G.Vainausko „kyšis” R.Paksui – nemokama reklama „Lietuvos ryte” mainais už paramą „Lietuvo ryto” krepšinio klubui? STT ir D.Grybauskaitė priėjo liepto galą – žiniasklaida turi susivienyti prieš šią mafiją

gedvidas

gedvidas

Aurimas Drižius

Visas šis šios dienos STT ir Dalios Grybauskaitės cirkas, kaip visuomet – bandymas pagąsdinti tuos, kurie dar krtikuoja ekscelenciją. LL šaltiniai sako, kad visa ši Gedvydo Vainausko „kyšio” Rolandui Paksui istorija – tai tik pokalbių nuotrupos, kuriuos per praėjusius metus įrašė STT. Dar pernai vasarą G.Vainauskas galimai prašė „Norfos” vadovo Dundulio paremti „Lietuvos ryto” krepšinio klubą, o pastarasis užsiminė, kad turi problemų su  „Norfos” prekybos tinklo centrų  statybos leidimais. Matyt, statybų inspekcija, kaip visuomet, laukė kyšio už statybos leidimą, ir todėl blokavo „Norfos” prekybos tinklą Prienuose. Tuomet  G.Vainauskas galimai paprašė R.Pakso padėti išspręsti šią problemą, mainais siūlydamas reklamą R.Paksui „Lietuvos ryte”. Pastarasis, matyt, sutiko, ir su kažkuo pakalbėjo, kad reikia greičiau tvarkyti „Norfos” prekybos centro Prienuose reikalus.

Visus šius pokalbius (telefonu ir viešuose vietuose), vykusius dar pernai vasarą, gaudė akyla D.Grybauskaitės smogiamojo būrio – STT – ausis. Visa tai buvo įvertinta kaip „prekyba poveikiu”. Nors mano galva, tai normali ūkinė veikla, siekiant pritraukti pinigų krepšinio klubui.

Beje, tas pats STT niekaip nepradeda bylos dėl Dalios Grybauskaitės piktaudžiavimo tarnyba – jos skrydžio KOP lėktuvu į krepšinio čempionato finalą stebėti čempionato finalo. Tai akivaizdus piktaudživaimas tarnyba ir lėšų švaistymas, tačiau STT įvairiais pretekstais atsisakė pradėti tyrimą ir dengia šį prezidentės nusikaltimą.

Nors G.Vainauskas iš tikrųjų nėra man jos autoritetas (vien tai, kokia jis užėmė poziciją pedofilijos byloje), tačiau šios dienos „akcija” yra tikrai vinis į demokratijo karstą Lietuvoje. 

Šiandien buvo paskelbta  – STT prirašė telefoninių pokalbių, kuriuose dienraščio „Lietuvos ryto“ savininkas Gedvydas Vainauskas tariasi su „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vadovu Rolandu Paksu, jog šis už kyšį paveiks valdininkus leisti eksploatuoti „Norfos“ parduotuvę Prienuose.

gedvidas

Tai stebina žinant, kad kai Rolandas Paksas buvo verčiamas iš prezidento posto, „Lietuvos rytas“ itin aktyviai puolė R.Paksą. Kartu buvo siunčiamos užuominos, kad neva „Lietuvos ryto“ redakcinės politikos pakeitimas kainuoja 5 mln. litų“. Tai reikėjo suprasti, kad galimai jeigu R.Paksas sumokės G.Vainauskui 5 mln. litų, tai „Lietuvos rytas“ ims rašyti apie R.Paksą tik gražiai. R.Paksas tada spjaudėsi, ir sakė, kad gyvenime nemokės G.Vainauskui nė vieno lito.

Tačiau laikai pasikeitė, ir nepraėjus nė dešimčiai metų, STT paskelbė, kad neva turi įrodymų, kad D.Vainauskas per R.Paksą rūpinos „Norfos“ parduotuvės atidarymą. Bet kuriuo atveju tai simbolizuoja visišką korupcinę valstybę – „Norfa“ negali kitaip atidaryti parduotuvės, tik paveikdama dienraščių lyderį ir politinės partijos vadovą, kad jie paveiktų Aplinkos ministeriją. 

Kita vertus, turint omenyje, kad STT yra kovinis Dalios Grybauskaitės šuo, jos užsiundomas ant nepaklusnių politinių partijų, galima numanyti, kad tai, kad į šį reikalą įveltas „Lietuvos ryto” leidėjas, yra prezidentės kerštas už dažną D.Grybauskaitės kritiką šiame dienraštyje. Jame dirba ir „Raudonąją Dalią” parašiusi Rūta Janutienė, ir itin dažnai prezidentę pašiepiantys žurnalistai. 

R.Paksas tyrime pirmadienį apklaustas kaip specialusis liudytojas. Pagal įstatymą, specialiaisiais liudytojais apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, tačiau jų nepakanka įtarimams pareikšti.

STT pranešime spaudai pažymėjo, kad baudžiamojon atsakomybėn „neatlikus tam tikrų privalomų teisinių procedūrų“ negali būti traukiamas teisinę neliečiamybę turintis asmuo. R.Paksas neliečiamybę turi kaip Europos Parlamento narys. STT teigia tirianti aplinkybes dėl galimai daryto poveikio Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos tarnautojams.

Advokatas Vytautas Sirvydis : „Nors didelis dienraštis daugel kartų mane yra išvadinęs ne pačiais gražiausiais epitetais, bet tokie veiksmai, kuriuos tenka stebėti šiandien, bet kurį savo teisėmis (jau nekalbant apie žmogaus teises, kaip teisinę definiciją) besidomintį žmogų verčia smarkiai susirūpinti ir stoti persekiojamųjų pusėn. Negali būti pritariama tokiems veiksmams, kada bet kokie duomenys, teoriškai turintys sudaryti ikiteisminio tyrimo duomenis, paverčiami farsu, grubiausiu būdu pažeidžiant elementariausias baudžiamojo proceso normas, elementariausias Konstitucijoje įtvirtintas garantijas.

„Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, kad vienos iš žiniasklaidos įmonių vadovas G.V. , atstovaudamas kitų asmenų interesus, susitarė su vienos politinės partijos vadovu R P., kad šis už didelės vertės kyšį, pasinaudodamas savo įtaka politinės partijos nariams, dirbantiems Aplinkos ministerijoje, paveiks ministerijai pavaldžios institucijos – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos – darbuotojus, kad šie leistų pradėti eksploatuoti Prienų mieste minėtam mažmeninės prekybos tinklui priklausantį prekybos centrą“, – rašoma STT pranešime spaudai.

Konkretus kyšio dydis nenurodomas, bet pagal įstatymus, kyšis didelės vertės kyšiu laikomas tada, kai suma viršija 9500 eurų.

Anot STT, tyrimo metu tiriamos aplinkybės ir dėl kito prekybos poveikiu atvejo, kai galimai buvo daromas poveikis ikiteisminį tyrimą dėl sunkaus finansinio nusikaltimo atliekantiems pareigūnams.

„Turima duomenų, kad pasinaudojant minėto vienos iš žiniasklaidos įmonių vadovo įtaka už kyšį buvo siekiama įtakoti atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo stambiu mastu, kad jis būtų nutrauktas“, – pranešė STT.

STT pareigūnai atliko dokumentų poėmius kelių, su atliekamu tyrimu susijusių įmonių vadovų darbo vietose bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Kauno ir Prienų teritoriniuose padaliniuose.

R.Paksas pirmadienį BNS sakė, kad pareigūnai jo klausė apie pažintį su vienu dienraščio „Lietuvos rytas“ savininkų ir vyriausiuoju redaktoriumi G.Vainausku ir prekybos centro „Norfa“ direktoriumi.

„Aš atsakiau, ar pažįstu Gedvydą Vainauską, ar pažįstu „Norfos“ direktorių, aplinkos viceministrą Algirdą Genevičių ir po šitų klausimų apklausa baigėsi, išskyrus vieną dalyką, kad šalia kitų dovanų gavau specialiojo liudytojo statusą“, – BNS sakė R.Paksas.

Vertindamas teisėsaugos veiksmus, jis pareiškė, kad „Lietuvoje yra peržengtos visos demokratijos ribos“.

G.Vainauskas sakė nieko nežinantis apie STT tyrimą.

„Pirmą kartą apie tai girdžiu. Čia yra nesąmonės“, – BNS pirmadienį sakė G.Vainauskas.

„Norfos mažmena“ Prienuose pernai atidarė 1,8 tūkst. kvadratinių metrų ploto parduotuvę, į ją įmonė investavo 1,8 mln. eurų.  Tai vienintelė „Norfos“ tinklo parduotuvė Prienuose.

Aplinkos viceministras „tvarkietis“ A.Genevičius patvirtino, jog pareigūnų liudytojo statusu buvo apklaustas praėjusią savaitę.

Tai ne pirmas teisėsaugos tyrimas, kuriame figūruoja „Tvarkos ir teisingumo“ nariai ir pati partija. 2015 metų pabaigoje STT partijai kaip juridiniam asmeniui pareiškė įtarimus dėl pinigų plovimo ir prekybos poveikiu. Įtarimai „Tvarkai ir teisingumui“ buvo pateikti atliekant užpernai pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, kurio metu kaip įtariamieji dėl skirtingų nusikalstamos veikos epizodų apklausti 12 asmenų, iš jų septyni yra valstybės tarnautojai ar jiems prilyginti asmenys.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));