JK) lietuvių bendruomene. Susitikime dalyvavo Jungtinės Karalystės lietuvių organizacijų lyderiai ir nariai,  atstovaujantys beveik dvidešimt skirtingų organizacijų, klubų, asociacijų ir lietuviškų mokyklų.

Šalies vadovas su JK lietuviais aptarė Lietuvos vidaus ir užsienio politikos aktualijas, saugumo ir klimato kaitos iššūkius, pilietybės išsaugojimo ir lituanistinio švietimo klausimus.

Šalies vadovas JK lietuvius kvietė puoselėti lietuvybę ir neprarasti ryšio su Lietuva, kad ir kur gyventų.

„Kiekvienas Jūsų esate labai reikalingas Lietuvai. Kviečiu Jus būti aktyviais Lietuvos kūrėjais: kurkite verslą, investuokite, dalinkitės moksliniais ir profesiniais pasiekimais. Kartu siekime, kad Lietuva būtų sėkminga, moderni valstybė, kad joje būtų saugu ir patogu kurti savo ateitį kiekvienam“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas džiaugėsi, kad lituanistinės mokyklos Jungtinėje Karalystėje yra stiprios ir tapo svarbiais lietuvybės centrais. Pasak šalies vadovo, užtikrindami galimybę vaikams išmokti kalbėti lietuviškai, augti pažįstant savo šaknis bet kurioje pasaulio šalyje gyvenantys lietuviai deda geriausią pagrindą jų ateičiai.

Šalies vadovas su JK bendruomenės atstovais aptarė pilietybės išsaugojimo klausimą. Prezidentas pabrėžė, kad svarbu jau dabar pradėti ruoštis 2024 metais planuojamam referendumui.

„Turime aktyviau dirbti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, skatindami mūsų rinkėjų pilietinį aktyvumą“, – sakė Prezidentas ir kvietė JK lietuvius aktyviau įsitraukti skleidžiant žinią apie būsimą referendumą ir raginti aktyviai jame dalyvauti šeimos narius ir draugus tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Lietuvoje.

Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvena apie 200 tūkst. lietuvių, veikia daugiau kaip 60 įvairaus profilio lietuvių organizacijų, lituanistinis švietimas vykdomas 40 lituanistinio švietimo įstaigų.

Facebook komentarai
});}(jQuery));