Transatlantinės prekybos ir investicijų sutarties ginčas: Slaptas prekybos susitarimas gali būti skaitomas tik saugiame „skaitymo kambaryje“, Briuselyje

Transatlantinės prekybos ir investicijų sutarties ginčas: Slaptas prekybos susitarimas gali būti skaitomas tik saugiame „skaitymo kambaryje“, Briuselyje

Europos Komisija slaptąjį Transatlantinės Prekybos ir Investicijų Partnerystės (TTIP) prekybos susitarimą daro dar labiau slaptą, įvedant naują taisyklę, kuri reiškia, kad politikai gali pamatyti tekstą tik saugiame „skaitymo kambaryje“, Briuselyje.

Tyrimas kurį atliko Vokietijos naujienų svetainė Correct!v atskleidė, kad komisija ėmėsi griežtesnių priemonių dėl TTIP saugumo, dėl kelių informacijos nutekėjimų, tariamai dėl ES šalių narių kurios turėjo priėjimą prie sandėrio informacijos elektronine forma.

ES Prekybos Komisijos narė Cecilia Malmstrom sakė, kad daugiau nebus siunčiami jokie pranešimai dėl TTIP derybų Šalims Narėms dėl, „svarbių pažeidžiamumų paskutiniuose derybų raunduose“.

Valdininkams apie šį pasikeitimą buvo pranešta Liepos 24d. susitikime Briuselyje, kuriame komisija paaiškino, kad dokumentai buvo „pateikti į duomenų bazes [šalių narių] nacionaliniams parlamentams“ o tai reiškia, „šimtai žmonių turėjo nekontroliuojamą priėjimą“.

Ir dėl to Briuselio „skaitymo“ kambarys pasirodo kaip išeitis, kur nacionaliniai ir ES atstovai turės eiti jei jie norės sužinoti kas vyksta su TTIP tekstu.

Ne tik TTIP susilaukia tokių ekstremalių priemonių. JAV-Azijos ekvivalentas, Trans Ramiojo Vandenyno Partnerystė turi tokį patį super saugų skaitymo kambarį.

Robertas Smitas, Planet Money NPR laidos savininkas, sakė: „Vašingtono mieste jie mėgsta slaptumą, bet net pagal Vašingtono standartus tai mane nustebino“.

„JAV kapitolijaus rūsyje yra kambarys, užrakintas, garso nepraleidžiantis kambarys, ir vieninteliai žmonės kuriems galima į tą kambarį yra JAV senatoriai, ir jie negali ten atsivesti savo asistentų, jie negali atsinešti savo telefonų, jie net negali ten nieko pasižymėti.

„Šio kambario viduje yra ne atominių ginklų kodai, ne CŽV failai, ne dokumentai kuriuose sakoma, kad ateiviai nusileido Ruzvele. Ne, šiame kambaryje yra prekybos susitarimo tekstas“.

Smito nuostaba dėl saugumo apimties Briuselio skaitymo kambaryje suprantama ir Europos politikų.

Vedantysis Vokietijos politikas Norbertas Lammert sakė Correct!v: Aš su šiuo sprendimu nesutinku. Konfidencialumas gali būti užtikrintas ir elektroninėmis priemonėmis.“

Vokietijos Federalinė Ekonominių klausimų Ministerija pareiškė, kad Komisijos sprendimas buvo „kontrproduktyvus“.

Klaus Ernst, Vokietijos Ministras Pirmininkas kuris yra Ekonomikos Komiteto narys Bundestage, pareiškė: „Ši operacija paprasčiausiai yra nepriimtina. ES Komisija tapo visiškai nepriklausoma, kol ji taip pat derasi Šalių Narių vardu.“

Komisija uždraudė priėjimą prie TTIP teksto.

Remiantis Correct!v tyrimu Komisija sakė, jog skaitymo kambarys tik laikina priemonė.

Ji pareiškė, kad „saugi perdavimo sistema“ bus paruošta iki šių metų pabaigos.

Buvo susirūpinta, kad tokios mažos šalys kaip Kipras ir Austrija „neturi resursų dokumentų išsamiam analizavimui skaitymo kambaryje, Briuselyje“.

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/ttip-controversy-secret-trade-deal-can-only-be-read-secure-in-reading-room-in-brussels-10456206.html

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));