Trampas kviečia „megaprotestui” prieš jo areštą, vadina JAV „žlungančia valstybe”, įspėja apie branduolinį karą

trum

trum

FrhCsYYXoAM pyA

 

„Susigrąžinkime savo šalį”: Trumpas ragina protestuoti, nes laukiama „neišvengiamo” arešto

Bankų krizei ir Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio skandalui tebesitęsiant, galimas buvusio prezidento D. Trumpo apkaltinimas nusikalstamu klastojimu gali būti vienintelė antraštė, kuri kitą savaitę bus tikrai svarbi.

 

Penktadienio popietę „Fox News” laidos vedėjas Džonas Robertsas informavo žiūrovus, kad Manhatano apygardos prokuratūra paprašė „surengti susitikimą su teisėsauga prieš galimą Trumpo apkaltinimą”. Pasak jo, „aptarti logistikos klausimus tam tikru metu kitą savaitę, o tai reikštų, kad jie numato kaltinamąjį aktą kitą savaitę”.

„Tie patys su planavimu susipažinę šaltiniai sakė, kad bus aptarti pasirengimo saugumo užtikrinimui žemutiniame Manhatane esančiame teismo pastate ir aplink jį klausimai. Slaptoji tarnyba vadovaus tam, ką leis ar neleis, perspėjo šaltinis, paminėdamas, kad, pavyzdžiui, sprendimą uždėti antrankius prezidentui, buvusiam prezidentui, ar ne, jie nustatys toną ir palydės jį į teismo salę”, – tęsė Robertsas.

D. Trumpo advokatas Josephas Tacopina naujienų agentūrai AP sakė, kad jei buvusiam prezidentui bus pareikšti kaltinimai, „laikysimės įprastų procedūrų”.

Jei D. Trumpas bus apkaltintas nusikalstamu verslo dokumentų klastojimu, jis bus priverstas pasiduoti Niujorko valdžios institucijoms ir atvykti į Manhatano teismą. Įtariama, kad buvęs prezidentas per buvusį advokatą Michaelą Coheną koordinavo 130 000 JAV dolerių pervedimą pornožvaigždei Stormy Daniels.

„Mokėjimai buvo atlikti advokatui, o ne Stormy Daniels. Mokėjimai buvo atlikti Donaldo Trumpo advokatui, o tai būtų laikoma teisinėmis išlaidomis”, – anksčiau šią savaitę MSNBC sakė advokatas ir pridūrė, kad Cohenas „tuo metu buvo jo advokatas ir patarė jam, kad tai yra tinkamas būdas tai padaryti, kad apsaugotų save ir savo šeimą nuo gėdos”. Tai taip paprasta. Tai nėra nusikaltimas.”

Kaip rašo „New York Daily News”, Manhatano apygardos prokuratūra surengė susitikimus su keliomis teisėsaugos institucijomis, kad aptartų saugumo problemas prieš galimą kaltinimą.

O jei kitą savaitę D. Trumpui bus pateikti kaltinimai, jis gali pradėti savo prezidentinę kampaniją – būtų velniškai gera pradžia.

 

Gali būti, kad vykdoma ryšių su visuomene kampanija, kuria siekiama nukreipti Amerikos visuomenės dėmesį nuo bankų nesėkmių ir Bidenų šeimos.

Tikėtina, kad kitą savaitę D. Trumpas bus dėmesio centre. Šeštadienio rytą jis tai parašė socialiniame tinkle „Truth Social”:

 

Ką konkrečiai Trampas siūlo daryti savo pasekėjams? Atrodo, kad šie keli paskutiniai žodžiai puikiai tinka demokratų naratyvams.

… ir pamirškite apie tuos regioninius bankus ir Hunterio Bideno antraštes kitą savaitę. Gali būti, kad viskas bus apie Trumpą.

 

* * *

Daugiau informacijos apie kitą savaitę pateikia „BlueApples”.

Matyt, dabar populistinių politikų arešto orderiai yra madingi. Tą pačią dieną, kai Tarptautinis baudžiamasis teismas (toliau – TBT) paskelbė apie Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderio išdavimą, iš Niujorko pranešimų matyti, kad toks pat likimas laukia ir buvusio prezidento Donaldo J. Trumpo. Vietos, valstijų ir federalinės teisėsaugos institucijos susitiko su saugumo agentūromis dėl logistinio pasirengimo, būtino D. Trumpo areštui. Šis pasiruošimas vyksta laukiant Manhatano apygardos prokuroro Alvino Braggo kaltinimų D. Trumpui dėl nusikalstamos veikos, susijusios su verslo dokumentų klastojimu, praneša NBC News.

Kaltinimų esmė susijusi su D. Trumpo elgesiu su Stormy Daniels saga, apėmusia jo 2016 m. prezidento rinkimų kampaniją. Pasak D. Trumpo advokato Joe Tacopinos, buvęs prezidentas nėra kaltas dėl galimai gresiančių kaltinimų. Gindamas D. Trumpą, D. Tacopina kaltę perkėlė Michaelui Cohenui žarna bendradarbiaujant su Manhatano apygardos prokuratūra paspartino jos veiksmus prieš D. Trumpą. Pagal Coheno nurodymą Trumpas leido atlikti mokėjimą Danieliui, kuris, Manhatano apygardos prokuratūros teigimu, buvo klaidingai priskirtas teisinių paslaugų mokesčiui, kai Trumpas jį kompensavo Cohenui. Galimi Manhatano apygardos prokuratūros kaltinimai yra beveik kopija federalinio kaltinimo, kuriuo Cohenas 2018 m. pripažino savo kaltę dėl 130 000 JAV dolerių mokėjimo Daniels, kurį Trumpas atliko 2016 m. kampanijos 11 valandą.

 

Pasak Coheno, nurodymą atlikti mokėjimą davė tiesiogiai Trumpas. Cohenas suskirstė Trumpo nurodymą į kategorijas, siekdamas paveikti 2016 m. prezidento rinkimus. Cohenas tvirtino, kad mokėjimus Daniels atliko tiesiogiai jis ir kad Trumpas jam kompensavo 130 000 JAV dolerių – šį sandorį Trumpo bendrovė įvardijo kaip teisinį mokestį. Cohenas antrą kartą liudijo didžiajai žiuri prieš pasirodant pranešimams apie galimą kaltinimą Trumpui. Prezidentas D. Trumpas atsisakė atvykti į tą pačią didžiąją prisiekusiųjų žiuri, kurioje Cohenas liudijo anksčiau šią savaitę, gavęs apygardos prokuratūros kvietimą.

Nepaisant to, kad nedavė parodymų didžiajai prisiekusiųjų žiuri, Tacopina atkreipė dėmesį į tyrimą dėl gresiančių kaltinimų D. Trumpui. „Nesame įsitikinę, kad jie iškels bylą, bet jei taip, mes ją nagrinėsime”, – sakė Tacopina po to, kai Manhatano apygardos prokuratūra išsiuntė kvietimą Trumpui liudyti didžiajai prisiekusiųjų žiuri. Pats D. Trumpas savo socialinės žiniasklaidos platformoje „Truth Social” paskelbtame įraše tyrimą pavadino „sukčiavimu, neteisingumu, pasityčiojimu ir visišku teisėsaugos ginklavimusi siekiant paveikti prezidento rinkimus!”. M. Coheno pasirodymas toje pačioje didžiojoje prisiekusiųjų žiuri įvyko po daugiau kaip 20 susitikimų su prokurorais.

 

Galimi Manhatano apygardos prokuroro kaltinimai būtų pateikti tuo metu, kai D. Trumpas jau yra stebimas Teisingumo departamento specialiojo patarėjo Jacko Smitho. Specialiojo patarėjo tyrimas dėl D. Trumpo apima buvusio prezidento vaidmenį 2021 m. sausio 6 d. įvykiuose, taip pat jo elgesį su įslaptintais dokumentais, kurie buvo FTB reido Mar-a-Lago pagrindas.

Kaip ir per tą FTB reidą, D. Trumpas neabejotinai pasinaudos bet kokiais Manhatane pateiktais kaltinimais, kad sustiprintų savo 2024 m. prezidentinės kampanijos naratyvą. Kaip ir 2016 m., D. Trumpas ne kartą vaizdavo save kaip prieš valdžią nusistačiusį kandidatą, nepaisant to, kad per savo kadenciją jis sukaupė bet kokius šį teiginį pagrindžiančius įrašus. FTB reidas Mar-a-lago, kartu su kaltinimais, dėl kurių jam kitą savaitę gali būti pateikti kaltinimai, neabejotinai bus priskirtas prie politinės raganų medžioklės prieš jį įrodymų, panašiai kaip jis apibūdino „Russiagate” naratyvą, atsiradusį po jo pirmųjų rinkimų 2016 m.

Kaip rodo pranešimai, šio tęstinio D. Trumpo persekiojimo rimtumo nepraranda Niujorko policija, Niujorko valstijos teismo pareigūnai, JAV Slaptoji tarnyba, FTB Jungtinė terorizmo darbo grupė ir Manhatano apygardos prokuratūra. Visas teisėsaugos ir saugumo konsorciumas susitiko aptarti, kaip bus elgiamasi su Trumpo areštu pagal bet kokius kaltinimus. Tačiau apie šiuos svarstymus pranešantys šaltiniai nurodė, kad susitikimas dar neįvyko, tačiau Slaptoji tarnyba turės pagrindinius įgaliojimus dėl bet kokių kaltinimų tvarkymo.

Jei Manhatano apygardos prokuratūra iš tiesų imsis tolesnių veiksmų, tai bus antroji aukšto rango byla, kurią ji pradėjo prieš D. Trumpą. 2022 m. gruodžio mėn. organizacija „Trump Organization” buvo nuteista dėl kaltinimų sukčiavimu mokesčių srityje ir verslo dokumentų klastojimu. Nors pats D. Trumpas toje byloje nebuvo kaltinamasis, buvęs finansų direktorius Allenas Weisselbergas galiausiai pripažino savo kaltę dėl 15 sunkių nusikaltimų.

D. Trumpo advokatas Josephas Tacopina įkvėpė gyvybės panašių kaltinimų buvusiam prezidentui dėl sunkių nusikaltimų realumui, perteikdamas, kad jo klientas laikytųsi įprastų rezervavimo procedūrų, jei jam būtų pareikšti kaltinimai, rašo CNBC. Nors Niujorko valstijoje verslo dokumentų klastojimas gali būti apkaltintas kaip baudžiamasis nusižengimas, Manhatano apygardos prokuroras Alvinas Bragas nusprendė pakeisti kaltinimus kaip sunkų nusikaltimą. Tie patys federaliniai pareigūnai, kurie pateikė kaltinimus Cohenui, nusprendė neteikti panašių kaltinimų Trumpui.

Nepaisant to, kad bet kokius kaltinimus jo opozicija aukština kaip didžiulę pergalę prieš D. Trumpą, neatrodo, kad bet kokie kaltinimai atgrasytų jį nuo 2024 m. kampanijos. Aptardamas galimus federalinius kaltinimus dėl jo disponavimo įslaptintais dokumentais, D. Trumpas patikino savo šalininkus, kad jo pasiryžimas dalyvauti rinkimuose išliks nevaržomas. Džeimsui Rosenui iš „Newsmax” D. Trumpas sakė, kad kandidatuos į prezidentus, nepaisant jam pateiktų kaltinimų.

Nepataisomas D. Trumpo nepaklusnumas jam gresiančių kaltinimų akivaizdoje yra patologinis jo 2024 m. kampanijos ramstis, užtikrinantis, kad atgaivins ištikimą ištikimybę jam, kuri gali būti suskilusi dėl Floridos gubernatoriaus Rono DeSantiso, kaip konkurento dėl Respublikonų partijos nominacijos kituose prezidento rinkimuose, atsiradimo. Žinant, kaip aštriai kaltinamasis aktas gali patvirtinti įsitikinimą, kad Trumpas yra nuolatinės politinės raganų medžioklės auka, Braggo sprendimas galiausiai gali tapti pavyzdžiu, kaip nusipjauti nosį, kad nusipjautum veidą. Net jei būtų priimtas apkaltinamasis nuosprendis arba pripažintas kaltu dėl bet kokio nusikaltimo, tai gali pasirodyti esanti tik Pyrricho pergalė D. Trumpo opozicijai, nes tai gali pakurstyti tą pačią paramą, dėl kurios jis buvo išrinktas 2016 m. Galiausiai toks pasipūtimas gali vėl lemti establišmento žlugimą, nes Demokratų partija sunkiai gali pasiūlyti vertingą varžovą 2024 m.

Facebook komentarai
});}(jQuery));